Skocz do zawartości

Cyganeczka i jej rybki w 650 litrach (200x50x65)


cyganeczka

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, pozner napisał:

To popatrz na to;

Jak widać mdoki też nie są barankami i potrafią pokazać charakterek. Tu jeszcze samiec odpuścił tetrastigmie, ale za jakiś czas to tetrastigma schodziła mu z drogi. U Was są jeszcze młode, ale wszystko przed Wami. 

No faktycznie charakterne z nich ryby.W takim razie dlaczego utarło się, że non-mbuna to mało ruchliwe ciapy?I jeszcze jedno pytanie jeśli można, czy wśród gatunków non-mbuna istnieje duże zróżnicowanie pod względem ruchliwości? Podobają mi się ryby z tej grupy ale ja lubię jak w akwarium jest ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Sławol napisał:

W takim razie dlaczego utarło się, że non-mbuna to mało ruchliwe ciapy?

Są i ciapy, choćby moje Copadichromisy geertsi Gome. Poza tym są w większości mniej dynamiczne i ruchliwe, niż mbuna, ale to nie oznacza, że są nieruchawymi ciapami.

39 minut temu, Sławol napisał:

czy wśród gatunków non-mbuna istnieje duże zróżnicowanie pod względem ruchliwości? 

Oczywiście. Non-mbuna jest moim zdaniem dużo bardziej zróżnicowana pod względem zachowań, niż mbuna. Tu musisz po prostu zapoznać się z cechami i potrzebami poszczególnych gatunków. Ich zachowania są uwarunkowane sposobem pobierania pokarmu, potrzebami reprodukcyjnymi, środowiskiem w jakim żyją. Rozpiętość tych potrzeb jest spora i warunkuje ich zachowanie w akwarium. 

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sławol napisał:

dlaczego utarło się, że non-mbuna to mało ruchliwe ciapy?

A gdzie się utarło ?

Pytanie rytoryczne. Proponuję nie używać tego typu "skrótów myślowych". Przychodzą mi do głowy "analogie" dotyczące mbuny, ale nigdy ich nie używam. Uwieżcie mi, że każdy Malawista prędzej czy później będzie miał jedne i drugie rybki. Osobiście, nawet w swoim okresie non-mbunowym "kombinowałem" z Gephyrochromis lawsi. No i pływają u mnie adoptowane  yellowki.:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pozner napisał:

 

Oczywiście. Non-mbuna jest moim zdaniem dużo bardziej zróżnicowana pod względem zachowań, niż mbuna. Tu musisz po prostu zapoznać się z cechami i potrzebami poszczególnych gatunków. Ich zachowania są uwarunkowane sposobem pobierania pokarmu, potrzebami reprodukcyjnymi, środowiskiem w jakim żyją. Rozpiętość tych potrzeb jest spora i warunkuje ich zachowanie w akwarium. 

Mam w planach postawienie przynajmniej 200 cm zbiornika, więc non-mbuna jest brana pod uwagę.Ruchliwość ryb jest dla mnie ważnym kryterium doboru obsady. Jeżeli można w ten sposób dobrać obsadę to moje zainteresowanie non-mbuna bardzo wzrosło?

10 minut temu, tom77 napisał:

A gdzie się utarło ?

Pytanie rytoryczne. Proponuję nie używać tego typu "skrótów myślowych". Przychodzą mi do głowy "analogie" dotyczące mbuny, ale nigdy ich nie używam. Uwieżcie mi, że każdy Malawista prędzej czy później będzie miał jedne i drugie rybki. Osobiście, nawet w swoim okresie non-mbunowym "kombinowałem" z Gephyrochromis lawsi. No i pływają u mnie adoptowane  yellowki.:)

Tutaj czytałem, Mnie najbardziej razi określenie ''pospolity gatunek'' Dla mnie nie ma czegoś takiego, dzisiaj jest ''pospolity'' a za jakiś czas będzie trudno dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sławol napisał:

Ruchliwość ryb jest dla mnie ważnym kryterium doboru obsady.

W non-mbunie jest gatunek, który od dawna mnie ciekawi, Mylochromis (Otopharynx) sp. torpedo blue. Nie od parady tak się nazywa. To tak z przymrużeniem oka, bo aż taką torpedą nie jest, ale kształt ciała tak sugeruje i faktycznie jest ruchliwy. Ale może starczy tego OT.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cyganeczka napisał:

A ile lethrinus się wybarwia ?

Kolory zaczynały łapać dosyć wcześnie, chyba po 2 miesiącach, ale naprawdę fajne to są od niedawna, szczególnie jak znika im ten poziomy pas i zaczynają się prężyć. Postaram się kiedyś nakręcić ;)
Jak pewnie wiesz mam je od października, więc mają w tej chwili 10 miesięcy.

1 godzinę temu, Sławol napisał:

Mam w planach postawienie przynajmniej 200 cm zbiornika, więc non-mbuna jest brana pod uwagę.Ruchliwość ryb jest dla mnie ważnym kryterium doboru obsady.

Dla mnie jednym z ważniejszych kryteriów był brak nadmiernej płochliwości ryb, m.in. z racji tego że takie mam akwarium i dlatego właśnie non-mbuna.

56 minut temu, pozner napisał:

Ale może starczy tego OT.

To moja wina, ja rozpocząłem. Obiecuję poprawę i idę się wybatożyć ;)

Edytowane przez troad
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.