Skocz do zawartości

Świerzak prosi o radę......


sztacha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Po wielu tygodniach obecności na forum jako obserwator w oczekiwaniu na wyklarowanie się odpowiednich warunków do jako takiego życia w moim nietypowym baniaku dla Malawi nadejszła wiekopomna chwiła, aby zastanowić się nad solą tego hobby czyli rybami..

Wymiary tej mojej bańki są raczej nie bardzo dla tego biotopu sądząc po wpisach ekspertów z tego forum, ale jak się nie ma, co się lubi to się lubi, co się ma. Ale do rzeczy baniak panorama 120x40-50x60, czyli według kalkulatora 332 litry brutto. Po wstępnych lekturach wątku o obsadzie i po ciężkim zastanowieniu nasunęła mi się takowa miesznka


Afra 1+3

Melanochromis cyaneorhabdos 1+4

Yellow – 2+5/6.


Może być??? A może coś innego??? Jakieś porady i sugestie mile widziane. Nadmieniam, iż na wyraźne żądanie małżonki i dzieci w baniaku ma być light i sielanka bez żadnej przemocy a najważniejsze, aby było kolorowo.



Pozdr

sztacha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od tego, że light- sielanka bez żadnej przemocy to niestety nie Malawi, nie ma żadnych gwarancji, że tak będzie :D

Co do Twojej obsady to sądzę, że jeśli ma być kolorowo to na pewno nie afry, samiczki nie są zbyt piękne, a wiadomo, że na 1 samca powinno przypadać kilka samic, więc lepiej zrezygnować z afry i pozostać przy tych 2 gatunkach, jeśli to Ci nie odpowiada, może zmienić obsadę na saulosi i red- blue? Bardziej kolorowo i w miarę spokojne gatunki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie rozumie że Mbuna to nie jakieś tam pierwsze lepsze leszcze i swój charakterek mają, jedne mniejszy a inne większy. Czyli afra odpada ze względu na małe walory kolorystyczne a przy tym jest bardziej niepokorna od reszty wymienionych. Czy mam rozumiec że w takim akwarium raczej dwa gatunki niż trzy??, no szkoda myślałem że będzie bardziej urozmaicony zbiornik. Dobrze by było aby były w tej obsadzie rybcie które lubią sobie popływa w toni a nie tylo co się kręcą między skałkami. Mam trochę kryjówek z piaskowca, na bokach nawet dosyc wysokie ale środek to dosyc niska konstrukcja taka bardzie parterowa.

Może jakieś inne kompozycje ktoś zproponuje??

Jakieś rady dla świerzaka w temacie Malawi. Pisac nie wstydźcie się 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z trzema gatunkami spróbował, ale wtedy to już na pewno nie Red Blue i raczej nie afra. Przy trzech gatunkach trzeba by wpuścić coś łagodniejszego no i mniejszego. Najczęściej wymieniane są Saulosi i Sprengerae (rdzawy). Minus tej obsady, to to, że jest mocno popularna. Do tego dałbym Maingano. Przy dwóch gatunkach możesz sobie pozwolić na nieco większe ryby, właśnie na wspomniane Red Blue np, które z resztą też bardzo lubię (jak M_sobo, który ostatnio często je proponuje :twisted: ).

Najpierw polecam wybrać, czy to mają być dwa gatunki czy 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.