Skocz do zawartości

Naprawa tego co i zepsułem , jeśli tylko to możliwe


Jeb_us

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie masz za mocne światło, jasny piasek mocno odbija promienie. Aparat też może prześwietlać co nie zmienia faktu iz świeżo wpuszczonym rybom lepiej przyciemnić akwa.

Ryby wpierw muszą poznać zbiornik a to może potrwać i  2-4 dni. 

Do tego masz "świeżą" wodę i nieustabilizowany biologicznie zbiornik więc woda zrobiła się mleczna, przy takim oświetleniu to zapewne zakwit pierwotniaków które pożerają tlen z wody i ryby biorą go z powierzchni.

Przyciemnij akwa, zwiększ ruch wody, kierując wylewkę z filtra na taflę, nadal mocno napowietrzaj.

Do filtra poza gąbkami wsadz watę filtracyjną, i czekaj cierpliwie bo wyklarowanie wody i wstępne jako takie ustabilizowanie zbiornika potrwa tydzień czasu.

A pełna stabilizacja biologiczna potrwa kilka tygodni. 

Pysie nie lubią ostrego oświetlenia, natomiast pierwotniaki  jak najbardziej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałeś środki Seachema stworzone do tego, żeby sprzedawca nie musiał w sklepie klientowi mówić, że się nie da wpuścić ryb tego samego dnia co zakup. Teraz nie pozostaje ci nic innego jak Seachem Stability zgodnie z rozpiską codziennie przez tydzień 5 ml na każde 80 litrów pojemności zbiornika. Skoro już masz ryby to ja bym to dawkowanie jeszcze zmodyfikował i w drugim tygodniu podał co 3 dni po jednej ampułce Prodibio Biodigest, podając jednocześnie w dalszym ciągu dawkę Stability ale już co 2 dzień. Stability i Biodigest zawierają inne szczepy bakterii. Nie poinformowano cię w sklepie, że Seachem zaleca do tych dwóch środków które już kupiłeś czyli Prime i Stability używanie trzeciego mianowicie Seachem Pristine, proponował bym go zakupić i używać przez 2-3 miesiące, żeby biologia w zbiorniku powoli doszła ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za 2-3 miesiące to biologia dojdzie do ładu bez lania takiej ilości bakterii do wody.

Ważne też aby kolega podmieniał max 10% wody, na odstaną i to nie więcej bo znowu  rozwali ledwo co utworzoną bilogię.

Znam ludzi co wymieniali całą wodę w świeżym zbiorniku co 5 dni bo mieli mleko w akwa a nie wiedzieli iz to trzeba przeczekać bo zawsze tak będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czym się przejmować. Te 4 rybki w tym akwarium to takie startowe rybki. Nie namieszają w biologii tak, żeby im coś groziło. To mleko to pewnie pierwotniaki, tak jak kolega @KrisTnapisał. Stosuj te preparaty wg. wskazań i czekaj na ustabilizowanie akwarium. Karm ryby umiarkowanie.

Masz bardzo skromną aranżację. To też może mieć wpływ na zachowanie ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc wszystkim co do aranżacji będę mam zamiar dołożyć jeszcze dwie skałki w rogu po lewej stronie (patrząc na zbiornik ) . Wymianę wody wraz z czyszczeniem dna mam w planie co sobotę , ( wymiana 10-15 % wody plus czyszczenie dna )

2 godziny temu, KrisT napisał:

Przyciemnij akwa

Wyciągnąć jedną świetlówkę czy po prostu dać inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze więc wyciągnę jedną świetlówkę za moment bo dopiero wstałem po Nocnej zmianie , i jeszcze jedna rzecz właśnie zauważyłem że zamiast 3 samiczek i 1 samca mam 2 samiczki i 1 samca saulosi i najprawdopodobniej samca pseudotropheus flavus poznałem to po tym że zaczął taniec godowy z jedna samiczka i przybrał na nim barwy oczywiście  ma też atrapę jej na płetwie odbytowej teraz lepiej go odłowić czy poczekać na ustabilizowanie zbiornika i kupić dwie samiczki saulosi bądź flavus ?702c0a028dd0735cacf8b75bc5865dcb.jpg.bbe4aec54cd3add24bbef8a09b045411.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.