Skocz do zawartości

Start z HS Aqua zaraz po zalaniu zbiornika


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak. Pokarm dla ryb. To jedyny specyfik. :D

Ale tak na serio to akwarium zalewałem  już nie wiem ile lat temu, więc po co mam używać jakichkolwiek specyfików tego typu? 

  • Lubię to 1
Opublikowano

Rozumiem, że dyskusja jest o tych preparatach https://hsaqua.eu/nl/bacterien-zoetwater

Powiem tak, nie wierzę w cudowne środki ale od kiedy mam krewetki musiałam zweryfikować wyrobione opinie. Są preparaty , które powodują np. pojawienie się w akwarium "życia" w postaci oczlików. Piszę tutaj o akwarium , w którym jest tylko piasek z piaskownicy, woda kranowa i korzenie. Więc część tych specyfików faktycznie może umożliwiać bezpieczne wpuszczenie ryb w kilka godzin po zalaniu akwarium.

Opublikowano
  W dniu 22.02.2018 o 15:42, suricade napisał(a):

Są preparaty , które powodują np. pojawienie się w akwarium "życia"

Rozwiń  

Ten cudowny specyfik z którego pojawia się życie to nic innego jak jaja spoczynkowe które składają np.: wrotki. Innym robakiem którego hodowałem była rozwielitka , składała jaja zimowe.
Kończę bo dyskusja zmierza do pokarmu a to nie ten dział.:D
pozdrawiam

 

Opublikowano

Panowie proszę czytajcie ze zrozumieniem. Nigdzie nie wspomniałam o cyklu azotowym. Napisałam tylko, że są preparaty , które "pobudzają akwarium do życia" . Z jednej strony wierzycie w działanie Kordon Amquel Plus a z drugiej negujecie takie działanie pod inną nazwą ?

Nikt na forum tego nie używał, zamiast toczyć akademickie dyskusje , może zapytajcie sprzedawcę o doświadczenie ze stosowaniem tego preparatu.

  W dniu 22.02.2018 o 18:38, raiders napisał(a):

 

Preparat o którym piszesz a  masz zapewne na myśli  MOsura rich wather lub qual drop rich one  to nic innego jak kwasy humusowe  poddane fermentacji z dodatkiem  bakterii.

 

Rozwiń  

Akurat chodzi o zupełnie inny preparat ale to nie ten wątek i nie to forum. Akwaria mam nie od wczoraj i proszę nie uświadamiaj mnie jak działają :lol:.

 

  • Lubię to 1
Opublikowano (edytowane)

Jako ze preparat po holendersu pozwole sobie napisac co tam oni na stronie napisali odnosnie HS aqua Bacto Turbo

Nie sa to zadne stabilizatory takie jak Sachem, czy Kordon amquel plus.

Stare bakterie nitryfikacyjny pochadza z glownie z oczyszczalni sciekow gdzie sa przyzwyczajone do rozwijania w bardzo brudnej wodzie, gdzie maja bardzo duzo pozywki. Tam moga się szybko mnozyc i rozwijac. Z tego wzgledu ze w akwarium jest znacznie czystsza woda bakterie te rozwijaja się powoli i dlatego cykl azotowy trwa tak dlugo. 

Tutaj w tym preparacie mowa jest o nowych bakteriach  ktore holendrzy stworzyli na potrzeby akwarii i oczek wodnych, nazwali sobie je  - "turbo bakterie". Nie potrzebuja one tak duzo pozywki jak "stare" bakterie, poniewaz stworzono je z mysla o zyciu w czystej wodzie - z mysla o akwarystach. Przez to ze sa przystosowane do akwarystycznych warunkow rozwijaja się superszybko i dzieki temu w kilka dni osiagamy rownowage biologiczna. To tak po krotce z opakowania produktu.

Edytowane przez mlody.czub
  • Lubię to 1
Opublikowano
  W dniu 22.02.2018 o 08:17, radecki napisał(a):

w trakcie korespondencji na temat zakupu ryb z Tan-Mal zaproponowano mi Holenderskie bakterie HS Aqua które podobno umożliwiają wpuszczenie ryb do prawie świeżo zalanego zbiornika - gwarantują że będzie wszystko ok. 

Rozwiń  

 

  W dniu 22.02.2018 o 08:57, halabala napisał(a):

Moim zdaniem zaproponowano tobie taka opcję żeby szybciej zarobić pieniążki  na sprzedanych rybkach. Dzisiaj niestety wszystko kręci się wokół  kasy

Rozwiń  

Nie sądzę, żeby Tan Mal dla zysku narażał zdrowie i życie ryb. Rozumiem sceptycyzm, ale te preparaty są tak sprzedawane i tak kupowane i chyba nic złego się nie dzieje. Inaczej szybko by były wycofane z rynku. "Zwykli" akwaryści nie mają pojęcia o cyklu azotowym. Stawiają akwaria, kupują od razu rybki, stosują te preparaty wg. zaleceń producenta i najwyraźniej nic złego się nie dzieje. Zamiast dyskutować trzeba je przetestować i tyle.

  • Lubię to 1
Opublikowano

Przewertowalem holenderskie i belgijskie fora, i nie znalazlem zadnych negatywow ani pozytywow o tych srodkach. Wadomo ze jak preparat dziala to ludziom się nie chce nic pisac, ale jak nie dziala to zaraz go obsmaruja w necie. Fakt faktem ze najnowsza informacje znalazlem na belgijskim forum tanganiki - 2014r i  ktos tam pisal ze za bardzo nie wierzy w tak szybki start. Czyli reasumujac tyle inforacji co i tutaj. Nie przetestowal ale neguje dzialanie.

  • Lubię to 2
Opublikowano
  W dniu 22.02.2018 o 20:18, mlody.czub napisał(a):

- "turbo bakterie". Nie potrzebuja one tak duzo pozywki jak "stare" bakterie, poniewaz stworzono je z mysla o zyciu w czystej wodzie

Rozwiń  

Możesz sprecyzować jaka jest różnica między starymi i nowymi bakteriami ? Z tego co wiem, Nitrobacter odpowiada za pierwszy stopień nitryfikacji a Nitrospira za kolejny. Pierwsze słyszę że bakterie tego typu stworzono dla akwarystyki, ta dziedzina korzysta z doświadczeń oczyszczalni ścieków.

Opublikowano (edytowane)
  W dniu 24.02.2018 o 10:59, piotriola napisał(a):

Możesz sprecyzować jaka jest różnica między starymi i nowymi bakteriami ? Z tego co wiem, Nitrobacter odpowiada za pierwszy stopień nitryfikacji a Nitrospira za kolejny. Pierwsze słyszę że bakterie tego typu stworzono dla akwarystyki, ta dziedzina korzysta z doświadczeń oczyszczalni ścieków.

Rozwiń  

Jest kilka rodzajów bakterii odpowiedzialnych za proces nitryfikacji. Nitrosomonas, Nitrosococcus czy Nitrosospira przekształcają amoniak, a wymienione przez Ciebie Nitrospira, Nitrobacter oraz np. Nitrococcus przekształcają azotyny. Jedne z nich są bardziej, inne mniej skuteczne.

Szczepy bakterii hoduje się, więc nie widzę nic dziwnego w tym, że jakaś firma może przygotować szczepy odpowiednich bakterii reagujące szybciej w czystrzej, akwariowej wodzie. W tym kontekście można mówić o starych i nowych bakteriach.

Edytowane przez pozner
Opublikowano

Kiedyś gość powiedział, że Ziemia jest okrągła, była to taka bzdura, że wszyscy mu mówili, że pierwsze słyszą takie rzeczy. 

W krótszym odstępie czasu słyszałem, że czegoś nie ma albo że to nie ma prawa działać, a dziś się okazuje, że jednak ta ziemia jest okrągła. 

  • Lubię to 2

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.