Skocz do zawartości

Woda w 450l


cyganeczka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Dziwne, że w ciągu zaledwie kilku dni tak bardzo Ci podskoczyło NO3. Albo mocno przekarmiasz ryby, albo test jest trefny. Może na początek warto byłoby rozważyć zakup testu JBL lub Salifert. Jeśli potwierdzi się takie stężenie to proponuję podmianki co drugi dzień po 30%. Ogranicz również karmienie. Gdy zejdziesz z azotanami do poziomu 10-20 mg/l to umieść w filtrze zregenerowany Purolite.


Skończyłam właśnie podmianę około 120-140l.
Jutro kupię sól do regeneracji.
Spróbuje kupić testy jbl. Ostatnio nie mam szczęścia. ☹️
Może za dużo daje jedzenia. Te dwie szczypty na 30 ryb wydaje mi się za mało .. może złe robię ☹️
Dziękuje !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczypta szczypcie nierówna ale wydaje mi się, że jakie nie są te szczypty to i tak jest to spora jednorazowa dawka. Czy karmisz raz czy dwa razy dziennie ? 30 ryb na taki litraż to też nie mało, ale jak rozumiem jest to młodzież do redukcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczypta szczypcie nierówna ale wydaje mi się, że jakie nie są te szczypty to i tak jest to spora jednorazowa dawka. Czy karmisz raz czy dwa razy dziennie ? 30 ryb na taki litraż to też nie mało, ale jak rozumiem jest to młodzież do redukcji ?

Karmie 2 x dziennie. Czasem nawet trzecią dorzucę .. nie codziennie
Tak do redukcji i do zmiany akwa na większe ze względu na Red Finy.
Czyli ile dawać ? Jedna łyżeczkę na 2 razy ?
Ale to płatki to znów praktycznie malutko . Faktycznie te moje szczypty są SZCZYPTAMI ☹️




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź na 1 szczyptę porcji podczas karmienia, a przez kilka najbliższych dni podawaj pokarm jeden raz dziennie. Ryby na pewno na tym nie ucierpią.

Będziesz mogła sprawdzić czy po kilku większych podmiankach wody i ograniczeniu karmienia NO3 będzie tak gwałtownie rosnąć. Jak rozumiem nie ma opcji, żeby odchody się gromadziły w podłożu lub były skumulowane w filtrze zewnętrznym ?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź na 1 szczyptę porcji podczas karmienia, a przez kilka najbliższych dni podawaj pokarm jeden raz dziennie. Ryby na pewno na tym nie ucierpią.
Będziesz mogła sprawdzić czy po kilku większych podmiankach wody i ograniczeniu karmienia NO3 będzie tak gwałtownie rosnąć. Jak rozumiem nie ma opcji, żeby odchody się gromadziły w podłożu lub były skumulowane w filtrze zewnętrznym ?
 

Właśnie pełno odchodów. Dziś dostanę o 14 paczkę z falownikiem i prefiltrem. Może to pomoże.
Odchody skupiają się wokół kamieni. Wczoraj to masakra była ☹️ dokupie jeszcze odkurzacz jak to nie pomoże.
Chociaż myśle, ze falownik pomoże.
Zajrzę dziś do mechanika. Może wata już do wymiany ..
dam znać jeszcze Wam.
Będę potrzebować pomocy ..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od słowa do słowa i klaruje się obraz przyczyn Twoim problemów. W związku z planowanymi podmiankami wody powinnaś pościągać wężykiem zalegające odchody. Nawet jeśli wciągniesz trochę piasku to nic się nie stanie - piachu zawsze można dosypać kilogram lub dwa, gdy będzie taka potrzeba.  Nawet gdy poprawisz cyrkulację to nie ma sensu teraz zapychać filtra mechanicznego, tym co zalega aktualnie na podłożu .

Watę z mechanika sugeruję wymieniać raz w tygodniu (ewentualnie czyścić jeśli się nadaje jeszcze do czyszczenia, a z przyczyn ekonomicznych szkoda Ci tak często wymieniać na nową). Sam fakt, że coś zniknie z oczu nie oznacza, że zostało to usunięte z obiegu w wodzie akwariowej bo czy jest to w akwarium czy gromadzi się w mechaniku, będzie Ci generować NO3. Takie jest założenie filtracji mechanicznej, że nieczystości są gromadzone w jednym miejscu, żeby Ci było wygodniej to usuwać, a Ty regularnie to czynisz.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od słowa do słowa i klaruje się obraz przyczyn Twoim problemów. W związku z planowanymi podmiankami wody powinnaś pościągać wężykiem zalegające odchody. Nawet jeśli wciągniesz trochę piasku to nic się nie stanie - piachu zawsze można dosypać kilogram lub dwa, gdy będzie taka potrzeba.  Nawet gdy poprawisz cyrkulację to nie ma sensu teraz zapychać filtra mechanicznego, tym co zalega aktualnie na podłożu .
Watę z mechanika sugeruję wymieniać raz w tygodniu (ewentualnie czyścić jeśli się nadaje jeszcze do czyszczenia, a z przyczyn ekonomicznych szkoda Ci tak często wymieniać na nową). Sam fakt, że coś zniknie z oczu nie oznacza, że zostało to usunięte z obiegu w wodzie akwariowej bo czy jest to w akwarium czy gromadzi się w mechaniku, będzie Ci generować NO3. Takie jest założenie filtracji mechanicznej, że nieczystości są gromadzone w jednym miejscu, żeby Ci było wygodniej to usuwać, a Ty regularnie to czynisz.

Czyli mechanika czyścić co tydzień wraz z nową watą? A biologa zostawiać. Dziś mogę wyplukac także gąbki i wymienić watę ?I założyć prefiltr na biologa ?
Chcę to zrobić porządnie, żeby tylko potem prefiltr czyścić.
Oczywiście, ze zawsze zaciągnę piasku. Zawsze można dokupić , chociaż myśle , ze jest jego aż za dużo.
Zaraz zrobię test na No3. Zobaczymy czy coś po podmianie się poprawiło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.