Skocz do zawartości

Filtracja do nowego 240L


karolus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety mam porównanie tylko do unimaxa, więc może to nie ikola jest głośna ale unimax wyjątkowo cichy....

Jeśli chodzi o węże to na pewno nie dotykają do szafki, są przymocowane do ściany uchwytami do mocowania rur hydraulicznych, filtr stoi w szafce stabilnie, na próbę podkładałem pod filtr materiał złożony na kilka razy, nic to nie dało, prawdę mówiąc nawet przykrycie go kocem całkowicie  nie eliminuje hałasu.

moduły filtra złożyłem prawidłowo (tak przynajmniej myślę), zresztą wydaje mi się że hałas ewidentnie generowany jest w górnej części filtra, czyli tam gdzie wirnik i głowica, no chyba że jakieś drobiny ceramiki dostały się w okolice wirnika i hałasują.

ech.... miało być pięknie a wyszło..... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam
Żeby nie zakładać nowego tematu i robić bałaganu zapytam tutaj.
Planuje do 240l zastosować Unimax 250 + AQUAEL TURBO 1000.
Czy do tego jest potrzeba zakupu prefiltra  HW-603A ? Czy też może sam prefiltr bez tego turbo wewnętrznego ?
Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Szys napisał:

Witam
Żeby nie zakładać nowego tematu i robić bałaganu zapytam tutaj.
Planuje do 240l zastosować Unimax 250 + AQUAEL TURBO 1000.
Czy do tego jest potrzeba zakupu prefiltra  HW-603A ? Czy też może sam prefiltr bez tego turbo wewnętrznego ?
Z góry dzięki za pomoc

witam to co masz wystarczy ci jako biolog i mechanik :)

lepiej założyć nowy temat i trochę poczytać na forum ,jest dużo wątków w tym temacie,moderator może zwrócić uwagę  żeby nie zaśmiecać wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2018 o 19:07, karolus napisał:

Ja niestety mam porównanie tylko do unimaxa, więc może to nie ikola jest głośna ale unimax wyjątkowo cichy....

Jeśli chodzi o węże to na pewno nie dotykają do szafki, są przymocowane do ściany uchwytami do mocowania rur hydraulicznych, filtr stoi w szafce stabilnie, na próbę podkładałem pod filtr materiał złożony na kilka razy, nic to nie dało, prawdę mówiąc nawet przykrycie go kocem całkowicie  nie eliminuje hałasu.

moduły filtra złożyłem prawidłowo (tak przynajmniej myślę), zresztą wydaje mi się że hałas ewidentnie generowany jest w górnej części filtra, czyli tam gdzie wirnik i głowica, no chyba że jakieś drobiny ceramiki dostały się w okolice wirnika i hałasują.

ech.... miało być pięknie a wyszło..... :(

Witaj!

I jak ma się sprawa z buczeniem Ikoli?

Masz na jego zasysie prefiltr w postaci gąbki?

 

Również posiadam Ikolę 600 maxx i żadnego buczenia nie słyszę...

Filtr pracuje najciszej porównując go z tymi co posiadam(Midikani 800,HW-302)...

W dniu 9.04.2018 o 13:23, Szys napisał:

Witam
Żeby nie zakładać nowego tematu i robić bałaganu zapytam tutaj.
Planuje do 240l zastosować Unimax 250 + AQUAEL TURBO 1000.
Czy do tego jest potrzeba zakupu prefiltra  HW-603A ? Czy też może sam prefiltr bez tego turbo wewnętrznego ?
Z góry dzięki za pomoc

Witaj!

Unimaxa zastosuj jako biologa(do niego daj 0.5-1l ceramiki+gąbki z zestawu,oraz gąbka na zasysie jako prefiltr)...Tyle złoża starczy aby obsłużyć Tobie biologię w tym litrażu...

Jako filtr mechaniczny zakup sobie Aquael 2000+prefiltr Eheima gdzie do niego włożysz watę filtracyjną...

Aquael 1000 będzie zdecydowanie za słaby...

Przykładowe foto o co mi chodzi z Aquaelem+prefiltrem Eheima...

27785399_1914614261900121_25938360_o.thumb.jpg.d43ac0857912ba89d09187e18ced9123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Unimaxa zastosuj jako biologa(do niego daj 0.5-1l ceramiki+gąbki z zestawu,oraz gąbka na zasysie jako prefiltr)...Tyle złoża starczy aby obsłużyć Tobie biologię w tym litrażu...
Jako filtr mechaniczny zakup sobie Aquael 2000+prefiltr Eheima gdzie do niego włożysz watę filtracyjną...
Aquael 1000 będzie zdecydowanie za słaby...
Przykładowe foto o co mi chodzi z Aquaelem+prefiltrem Eheima...
27785399_1914614261900121_25938360_o.thumb.jpg.d43ac0857912ba89d09187e18ced9123.jpg
Niestety ikola to tragedia przez duże T :(
No chyba że mam zbyt dobry słuch albo unika mnie rozpieścił.
Cały czas słyszę buczenie które dodatkowo wzmacniane jest przez szafkę która robi za pudło rezonansowe.
Żeby było jednak jasne, filtr wystawiony po za szafkę również słychać.
Podsumowując Ikola to szajs nie wart pieniędzy, no chyba że postawimy go w piwnicy, lub w pomieszczeniu o stosunkowo dużym tle szumów.
Spróbuje jeszczę wyciszyć szafkę, aha to nic nie da to ikola wyleci do piwnicy na "czas W" a w jej miejsce kupię unimaxa

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, karolus napisał:

Niestety ikola to tragedia przez duże T :(
No chyba że mam zbyt dobry słuch albo unika mnie rozpieścił.
Cały czas słyszę buczenie które dodatkowo wzmacniane jest przez szafkę która robi za pudło rezonansowe.
Żeby było jednak jasne, filtr wystawiony po za szafkę również słychać.
Podsumowując Ikola to szajs nie wart pieniędzy, no chyba że postawimy go w piwnicy, lub w pomieszczeniu o stosunkowo dużym tle szumów.
Spróbuje jeszczę wyciszyć szafkę, aha to nic nie da to ikola wyleci do piwnicy na "czas W" a w jej miejsce kupię unimaxa

Coś jest nie tak z Twoją Ikolą w takim razie...

Dalej nie odpowiedziałeś na moje pytanie czy od początku uruchomienia Ikoli dałeś na zasys prefiltr w postaci gąbki?

 

Jestem naprawdę zdziwiony Twoim wpisem bo ja zanim ją kupiłem to bardzo dużo czasu poświęciłem na szukanie opinii o nim,oraz dodatkowo na Fb grupach akwarystycznych rozmawiałem z ich posiadaczami i żaden z nich nie narzekał na jego buczenie...

Dlatego też po opiniach kolegów z poza tego forum zdecydowałem się na ten rodzaj filtracji...Nie żałuję zakupu bo u mnie pracuje wzorowo...

No to jesteś pierwszą osobą z negatywną opinią tego filtra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z Twoją Ikolą w takim razie...
Dalej nie odpowiedziałeś na moje pytanie czy od początku uruchomienia Ikoli dałeś na zasys prefiltr w postaci gąbki?
 
Jestem naprawdę zdziwiony Twoim wpisem bo ja zanim ją kupiłem to bardzo dużo czasu poświęciłem na szukanie opinii o nim,oraz dodatkowo na Fb grupach akwarystycznych rozmawiałem z ich posiadaczami i żaden z nich nie narzekał na jego buczenie...
Dlatego też po opiniach kolegów z poza tego forum zdecydowałem się na ten rodzaj filtracji...Nie żałuję zakupu bo u mnie pracuje wzorowo...
No to jesteś pierwszą osobą z negatywną opinią tego filtra...
Prefiltr echem jest na zasysie od samego początku.
Co do samego filtra, porównując go do unimaxa to traktor, do innych filtrów nie mam porównania.
Być może miałem pecha i kupiłem trefną sztukę, ale nie mam nic innego na podmiankę więc albo w końcu się wkurzę i kupię unimaxa albo się przyzwyczaje..
Jeszcze trochę liczę na poprawę jak dołożę w szafce tylną ścianę w tej części gdzie jest filtr. No i ew mogę go jeszcze otworzyć i od nowa złożyć, może coś tam nie zaskoczyło jak powinno, ale z drugiej strony to prosta konstrukcja więc......

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.