Jump to content

Soudal Fix All Crystal


Recommended Posts

Jak w temacie, chcę zrobić tło wewnętrzne z płyty xps. Na wielu forach, na stronie soudala i po rozmowie z głównym technologiem dowiedziałem się że ten klej jest najlepszy ale zawiera w sobie środek grzybobujczy. Proszę o odpowiedzi tych którzy stosowali ten klej w baniakach, czy ów środek grzybobujczy nie ma wpływu na życie w akwa. Tło ma być szczelnie przyklejone do tylnej szyby, dodatkowo powierzchnia "wyklejona piaskiem przy użyciu tego samego kleju.

Link to comment
Share on other sites

Wystarczyło użyć szukajki...
Wiele osób go używało, w tym i ja. Pierwszy raz słyszę, że ma w sobie środek grzybobójczy, nie przypominam sobie takiej informacji na stronie producenta.
Crystal w wodzie robi się biały, weź to pod uwagę.
I pamiętaj i odpowiedniej grubości spoiny.

Wysłane z telefonu

Link to comment
Share on other sites

To zawiera : Fungicyd pirytionian cynku. Na stronie producenta wogule niewiele jest napisane. Info jest z opakowania. Główny technolog wytłumaczył że jest to środek grzybobójczy. Dalej na opakowaniu kleju jest zdanie "działa szkodliwie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki". Stad moja wątpliwość. Wg. technologa to "chyba" "możliwe" ze nic złego się nie będzie działo....... tylko że zakładając 240 l. baniak... takie chyba i mozliwe raczej mi nie wystarcza, stad moja prosba do osób ktore go uzywały i moga stwierdzic ze po jakims tam czasie wszystko w akwa dalej plywa i zyje. A propos szukajki... do uzycia i kupna tego kleju przekonaly mnie miedzy innymi wiadomosci z tego forum, kupilem klej "w ciemno" ale po przeczytaniu opakowania troszke stracilem pewnosc.

Edited by Wojtek711
Link to comment
Share on other sites

Klej SoudaL Fix All High Tack nie zawiera środków grzybobojczych. Masz to na stronie producenta w kartach. Ja chciałem  użyć pianki  Soudala do obudowy filtra ale niestety na piance montażowej jest opis " może wpływać szkodliwe na organizmy wodne". 

Link to comment
Share on other sites

Witaj Tom, jestem troche zdezorientowany gdyz wiele forów zalecalo Crystala ze jest ok, strona producenta podaje go w zakładce "Akwarium" ze jest nie szkodliwy a napis na kleju temu zaprzecza....., stad moje pytanie do tych ktorzy go używali... w skrócie "co robić z tym fantem" ?

 

Edited by Wojtek711
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie jesteś czegos pewien -nie stosuj. To tylko Twoja decyzja co użyjesz w akwarium. Poszukaj kleju który będzie miał w kartach charakterystyki ,że nie jest szkodliwy lub może być szkodliwy dla organizmow wodnych. Ten o którym Tobie pisałem miał jeszcze 3 miesiące taki zapis czyli ze się nadaje.

Link to comment
Share on other sites

Kleisz tło  do tylnej  szyby więc i tak go nie widać.   Skoro  można kleić beton to powinien wytrzymać . Poza tym jak masz tlo po całości to i tak wciskasz pod wzmocnienie i jeszcze kwestia grubości tła?

 Do " mocowania" piasku możesz użyć farby . 

Link to comment
Share on other sites

1 - farba zmieni kolor piasku, biała, beżowa, brązowa.. jakiego koloru by nie była.... a ma to wyglądać jak ściana piasku. bezbarwny klej by mi to zapewnił.....

2 - tło docelowo bedzie z płyty xps 5 cm i nie będzie kończyło się pod wzmocnieniem a ma płynnie przechodzić nad wodę i na ścianę pokoju ponad akwarium, dla roslin strefy błotnej i lądowej. nazwijmy to "akwa palundarium" w wersji otwartej.

3 - Zadam pytania możę trochę inaczej :

- czy ów środek przeciwgrzybiczny jest faktycznie aż tak szkodliwy skoro tyle osób pisało o stosowaniu "Crystala" w baniaku, i strona producenta tez nie wspomina o zagrozeniu lub o niebezpieczenstwie dla zycia w akwa, a jedyne info znajduje się na tubie kleju.

- jeśli crystal wg. doświadczeń forumowiczów odpada to czy macie jakąś propozycję bezbarwnego kleju który klei płytę xps i szkło.

Edited by Wojtek711
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.