Skocz do zawartości

Glony a częstotliwość karmienia


pitik1247

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

witaj kolego podaj według regulaminu forum "woda" ,podaj testy wody z akwarium. ile razy karmisz rybki, ile razy podmieniasz wodę

wtedy będzie można ci pomóc nikt z nasz nie jest jasnowidzem :)

Ph - 7.6

No2 - <0.01

Nh4 - < 0.05

No3 - 5

Po4 < 0.02

To sa wyniki sprzed tygodnia.karmie raz dziennie a podmianke ostatnia robilem gdzies ze 3 tygodnie temu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

podmieniaj częściej wodę skróć świecenie światła w akwarium do 6 godzin

teraz zrób dużo podmianę wody w akwarium :) parametry masz dobre ,no2 trochę podskoczyło ci jak zrobisz podmianę będzie ok

Czekam na ustrojstwo czy jak się to tu zwie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pitik1247 napisał:

Witam jak zapewne wiekszośc zna chistorie mojego baniaka ale mniejsza z tym dzis mam takie pytanie odnośnie zywienia. 

Moje akwa zaatakowaly jakies glony zauważyłem ze pysie chetnie he zjadaja wiez zastanawiam się czy nue zmniejszyc częstotliwości karmienia ? 

Pamiętamy pamiętamy:D

ale to dział Żywienie

Przetrzyj tą szybę z zielenic wtedy zobaczymy ryby  czyli obsadę a najlepiej wymień gatunki jakie tam pływają.

Wymień z nazwy pokarmy jakie im dajesz.

Napisz ile dajesz pokarmu ( fotka z nasypaną dawką na rękę) i ile razy dziennie.

Wtedy spece od żywienia ci odpowiedzą na razie ja w kwestii formalnej.

Parametry wody masz doskonałe i do czasu zbudowania ustrojstwa nie musisz nic wody podmieniać, ale ograniczyć świecenie i zebrać te sinice z piasku i dna to nawet trzeba bezzwłocznie .

Z podmianami poczekaj jak ci NO3 wzrośnie do 20ppm  wtedy na pewno wejdziesz w parametry wody preferujące glony a nie sinice i same zaczną znikać.

Co nie masz możliwości zrobienia nowej fotki bo tą już widzę w kilku twoich tematach.

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się Tomek zdziwi jak przeczyta co mu w usta włożyłeś.

O ustrojstwie pisaliśmy ci od bardzo dawna.

Ty kolego zielenice to może masz w wodzie i szybach a na piasku, kamieniach i roślinach masz cyjanobakterie a nie glony zwane zielenice.

Fakt by to zebrać wężem to wypompujesz 80% wody tyle tego szitu masz i nic z tym nie robisz.

Trudno zbieraj wężem a wody dolej z uzdatniaczem jak nie masz jeszcze ustrojstwa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, deccorativo napisał:

A się Tomek zdziwi jak przeczyta co mu w usta włożyłeś.

 

Ty kolego zielenice to może masz w wodzie i szybach a na piasku, kamieniach i roślinach masz cyjanobakterie a nie glony zwane zielenice.

 

 

 

Mozesz jasniej bo.nie bardzo rozumiem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.