Skocz do zawartości

Purolite a520e


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po tygodniu pracy purolite w kubełku nawet nie drgnęło w górę. Mam nawet wrażenie że ciut spadło ale dopuszczam błąd w pomiarze. Gdy wyjmowałem purolite z bloku to cała wata była zabrudzona i przepływ na wylocie był ok 6l/min, a NO3 zbliżone do 5. Dziś po tygodniu pracy 1l purolite w kubełku wynik NO3 zbliżony do 1. Do kubełka przełożyłem również  ok 100g jbl phosex dzięki czemu PO4=0,03. Póki co w akwarium panuje czystość i przejrzystość, brak oznak glonów czy sinic. Litr purolite rozłożyłem do 3 skarpet. W jednym koszu są dwie przysypane ceramiką, w drugim jedna przysypana węglem aktywnym no i działa :)

Na wylocie z filtra przepływ wynosi ok 370l/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......dziś minął dziewiąty miesiąc jak umieściłem w kubełku 0,5 litra purolite a520e ,którego zadaniem  było zbijanie NO3 w 240 litrowym akwarium. Purolite umieściłem w dwóch skarpetach w dwóch koszach w momencie kiedy NO3 sięgało ciut ponad 20. W trakcie stosowania ani razu nie regenerowałem poza przypadkiem kiedy zmieniałem część wkładów filtracyjnych to wtedy po prostu  przy okazji przepłukałem pod letnia wodą z kranu co nijak nie miało się do regeneracji. W trakcie stosowania purolite a520e NO3 wahało się na poziomie 5-10. Dziś osiągnęło poziom 20 ale ostatni pomiar robiłem pod koniec grudnia 2016. Czyli jestem bardzo zadowolony jego skutecznością. W związku z tym zdecydowałem się na wymianę a nie na regenerację co uchroni mnie przed zbyt częstym otwieraniem kubełka.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik NO3 po wczorajszych pomiarach wynosi około 30 (mierzony JBL).

Dziś nastąpiła regeneracja złoża...Przypomnę jeszcze że złoże ostatni raz regenerowałem 12 listopada 2016r także wynik super...

Zobaczymy co jutro wskażą testy ;) 

EDIT- 19.03.2017

Dzisiejsze pomiary NO3-10 (JBL) 

 

EDIT-20.03.2017

NO3-10 (JBL)

 

EDIT-08.06.2017 Dzisiejsze pomiary wskazują 

NO3-20 (JBL)

NO3-20 (ZOOLEK)

Więc dla mnie jest super :) 

Edytowane przez egon44
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam mam 2 l purolite a520e..  1l w filtrze drugi w szafce,,Czy po regeneracji mogę go wysuszyć i schować do szafki bo czytałem ze purigen po regeneracji musi być zalany wodą do kolejnego użycia,jak jest z purolite a520e czyszczę osuszam i chowie na kilka tygodni cz też muszę go moczyć w wodzie..chodzi oto ze wcześniej przygotował bym żywice po to aby filtr zbyt długo nie pracował..Moje akwa to 240l brutto pyszczaków ok 30 dwa filtry eheim 2073 i w środku głowica aQuael 1000,lampa uv 9w ..ph 7,5..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wisz napisał:

O to samo pytałem niedawno kolegę Henryka (Deccorativo). A dokładnie o to, czy przesuszona żywica nie traci właściwości. Henryk twierdzi, że nie ma znaczenia, czy żywica wyschnie, czy nie.

Szczerze to nie zastanawiałem się nad tym ale też myślę że nie ma znaczenia czy złoże jest suche czy mokre...

2 godziny temu, krystiann napisał:

Witam mam 2 l purolite a520e..  1l w filtrze drugi w szafce,,Czy po regeneracji mogę go wysuszyć i schować do szafki bo czytałem ze purigen po regeneracji musi być zalany wodą do kolejnego użycia,jak jest z purolite a520e czyszczę osuszam i chowie na kilka tygodni cz też muszę go moczyć w wodzie..chodzi oto ze wcześniej przygotował bym żywice po to aby filtr zbyt długo nie pracował..Moje akwa to 240l brutto pyszczaków ok 30 dwa filtry eheim 2073 i w środku głowica aQuael 1000,lampa uv 9w ..ph 7,5..

Tak na dobrą sprawę pomyśl ile ten filtr nie będzie pracował...Przez godzinkę nic się z nim nie stanie...

Regeneracja złoża trwa góra 30-40 min,gdzie w tym czasie zajmiesz się innymi sprawami typu podmianka wody,czyszczenie gąbek itp...

Potem wkładasz zregenerowany purolite w kubełek włączasz filtr i gotowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, krystiann napisał:

Witam mam 2 l purolite a520e..  1l w filtrze drugi w szafce,,

.chodzi oto ze wcześniej przygotował bym żywice po to aby filtr zbyt długo nie pracował..

Moje akwa to 240l brutto

Typowy błąd nowicjusza co czytał o Purigenie a dorwał się do taniego Purolite A520E:D

Kupiłeś tego na baniak 2000l  a Andrzej ci napisał - 30-40 minut trwa regeneracja z płukaniem i złoże wraca do filtra.

Nawet taki stary brązowy od brudu Purolite po wysuszeniu i ponownym uruchomieniu - działa bo sprawdzałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo kolegów,,,na wstępie chce podziękować za zainteresowanie i posty deccorativo trafiłeś,,, z malawi od niedawna a purigen i  Purolite A520E:D to dla mnie nowość..Panie egon44 to prawda to nie wiele dla filtra godzinka  zwłaszcza że chodzą dwa tylko że odmulanie czyszczenie prefiltrów, czyszczenie szyb,przygotowanie wody,i jeszcze kilka spraw to jednak schodzi..Dlatego dzień wcześniej nalewam dwa wiaderka wody ok 30l. Mogę sobie na spokojnie po prostu zmienić żywice.Wiem że przynudzam ale chciałem jeszcze wam napisać jedną rzecz ,akwa mam od około piętnastu lat ale tak naprawdę dopiero tutaj od miesiąca jak jestem zarejstrowany dowiedziałem się więcej jak przez te parę lat,, świetne tematy i dziękuje za podpowiedz Panom  AndrzejWalb,deccorativo,egon44 .POZDRAWIAM I ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚW..

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.