Skocz do zawartości

niedoszły tanganista ceny ryb mnie przeradziły co radzicie


aarko1

Rekomendowane odpowiedzi

baniak 150/50/60 panoramiczne okolo 400l

2 filtry zew jbl

wew tc3500

2x 100w grzałki odziwo naszej starej firmy skalar z regulacja temp.

tło wewnerzne a tak przy okazi czy ktos zakładał na zewnatrz baniaka szkoda mi mniejsca

piasek kwarcowy plus dolomit wymnieszany

otoczaki w ogrodzie przy oczku mam pełno ,polne

do filtrow wew koral bedzie dołozony wode mam z kranu bardzo twarda

co tu jeszcze, czytałem o trofciach a nie o malawi i mało wiem o tych rybach ,nastawiłem sie na trofeusy ale kasa sa drogie , i od zera zaczynam i troche rodzinka radzi kolorowe malawi.jaka obsada czym sie kierowac , narazie nic niewiem o rybach z malawi a juz mnie czas goni bo baniak stoi pusty

prosze o jakies rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

No to bracie załaduj ten twój sprzęt do baniaka, zalej woda i podłącz wszystko i czekaj aż akwarium dojrzeje i wszystkie parametry wody się ustabilizują. (poczytaj sobie na forum o dojrzewaniu zbiornika - polecam opcję "szukaj")


No i dzięki temu masz min 2-3 tyg na dokładne przeanalizowanie forum i galerii w poszukiwaniu odpowiadających Ci gatunków. Akwarium masz juz dośc spore więc możliwości równiez masz niezłe. Ciężko coś konkretnie radzić takiej osobie jak Ty, bo ani nie wiem jakie masz upodobania, ani jak Ty widzisz swój baniak.

Wybierz sobie jakieś gatunki i dopiero wtedy pytaj czy w wybrabej przez ciebie konfiguracji i ilości w tym, właśnie baniaku mają szansę.


Powodzenia na nowej malawicznej drodze

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Eno trofcie nie sa juz takie drogie!!! F1 albo WF z malawi benda drozsze!


Jednoego tylko nie rozumiem. To sa Twoje poczatki tak? To dlaczego zaraz idziesz na gleboka wode? Tanga jest duzo bardziej wymagajaca od malawi w utrzymaniu. A same trofcie IMHO piekne ale delikatne i sklonne do chorob jak malo ktore.


Lektura forum doglebna+rozmowy z akwarystami+dostepna literatura+wiele pytan w sklepach zoo. Wtedy dasz rade a kolorwym malawi na pewno. Tanga stanie jako 2 :-)


pozdrawiam

MekkaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba u Ciebie:) Krótko o nas jestes, a na to forum naprawde mase osób trafia którym to sprzedawca źle doradził. Specjalistycznych sklepów w Polsce godnych polecenia mamy dwa i od nich faktycznie słuchał bym rad ale zwykły sklep zoo poprostu musi sprzedać ryby w określonym czasie. W 90% kompletnie nie przygotowane akwaria.. ryby są tam na 2 tyg. i jak w tym czasie się nie sprzedadzą powoli się kończą. I to niestety na ten czas norma w takich sklepach szczególnie w centrach handlowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A same trofcie IMHO piekne ale delikatne i sklonne do chorob jak malo ktore (...)


:) No zależy co się z nimi wyprawia. Ja bym powiedział że przy minimalnym nakładzie czasu i wysiłku są to całkiem mocne rybki. No może nie takie twarde jak mbuna ale...:)


A tak serio - jak wyżej,


1) poczytaj sobie posty na tym forum

2) poczytaj

3) poczytaj

4) podłącz wyposażenie, zalej, włącz maszynerię, pozwól zbiornikowi dojrzeć

5) dalej duzo czytaj

6) tak najlepiej po miesiącu wybierz obsadę

7) upewnij się na tym forum (już po wielokrotnej lekturze) czy dobrze wybrałeś

8) mija Ci z 2 miesiące, kup pysie... i bedziesz zadowolony:)


Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


czytam ciag dalszy tego watku i sie usmialem co nie miara :-)


to co napisalem "wiele pytan w sklepach zoo" to bylo z takim malym przekasem ;-) no malutki skrot myslowy ;-)) to tyle.

Jesli chodzi sprzedawcow naprawde zauwazylem ze sie rozwijaja.

M.chipokae juz nie proponuja karmic ... ochotka np.


A na powaznie bylem ostatnio w sklepie Slon w Gnieznie rewelacja, sprzedawca z zasobem informacji polecam.


pozdrawiam

MekkaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Na okrzemki znakomite są ślimaki helmet. U mnie kilka sztuk załatwiło temat w parę dni w 540 litrach.
    • @lukBB a gdzie kupowałeś kształtki K1?  
    • Dobra opcja, polecam. Np. Fabertec wytnie Ci na wymiar paski z twardego PCV - ale o szerokości nie mniejszej, niż 50 mm - idealnie się to nadaje na takie maskowanie. Mam tak u siebie, oklejałem te paski okleiną w kolorze szafki. 👍
    • Dwa tygodnie mnie nie było w domu, zostawiłem lampę żeby świeciła do oporu 16 godzin dziennie i całkiem ładnie zarosło. Głównie okrzemki, ale zielenice też sobie nitkują. Było trochę sinic - do przewidzenia, bo niskie NO3 ale już je zmiotłem. Dodałem kolejną porcję płatków, żeby glony i bakterie w filtrze miały co jeść i teraz tylko się zastanawiam czy dać nawozu - mam resztki ferropolu od JBL, który w żadnym innym baniaku mi się nie przyda. Niby na opakowaniu jest napisane, że powstrzymuje porost glonów bo wspiera żytko roślin, ale roślin tam nie mam a glon też człowiek i może też chciałby czasem pojeść żelaza, potasu, siarki, kobaltu czy boronu?   EDIT: Duży kamień z prawej strony jest uwalony czymś czarnym. Nie schodziło toto ani pod myjką ani paznokciami, nie śmierdzi, nie barwi wody a kamień pasuje optycznie do wystroju, więc zostawiłem. Jak się przyjrzeć z bliska to zarasta okrzemkami ale dość wolno. Z drugiej strony dostaje mniej światła, na tym z lewej też wolniej się glony pojawiają. Myślę że zejdzie jeszcze minimum dwa tygodnie zanim wpuszczę pierwsze rybki, więc na razie niech sobie zarasta spokojnie, jeśli wyjdzie że glonom nie leży to go wywalę żeby nie ryzykować wprowadzania niepotrzebnego syfu do wody.     
    • @PikczerJest jeszcze druga opcja. Jeżeli widok Ci przeszkadza,  możesz to po prostu zasłonić naklejając pasek okleiny/taśmy na szybę. 
    • Niezły patent, widzę, że nic się zmarnuje👍 Może na zdjęciu nie widać ale kratka miała oczka 2x2 więc musiałem i tak dołożyć do niej siatkę rabatową żeby K1 nie pływało po całym sumpie. W późniejszym czasie gdy złoża będą już zasiedlone, miałem w planie wsadzić w przegrody też kratkę rabatową uformowaną w "ceownik" 
    • Widzę, że kratki masz już te z nóżkami, ale jakby co to dla uzyskania odpowiedniego dystansu pod kratką, idealnie nadają się resztki rur pvc no i oczywiście niezastąpione trytytki😁 Dla dodatkowego zabezpieczenia włóż sobie pod przegrody rurki z wkładów sznurkowych.
    • Mała aktualizacja prac przygotowawczych: -drobne pracę hydrauliczne  -docinanie kratek ratrasowych do sumpa  -kolejna porcja kamieni, tym razem już wstępne malowanie🙂 -przymiarki mediów filtracyjnych (już się moczą u znajomego-jego sump ma pojemność mojego akwarium💪 Zostaje wsiąść się za tło i będzie już ostatnia prosta😁
    • @triamond dzięki za komentarz. Pomyślę nad tym wkładem. Szkoda, że tylko brązowe glony są stymulowane. Można u mnie znaleźć może kilka malutkich punktów gdzie widać glony zielone, ale to szczerze max 3-5% powierzchni. 
    • Masz żelazo lub mangan w wodzie. Pomyśl o 'wkładzie odżelaziającym' - to raczej nie droga zabawa, jak tylko do podmian wody. Żelazo stymuluje glony, a pod prysznicem utlenia się dając osady. U mnie woda dobra. Za 2 tygodnie minie rok, od kiedy ostatni raz czyściłem szybę.... Patrząc z boku., wzdłuż długiej szyby, widać subtelny nalot, ale od przodu jest super. Oświetlenie o bardzo małym natężeniu i rozjaśnia się - gdy ktoś jest w okolicy akwarium. Średnio 5-6W (na dobę) na 1000l.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.