Skocz do zawartości

Saulosi + Maingano + Hara - dobór pokarmów i sposobu karmienia


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak w temacie, na dniach startuję akwarium, w sumie brakuje tylko pokarmu i rybek. Obsada to Saulosi + Maingano + Hara

Wiem jak karmić rybki, 1 dzień głodówki - 6 dni karmienia w większości pokarmami roślinnymi zmieniając kolejność pokarmów, mięsne 2 - 3 razy w tygodniu tylko z rana tak samo jak pokarmy wybarwiające. 

Mogę prosić o nazwy, marki, rodzaje itp pokarmów mięsnych, roślinnych, wybarwiających oraz innych dodatków którymi mogę żywić taką obsadę ? 

Opublikowano

Te wybarwiające to się nadają... Do chwytliwych haseł reklamowych ;)

Wystarczy, że będziesz karmił pokarmami wysokiej jakości oraz dbał o warunki w jakich będą żyły Twoje ryby i efekty będą takie same.

Dobre pokarmy to NatureFood, tu polecam Supreme Artemia, Premium Cichlid i Cichlid Plant. Spirulina Super Forte Tropicala też jest podobno dobra, podobnie jak ta JBL 40%. NLS Cichlid formula, Northfin, O.S.I. Cichlid Flakes i Brine Shrimp, ale ze starych serii (nie oznakowane jako hs aqua).

Opublikowano (edytowane)

Moi mili. Po rozmowie z Panią Moniką Wisz już nie ulegnę żadnym namowom i zabieganiom o zakup czegokolwiek.

W hodowli pyszczaków wystarczą trzy rodzaje pokarmu i nie trzeba nic więcej kombinować. To jest zdanie bardzo doświadczonego hodowcy, a chyba nikt nie odważy się podważyć autorytetu Pani Moniki.

W związku z tym karmimy spiruliną, pokarmem mięsnym oraz pokarmem wybarwiającym - nie ma co kombinować. 

W związku z powyższym stwierdzam, że wszystkie przebijania się nawzajem pochodzą  albo od nałogu związanego z hazardem albo od chęci uzyskania wyższej pozycji w stadzie. I tyle w temacie.

Edytowane przez jarek1969
Opublikowano (edytowane)
10 minut temu, jarek1969 napisał:

Moi mili. Po rozmowie z Panią Moniką Wisz już nie ulegnę żadnym namowom i zabieganiom o zakup czegokolwiek.

W hodowli pyszczaków wystarczą trzy rodzaje pokarmu i nie trzeba nic więcej kombinować. To jest zdanie bardzo doświadczonego hodowcy, a chyba nikt nie odważy się podważyć autorytetu Pani Moniki.

W związku z tym karmimy spiruliną, pokarmem mięsnym oraz pokarmem wybarwiającym - nie ma co kombinować. 

W związku z powyższym stwierdzam, że wszystkie przebijania się nawzajem pochodzą  albo od nałogu związanego z hazardem albo od chęci uzyskania wyższej pozycji w stadzie. I tyle w temacie.

Ja rowniez zakupilem pelno roznorodnych pokarmow zeby urozmaicic diete najlepiej jak to mozliwe. Zona smiala się ze mnie, bo znajomi maja w akwarium z jakimis muszelkami na dnie i innymi rybkami 3 lub 4 yelowki, i sa tak pieknie wybarwione i wyrosniete ze chcialbym aby moje tez takie byly. Nawet nie wiedza co im za jedzenie daja, po prostu kupuja w zoologu jakies tam. Nie wiedza rowniez co za rybki maja, ale to druga strona medalu. Fakt faktem ze rybki sa piekne a jedza rowniez pokarm dla welonek i innych zlotych rybek.

Edytowane przez mlody.czub
Opublikowano (edytowane)

Wystarczą Ci dwa pokarmy NatureFood; Premium Cichlid i Supreme Plant, obydwa w rozmiarze M. Możesz je podawać naprzemiennie. Póki ryby rosną podawaj 2 razy dziennie. Dorosłym wystarczy raz dziennie. To są pokarmy klasy premium, więc podaje się mniejsze porcje niż innych pokarmów. Trzeba je namoczyć przed podaniem.

Edytowane przez pozner
Opublikowano

Oczywiście że starczą 2-3 rodzaje pokarmów ale... np.ja osobiście wolę troszkę bardziej urozmaicić dietę swoich ryb.Trzeba też pamiętać że każdy pokarm premium ma też inny skład i pod tym kątem na to patrzę...

Tyle z mojej strony ;) 

 

 

Opublikowano

To, czym będziesz karmił ryby jest mniej istotne od tego jak je będziesz karmił, pamiętaj że przekarmianie jest drugim grzechem akwarysty zaraz po przerybieniu;), Ja ze swojej strony polecam NaturFood, ale każdy z wyżej wymienionych też będzie dobry.

Opublikowano

Dziękuję za wypowiedź Panowie, z powyższego wiem z czego mogę wybierać i podsumowując nie ma konieczności nadmiernie urozmaicać dietę, wystarczą 2-3 rodzaje pokarmu ale nic się nie stanie jeśli jednak ktoś pójdzie w większą różnorodność. W tej kwestii wszystko jasne a teraz skoro najważniejsze jest jak się karmi to zapytam co by nie przekarmiać.

Szczypta pokarmu do kieliszka/kubeczka z wodą z akwarium tak aby pokarm się namoczył, dzięki temu nie będzie pływał po powierzchni tylko opadał w efekcie czego każda ryba coś dla siebie złapie. Jeżeli pierwsza porcja zostanie zjedzona zanim opadnie na dno dajemy kolejną szczyptę i kończymy karmienie jeżeli pokarm nie będzie zjadany. Taką radę znalazłem na forum - dobra czy zła ? 

Karmienie rano i wieczorem z czego pokarm mięsny 2-3 razy w tygodniu i tylko z rana. 

Wiem wiem że to tylko teoria a praktyka musi zostać wypracowana samemu aż nabierze się wprawy ale od czegoś trzeba zacząć, teoretycznie a później praktycznie:) 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.