Skocz do zawartości

Przesiadka z 120x40x50 (240) na 150x40x60 (360)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Ok, co do filtracji - narurowca jestem bliski zamknięcia koncepcji, dzięki nieocenionej i bogatej pomocy od @marcin73m ! :)

Natomiast napotkałem opór po stronie ... szkła i stelaża.. Przemek ze Szczecina milczy jak grób, nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maila... Napisałem zapytanie do Myciok-a. 
Czy możecie polecić kogoś jeszcze? Najlepiej, żeby wykonał ten sam człowiek i szkło i stelaż (większe możliwości co do negocjacji ceny per saldo), ale nie upieram się, jesli osobne zamówienie na szkło i stelaż będzie nie mniej korzystne u odrebnych wykonawców :)

  W dniu 7.04.2018 o 14:07, adamuskus82 napisał(a):

Ja ze swojej strony polecam Mycioka.Mam już od nich drugi zbiornik i jestem zadowolony

Rozwiń  

A jak z terminem realizacji ? Ile czekałeś? Czy były poślizgi? 

  W dniu 7.04.2018 o 09:13, TOMEKSIEDLCE napisał(a):
Rozwiń  

Tu też napisałem.. na stronce mają info że robią i szkła i stelaże..

 

Czy z eRybka.pl jakość jest dobra? - też czytałem i słyszałem, a i mają na stronie, że stelaże + szkła na zamówienie są możliwe u nich.

Edytowane przez luck83
Opublikowano
  W dniu 10.04.2018 o 17:13, luck83 napisał(a):

Czy z eRybka.pl jakość jest dobra? - też czytałem i słyszałem, a i mają na stronie, że stelaże + szkła na zamówienie są możliwe u nich.

Rozwiń  

Ja mam szkło od nich i jestem zadowolona. Stelaże też robią.

Opublikowano

Na 6-7 rozesłanych zapytań o akwarium i stelaż odpowiedział jedynie Myciok (bardzo szybko)  i eRybka (też szybka odpowiedź). Korzystniej cenowy wypada Myciok, co w nałożeniu na pozytywne opinie powoduje że skłaniam się aby złożyć u nich zamówienie. Inni, w tym AkwariaSzczecin olali zupełnie i/lub nie odpisują i/lub nie odbierają telefonów, a to zły prognostyk jak dla mnie. 
Pozostaję przy Mycioku. 
 

Opublikowano

Mam zbiornik od Przemka ze Szczecina, po przewertowaniu forum pod uwagę brałem Mycioka albo Przemka, z erybką ktoś opisywał całkiem niedawno jakąś lipę w czasie realizacji i jakości stąd nawet nie wysłałem zapytania. 

Co do Przemka to na maile dostawałem odpowiedź na nastepny dzień, z telefonami było różnie ale z rana dodzwaniałem się zawsze. Co do jakości to chyba nie muszę pisać jak dobrze sklejony jest zbiornik. Proponuję dzwonić z samego rana chyba że są na urlopie ?

Opublikowano

Szkiełki i stelaż zamówione u Mycioka. Świetny kontakt, dobra cena, dobre opinie. Mam nadzieję, że i mnie szczęście dopisze i dostanę szkiełko wymarzone w swej jakości i klasie ;)

Mam natomiast pytanie o blat. Otóż mieszkanie, a w tym salon w którym będzie nowe szkiełko, mam urządzone z elementami naturalnego drewna dębowego. A jako że moja małżonka naciska na spójność i estetykę, czy jako blat stelaża pod akwarium mogę wg Was użyć blat dębowy z listew/belek łączonych na mikrowszczepy? Oczywiście blat zostanie zaolejowany lub polakierowany w celu zabezpieczenia go przed czynnikami zewnętrznymi, w tym wilgocią, wodą, kurzem, etc. Blat ma być grubości 4cm. 
Na blat przyjdzie mata (styropian będzie odcinał się optycznie), i na to szkło. 

Dajcie znać co myslicie o dębowym blacie - pytam bardziej o względy "nadawania się pod akwarium', aniżeli estetykę ;)

Opublikowano
  W dniu 12.04.2018 o 16:04, luck83 napisał(a):

czy jako blat stelaża pod akwarium mogę wg Was użyć blat dębowy z listew/belek łączonych na mikrowszczepy?

Rozwiń  

Miałem kiedyś okna ( ramy) robione w podobny sposób  polegający na tym ,że kawałki drewna były łączone  w jakimś tunelu pod wysokim ciśnieniem co czyniło je odporne i na wilgoć i  na  zwichrowania.

Łukasz ..cokolwiek tam dasz to i tak nie będzie widoczne póki będzie na tym stało akwarium. Może daj coś bardziej sprawdzonego..a kiedyś  jak będziesz chciał odkryć blat to wtedy go zmienisz?)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.