Skocz do zawartości

Pył w wodzie


Tobikos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, borykam się od dłuższego czasu z pyłem w wodzie. Zakupiłem nawet filtr powierzchniowy zeby filtrowal tafle wody ale jak bylo tak jest.. Na tafli widać blone bakteryjna ktora zakrywa całą tafle a w wodzie plywa pył/kurz. Macie jakies sposoby? Rozbijanie tafli filtrem nie działa.

Akwarium 450l, filtr biologiczny eheim 2180 profesional 3, wew aktualnie aql 2000 i dwa eheimy mniejsze 760l/h jakos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na tafle dwa wyloty.

8 minut temu, rafalniski napisał:

Jak masz ustawione wyloty z filtra?
Powinny łamać taflę wody.
Możesz np. zrobić tak jak ja, czyli założyć łopatkę i ustawić ją lekko nad powierzchnię wody.

20180224_174942_resized.thumb.jpg.73374198922fee8deeacdb95883ac4e4.jpg

Mam na tafle wylot i falownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, egon44 napisał:

Witaj!

Przydałaby się fotka zbiornika z boku...

Jakimi pokarmami karmisz ryby?

Jeśli posiadasz Aquael turbo 2000 to do puszki włóż watę filtracyjną...

 

Andrzeju podrzuce rano ☺ karma platki osi koloryzujace, pokarmy naturafood(takie w zielonych puszkach) i tropical malawi (głównie) i d allio

Edytowane przez Tobikos
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tobikos napisał:

Akwarium 450l, filtr biologiczny eheim 2180 profesional 3, wew aktualnie aql 2000 i dwa eheimy mniejsze 760l/h jakos.

Jezeli masz taki zestaw to wylot z jednego z Eheimow uniósł bym nad tafle wody. Oczywiście jeden to może być za mało aby rozgonic caly pył więc z drugim możesz zrobić to samo. Oczywiście wyloty w dwóch roznych miejscach. A powiedz mi czy skimmer miałeś wypełniony gąbka lub wata? Jeżeli tak to niezbyt dobry pomysł. Kiedyś miałem skimmer jednak co dwa, trzy dni trzeba było go czyścić. Dlatego też warto ze środka wszystkie wkłady usunąć aby to co zbierze wrzucal do wody a resztą zajmie się filtracja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również  mam to na tafli wody. Ale ustawiłem jeden wylot wody na tafle. I teraz woda po całej długości akwa (a mam takie samo jak ty ) bardzo mocno faluje,wręcz chlupie. Co prawda nie za wiele to pomogło bo cały ten niby kurz zbiera się po przeciwnej stronie tegoż wylotu. A na to znów zastosowałem czasowo sp włączone skimer. Mam go wypełnionego gąbka ale tak jak tu kolega napisał zostanie ona wyciągnięta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.