Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
2 minuty temu, rafalniski napisał:

Zastanów się też nad szafką - te oryginalne od Aquaela nie są najlepsze :( - ja zdecydowałem się na szafkę ze stelażem aluminiowym.

I to jest bardzo dobre rozwiązanie. Stelaż to wygoda. Możesz wtedy dać każdy rodzaj filtracji i żadne półki, ścianki Tobie nie zawadzają. Ja zresztą już raz szafkę reklamowałem. Nawet gdzieś na forum założyłem o tym temat. Szafki pod Glossy nie są przystosowane do naszego biotopu gdzie ciężar ze względu na kamienie jest dosyć spory. Oryginalna szafka pod Glossy 100 wytrzymuje według producenta max 300 kilo. Czyli na styk. Przez to nie mogę zbytnio zagruzować baniaka. Z tego co wiem to szafki Juwel już są lepsze ponieważ według deklaracji producenta wytrzymują dwukrotność zalanego baniaka. Czyli teoretycznie akwarium 300 litrowe a szafka wytrzyma 600 kilo. To już jest pewność i możliwość dowolnej aranżacji.

Edytowane przez Gość
Opublikowano

Dostałem duzo zdjęć na fb ze również na czarnym glossy wystepuja te pęcherzyki
Naprawde jest duzo mozliwosci co do wyboru , na szczęście jeszcze mam troche czasu do zastanowienia się jaki zestaw skompletowac30f9ee93d957120c2174401ca6561f1f.jpg70b119a0df3d10a2812b1f8b350c3722.jpge5a4f1988fd749e3c2223af4fe9facf9.jpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
Godzinę temu, Jerry_jerry napisał:

Glossy ma białe spoiny. Na początku wyglądają bardzo ładnie. Gdy są czyste również cieszą oko jednak aby tak było trzeba je czyścić bardzo często. U mnie co 2, 3 dni na spoinach rosną glony więc trzeba to czyścić. Miękka szczoteczka do zębów i cały osad schodzi jak ta lala. Glossy ma to coś w sobie

U mnie glossy białe 100 stoi w zacienionym miejscu, boki akwarium też spowite mrokiem i na szczęście spoiny od niecałego roku nieczyszczone ani razu, białe jak po zakupie. Niestety pęcherze na płaskich białych powierzchniach tragiczne. Cały czas postępują, a aquael przesuwa czas rozwiązania problemu i zaczynam wątpić czy w ogóle sobie z tym poradzą. Trzymam kciuki...

Co do szafki z zestawu to ja na szczęście nie miałem z nią żadnych problemów. A obciążenie raczej przekracza 300 kg. Przy kupnie radzę uważać, bo stare zestawy miały fronty ze szkła, które pękały w drobny mak przy "zetknięciu" się z  twardymi elementami.  A niektóre sklepy mogą mieć jeszcze te stare zestawy. U mnie już fronty były z MDF lakierowanego.

Opublikowano
1 hour ago, Jerry_jerry said:

Akwarium odkryte? Są tacy co mają. Chwalą i uważają to za super rozwiązanie. Według mnie nie do końca. Ślady ubywającej wody i osadzający kamień wygląda bardzo brzydko. Oczywiście możesz to codziennie czyścić ale jeżeli podczas urlopu to olejesz na kilka dni to doczyścić twardy osad będzie bardzo ciężko. Raczje bez szyb nakrywkowych się nie obędzie.

Osad to jedno, gorzej jak znajdzie martwe ryby na podlodze bo niektore pysiaki lubia sobie poskakac...

Filtr z Juwela jest przyklejony punktowo do prawego rogu. Mozesz go wyciac i przeniesc na druga strone ale tak naprawde to lepiej ostroznie wyciac, sprzedac jako nówka-funkiel i zalozyc cos lepszego. Mam ten baniak i obsade podobna do tej jaka planujesz, ten filtr by nie wyrobil. 

Opublikowano
11 godzin temu, rusek26 napisał:

Akwarium full opti odkryte i taką aranżację

..przy odkrytym akwa będziesz zbierać ryby z podłogi. Jeżeli nie chcesz typowej pokrywy pomyśl o szybie nakrywowej. Można kupić gotowe z estetycznymi wspornikami lub kupić osobno wsporniki i szybę.

Opublikowano (edytowane)

Jako szyby nakrywkowe możesz zastosować lacobel. Bardzo estetyczny i dobierzesz sobie kolor jaki chcesz. Taki lacobel też możesz zastosować jako ramkę (tak jak w Glossy) - dobry szklarz to zrobi bez problemu. Możesz dać w akwa dwie spinki i na nich kłaść szyby nakrywkowe lub tak jak pisał Andrzej zastosować wsporniki.

Edytowane przez Gość
Opublikowano
Godzinę temu, hilux napisał:

Filtr z Juwela jest przyklejony punktowo do prawego rogu. Mozesz go wyciac i przeniesc na druga strone

Bardzo ciężko wyciac ten filtr kiepski dostęp i bardzo dobry silikon którego użyli do mocowania wiec, sam miałem wyciąć ale jak zobaczyłem że może to uszkodzić akwarium zrezygnowałem i  został to tyle jeśli chodzi o filtr

Opublikowano (edytowane)
9 minutes ago, Jeb_us said:

Bardzo ciężko wyciac ten filtr kiepski dostęp i bardzo dobry silikon którego użyli do mocowania wiec, sam miałem wyciąć ale jak zobaczyłem że może to uszkodzić akwarium zrezygnowałem i  został to tyle jeśli chodzi o filtr

Hehe, tez się balem ze przy wycinaniu uszkodze baniak. Gdyby nie to, ze filtr zaslanial widok z kanapy to pewnie bym go zostawil jak jest ale w koncu zebralem się na odwage i okazalo się to banalnie proste. Bierzesz dlugi noz (np taki zabkowany do chleba), przecinasz klej u gory. Potem odchylasz lekko filtr zeby miec lepszy dostep do tych plackow na dole i ciachasz nozem. Dwie minuty roboty. :D

A bardzo-bardzo jesli boisz się operowac nozem przy szkle to bierzesz zylke wedkarska, wpychasz miedzy filtr a szybe i powoli wypilowujesz dziada. :)

Edytowane przez hilux
  • Lubię to 1
Opublikowano

I tu pojawia się problem góry akwarium tj mocowania lampy bo ta atrapa drewna jest chyba przyklejona u mnie i nie mogłem jej zdjąć więc odpada ale zresztą już służy jako mechanik i tak zostanie przynajmniej w tym akwa ale następnym razem zrobię tak jak radzisz :)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Mogłem z tą grubością polecieć za mocno, za co przepraszam. Sprawdziłem przed chwilą i wyszło że ma 4 cm grubości, no miary w oczach to ja nie mam ;/. I tak, jest z płyty wiórowej.
    • Coo -Blat 10cm grubości? Jeszcze takiego nie widziałem z płyty drewnianej - wiórowej? Czy coś źle zrozumiałem?
    • Jak masz blat dwa metry to nie bierz akwarium 120cm. Miałem mniejsze i też takie 120 no i sobie były. Niby ładne. A teraz mam nieco większe 180cm i spod 50cm i przód 60cm. Mimo że skromne to na żywo robi na wszystkich wrażenie, bo jest "wielkie". Może nie gigant ale je widać w salonie.  Pomyśl nad stalowym stelażem. Ja chciałem nauczyć się spawać, bo taki miałem kaprys. Kupiłem więc materiały i chińską dobrą, wygodną spawarkę. Fajna zabawa a wyszło wszystko jakieś 70% tego co bym zapłacił za gotowca. Mocna, stabilna konstrukcja, która rozkłada ciężar i już. Przez 2lata ze sklejki miałem obudowę bo brakowało lasy ale i tak było estetycznie. Teraz mam obudowany spod pod wzór mebli. Nie wszystko na raz. Ale posłuchaj wszystkich powyżej i nie bierz akwarium 120cm, bo to na gupiki się nadaje tylko.  A jak sobie wstawisz takie 180 czy 200cm (albo większe ) to zapewniam Cię, że każdy (i Ty też) chociaż w myślach zawsze na widok tego akwarium będzie mówił : ale ku... fajne wielkie akwarium:)  A jak wstawisz 120cm to będą ( i Ty też) mówić: o jest akwarium, z rybkami, woda nawet chlupie sobie, no fajne...
    • Dobieranie akwarium do rozmiaru blatu to trochę dziwny pomysł.  Ale jeśli masz miejsce na akwarium 200x50 to nawet nie zastanawiaj się nad 120x40x50, bo po kilku miesiącach stwierdzisz, że jest za małe i będziesz sobie pluł w brodę, że nie postawiłeś większego. Sprawdź jak duże akwarium możesz zmieścić w pokoju. Potem poprzesuwaj meble, żeby weszło większe. Potem pomyśl czy wszystkie meble są naprawdę potrzebne, sprzedaj te zbędne (budżet wzrośnie), poprzestawiaj znowu te które zostały, żeby zrobić więcej miejsca. Ścian na razie nie burz (to przyjdzie później, jak złapiesz bakcyla), blat olej i celuj w takie szkło i stelaż jakie tam wciśniesz.  Jeśli nie mieszkasz w zabytkowej kamienicy to stropem się nie przejmuj, akwarium 500l waży tyle co dwóch Amerykanów stojących obok siebie, stropy się pod nimi nie zawalają. Jeśli Twój tata się o nie martwi to możesz podłożyć płytę pod stelaż żeby lepiej rozłożyć obciążenie podłogi. Fajnie, że pytasz i szukasz rozwiązań, to dobrze wróży na przyszłość. Jeśli jednak zdecydujesz się na 120x40x50 to bierz tego Juwela o którym pisał @Bartek_De, też od niego zaczynałem - solidny zestaw na początek, służył mi lata bez żadnych problemów.       
    • Różnica w cenie spora. Ale możesz wziąć pod uwagę zamontowanie jednego wzmocnienia poprzecznego . Ja tak zrobiłem gdy pękło moje. Trochę to może komplikować 'grzebanie" w akwa ale niespecjalnie . To tylko kwestia włożenia tła w przyszłości  ale i z tym można sobie poradzić.
    • Część. Powiem Ci szczerze, przemyśl to jeszcze... 240l. to jest niezbędne minimum jeżeli chodzi o ten biotop. 2 gatunki aby panował względny spokój. Max 3 kolory ryb. Większość z nas to przerabiała. Postawisz zbiorniki i za chwilkę będziesz żałował wydanych pieniędzy bo akwarium bardzo szybko się optycznie skurczy... Pomyśl o salonie, tam jak postawisz 200x50 to nacieszy oczy wszystkich domowników i gości🙂 Kasę można dozbierać i postawić coś bardziej sensownego. Nie nawiam na siłę, tylko opowiadam z własnego doświadczenia😉  Życzę powodzenia!
    • Jasne, też fakt, mogłem szybciej wszystko opisać. Generalnie po rozmowach z tatą doszliśmy do tego że najlepiej by było zostać przy tych 240l, tata nie jest pewny czy strop by uciągnął jakieś większe punktowe obciążenie, a w tej sprawie wolę zaufać. Akwarium dla mnie najlepiej jakby stało w moim pokoju, więc nie jestem zbyt skory żeby stało na parterze. Co do budżetu, to mogę wydać maksymalnie 2.5 tysiąca, chociaż oczywiście dobrze by było gdyby wyszło mniej. Blat ma wymiary 2m długości na 50 cm szerokości. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Od tego powinieneś zacząć planowanie. Przede wszystkim, ile możesz wygospodarować miejsca na akwarium i jaki masz na to budżet? Blat 10cm spokojnie wytrzyma, może masz kogoś znajomego, który wyspawa Ci stelaż pod ten blat. Jakie wymiary ma ten blat? A jak nie stelaż to na pewno taniej wyjdzie postawienie 3 cokołów z bloczków betonowych lub cegieł, na tym oprzeć blat i dorobić drzwiczki. Wszystko zależy od tego na co możesz sobie pozwolić. A jeszcze dobrze byłoby znać nośność stropu jeśli mieszkasz na piętrze. Jest wiele znaków zapytania, my możemy tylko gdybać...
    • Wiem że dobrze by było brać większe, z tym że szczerze bałbym się bo nie wiem do końca jaką nośność może mieć blat na którym chce to akwarium położyć - 240l, nawet ze skałami to nie jest właśnie np 400l + skały, a blatu raczej nie zamierzam wyrzucać. Nie wiem na ile to moja przezorność a na ile faktycznie może być niebezpiecznie, ale wolę dmuchać na zimne. Największym problemem by pewnie było znaleźć nogi do tego blatu które by to uciążenie zniosły, bo blat jest całkiem słusznej grubości - około 10 centymetrów. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Skoro ma być 10mm to lepiej brać większe np 450l, litraż dwa razy większy a grubość szyby ta sama. Jeśli interesuje Cię malawi to ważna jest wielkość zbiornika, im większe tym lepsze choć nie każdy może sobie pozwolić na ogromny litraż to jednak różnica między 240l a 450l jest bardzo duża, masz przede wszystkim większy wybór gatunków, więcej ryb, mniej strat z powodu agresji.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.