sbc Opublikowano 19 Lutego 2018 #1 Opublikowano 19 Lutego 2018 Myślicie że jest sens i szansa na dwa gatunki w takim akwa? Biorę pod uwagę te "polecane" do standardowej 112, ew jeszcze caeruleus i afra jalo reef..
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 19 Lutego 2018 #2 Opublikowano 19 Lutego 2018 dwa gatunki za małe akwarium,jeden gatunek to wszystko Pseudotropheus saulosi
egon44 Opublikowano 19 Lutego 2018 #3 Opublikowano 19 Lutego 2018 (edytowane) Z mojego doświadczenia napiszę że dobrym wyborem na początek przygody z tym biotopem będzie obsada jedno gatunkowa z wspomnianym przez kolegę Chindongo saulosi... Dwóch gatunków bym tam nie wpuszczał.Yellow oraz Cynotiliapia odpada na ten litraż. Edytowane 19 Lutego 2018 przez egon44
MatiK Opublikowano 19 Lutego 2018 #4 Opublikowano 19 Lutego 2018 Takie akwarium jest za małe na nasz biotop. Litraż to nie wszystko, brakuje tu długości i wysokości. Pomyśl o muszlowcach z Tanganiki, a na Malawi przygotuj większy zbiornik (dłuższy i wyższy).
Pleziorro Opublikowano 19 Lutego 2018 #5 Opublikowano 19 Lutego 2018 2 godziny temu, TOMEKSIEDLCE napisał: dwa gatunki za małe akwarium,jeden gatunek to wszystko Pseudotropheus saulosi Tomek, po pierwsze, to nie ma takiej ryby jak napisałeś, jest od dawna Chindongo Saulosi, a podawanie do wiadomości, że tylko Saulosi jest błędne bo jest kilka innych mały pielęgnic, jak choćby Iodotropheus sprengerae, który też sobie radzi w małych jednogatunkowych baniakach, ale tutaj jak słusznie zauważył Matik, akwarium jest stanowczo za małe dla naszego biotopu i ryby będą się męczyć. Ja także odradzam chów pyszczaków.
Robson79 Opublikowano 19 Lutego 2018 #6 Opublikowano 19 Lutego 2018 (edytowane) 5 godzin temu, sbc napisał: Myślicie że jest sens i szansa na dwa gatunki w takim akwa? Biorę pod uwagę te "polecane" do standardowej 112, ew jeszcze caeruleus i afra jalo reef.. A który wymiar jest szerokością; 55cm czy 35cm ? Jeśli 55cm to jak najbardziej można hodować harem Chindongo saulosi. Skoro w akwarium z rybkami z Malawi istotną rolę odgrywa powierzchnią dna to to akwarium nadaje się bardziej niż standardowa 112l. Niby akwarium jest krótsze i niższe o 5cm ale szersze już o 20cm a to daje lepszy efekt w zaaranżowaniu zbiornika... Edytowane 19 Lutego 2018 przez Robson79 1
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 19 Lutego 2018 #7 Opublikowano 19 Lutego 2018 1 godzinę temu, Pleziorro napisał: Tomek, po pierwsze, to nie ma takiej ryby jak napisałeś, jest od dawna Chindongo Saulosi, a podawanie do wiadomości, że tylko Saulosi jest błędne bo jest kilka innych mały pielęgnic, jak choćby Iodotropheus sprengerae, który też sobie radzi w małych jednogatunkowych baniakach, ale tutaj jak słusznie zauważył Matik, akwarium jest stanowczo za małe dla naszego biotopu i ryby będą się męczyć. Ja także odradzam chów pyszczaków. dzięki za sprostowanie Rafale,muszę poprawkę wnieść do nazw
egon44 Opublikowano 19 Lutego 2018 #8 Opublikowano 19 Lutego 2018 Godzinę temu, Robson79 napisał: A który wymiar jest szerokością; 55cm czy 35cm ? Jeśli 55cm to jak najbardziej można hodować harem Chindongo saulosi. Skoro w akwarium z rybkami z Malawi istotną rolę odgrywa powierzchnią dna to to akwarium nadaje się bardziej niż standardowa 112l. Niby akwarium jest krótsze i niższe o 5cm ale szersze już o 20cm a to daje lepszy efekt w zaaranżowaniu zbiornika... Mam takie samo zdanie na ten temat... Tak więc moim zdaniem kolego @sbc jeśli szerokość zbiornika wynosi 55cm to możesz spróbować obsadę jednogatunkową z tej listy- Chindongo saulosi Iodotropheus Sprengerae Labidochromis Chisumulae Labidochromis Perlmutt Pseudotropheus Elongatus Neon Spot Ale tak jak wcześniej wspomniałem najlepszym wyborem dla twojego litrażu będzie Chindongo saulosi. Oczywiście wiadomo im większy zbiornik tym lepsze możliwości w doborze obsady. Pozdrawiam
sbc Opublikowano 19 Lutego 2018 Autor #9 Opublikowano 19 Lutego 2018 Podając wymiar akwarium zwykło się szerokość podawać jako drugą. Dla jasności: 55cm to szerokość i właśnie tym się sugerowałem myśląc o Malawi w tym zbiorniku.@Matik muszlowce i inne ryby z tanganiki mam od lat.Dzięki wszystkim za opinie. Saulosi odpuszczam bo dla mnie jest zbyt popularny. Chyba w ogóle odpuszczę bo nie chcem akwarium jednogatunkowego.
egon44 Opublikowano 19 Lutego 2018 #10 Opublikowano 19 Lutego 2018 W 100cm długości zbiorniku możesz już myśleć o dwóch gatunkach Pozdrawiam
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się