Skocz do zawartości

Start nowego zbiornika


rusek26

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co tam można wyczytać to pierwszy masz filtr mechaniczny ( sznurkowy? lub inny) i ten powinien być regularnie wymieniany, dalej filtr usuwający żelazo i mangan ? i kolejny kationit zmiękczający wodę, dalej filtr węglowy ( nie wiem dlaczego ten filtr ma być płukany, węgiel raczej się wymienia, a dezynfekcja podchlorynem może być zabójcza dla ryb akwariowych). Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie więc raczej domyślam się kolejności filtrów. Jeżeli jest tak jak myślę to wodę do akwarium powinieneś brać po wstępnym przefiltrowaniu przez filtr mechaniczny i usuwający żelazo. Za tymi filtrami potrzebna byłaby osobna nitka, a na niej zamontowany korpus z węglem i ewentualnie korpus z purolite a520e lub podobną żywicą, jeżeli w studni masz wysoki poziom azotanów.

Masz gdzieś spisane parametry wody studziennej ? Może nadaje się do akwarium bez żadnego dodatkowego filtrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze coraz bardziej mnie ten filtr intryguje.

Czyli masz :

-hydrofor

-filtr odżelaźniający

-zmiękczacz ( + zasobnik na sól).

 

Ponownie proponuję odszukanie wyników badania wody ze studni. Wysoka twardość w malawi nie ma negatywnego wpływu, wręcz przeciwnie, wysokie KH stabilizuje PH.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze coraz bardziej mnie ten filtr intryguje.
Czyli masz :
-hydrofor
-filtr odżelaźniający
-zmiękczacz ( + zasobnik na sól).
 
Ponownie proponuję odszukanie wyników badania wody ze studni. Wysoka twardość w malawi nie ma negatywnego wpływu, wręcz przeciwnie, wysokie KH stabilizuje PH.
 
Tak dokladnie jak piszesz

Jak mi się uda to jeszcze dziś zrobię test wody ze studni

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry są całkiem dobre. Nie znam normy Fe dla malawi podejrzewam, że taka nie istnieje. Wydaje się , że optymalnym rozwiązaniem byłoby zamontowanie kranu za filtrem odżelaźniającym. Chodzi o to żeby woda do akwarium była oczyszczona z nadmiaru żelaza ale nie "zmiękczana" kationitem. Niestety nie wiem czy w Twojej instalacji jest to technicznie możliwe.

Edytowane przez suricade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fe w akwarium roślinnym hi-tech z mocnym oświetleniem do 0.5 mg/l.

Coś nie halo z wynikiem lub woda zażelaziona.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak woda ze studni dlatego tyle żelaza

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.