szanctom Opublikowano 6 Marca 2018 #1 Opublikowano 6 Marca 2018 Po czasie intensywnego szperania i podpytywania na forum nadeszła pora ujawnić co następuje: Akwarium - Aquael Glossy 100 na oryginalnej szafce Woda - wrocławska kranówka nalewana przez filtr z węglem i Purolite, parametry lekko podbite do PH 7,6 i KH 11, start na wodzie amoniakalnej + Prodibio BioDigest Oświetlenie - Aquael Retrofit Sunny z zestawu Mechanik - Aquael Turbo 1500 z watą Sera w oryginalnym pojemniku na media Biolog - Oase BioMaster Thermo 350 z oryginalnymi gąbkami oraz Siporaxem (1l) Wystrój - serpentynit, drewno mangrowca, piasek o granulacji 0.8-1.2 mm, tło ze spienionego PCV Obsada - 24 szt. Chindongo Saulosi 3-4 cm do redukcji - planuję docelowo między 10 a 15 szt. (mam nadzieję że to nie same samce) Żywienie - na razie tylko Tropical - Spirulina Super Forte, na swoją kolej czekają: Nature Food - Premium Cichlid Plant S, OSI - Vivid Color i Cichlid Flakes, Hikari - Cichlid Excel Rośliny - Anubias barteri var. nana Petite - 2 szt. Dziękuję wszystkim za nieocenioną wiedzę, którą dzielicie się na tym forum. PS. Sorry za brudne szyby
egon44 Opublikowano 8 Marca 2018 #3 Opublikowano 8 Marca 2018 Witaj! Akwarium ładne ale mam pewne wątpliwości odnośnie korzenia mangrowca... Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w akwarium roślinnym bardzo barwił on wodę a co się wiąże z tym zakwaszał ją... Co do wystroju to osobiście dodałbym więcej kamieni jak na mbunę przystało...Mając dosłownie gruzowisko masz szansę na układ wielosamcowy z saulosi...Przy obecnym gruzowisku może się to nie sprawdzić bo masz za mało kamieni... W kwestii karmienia to nie zapomnij aby Hikari - Cichlid Excel namoczyć przed podaniem rybom... Pozdrawiam
szanctom Opublikowano 8 Marca 2018 Autor #4 Opublikowano 8 Marca 2018 mam pewne wątpliwości odnośnie korzenia mangrowca... Przy niskim kh być może trochę pH by obniżył, ale przy tych twardościach to nie realne. Zresztą moczył się w akwarium podczas dojrzewania około miesiąca i pH ani drgnęło, mimo że woda oczywiście jak herbata . Co do kamieni to racja oczywiście. Niestety facetowi w składzie zepsuła się ciężarówka i miał tylko takie małe ogryzki. W sumie to jeden z powodów dla którego wymyśliłem ten korzeń - żeby jakoś zapełnić tę przestrzeń, zwłaszcza w górę. Z korzeniem ślubu nie brałem może kiedyś wymienię go na kamienie, ale póki co nie chcę mieszać.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się