milanista Opublikowano 9 Października 2017 #1 Opublikowano 9 Października 2017 Nie mam zielonego pojęcia o temacie,zamierzam wymienić belkę ze świetlówkami na led.Czy Waszym zdaniem ta belka led z regulatorem światła zapewni mi fajny wygląd w akwarium? https://www.plantica.pl/produkty/oswietlenie/belki/lampy/led/juwel-helialux-led-1500-150-cm-54-w-lampa-led-9113 http://www.juwel.pl/files/produkt/105/920_helialux_control.pdf
Pleziorro Opublikowano 10 Października 2017 #2 Opublikowano 10 Października 2017 Chłopie zwariowałeś, tyle kasy za kilka diodek ? !!!! szok !!!!. Kup sobie moduły samsunga RGB i białe, podłącz do zasilacza za 50zł wszystko w zasadzie jest plug and play, nic nie musisz lutować jak nie chcesz. Moduły te przyklejasz od spodu do pokrywy dla pewności obrabiasz silikonem do klejenia akwariów i będzie dużo lepsze niż ta belka w chorych pieniądzach, bo sam rozplanujesz rozmieszczenie modułów. Całość możesz uzupełnić sterownikiem od naszego kolegi klubowego @RomanoLindano i będziesz miał znacznie lepsze światełko i automatyczne sterowane. 1
deccorativo Opublikowano 10 Października 2017 #3 Opublikowano 10 Października 2017 O powrócił syn marnotrawny po 4 latach fajnie że piszesz znowu. Co do tych linków to jakiś koszmar cenowy ale jeśli to na prawdę miejscowość a nie nazwa kawy to na biednego nie trafiło. W mojej ocenie za drogo i nie wybarwia wszystkich kolorów ryb oraz wnętrza akwarium. Brakuje szczególnie tych pomarańczowych i czerwonych składowych spektrum światła. Sam byś zrobił 100x taniej i 10x lepsze nawet jak nie masz zielonego pojęcia na razie jak to zrobić . Jak jednak nie masz czasu na prace ręczne a podasz jakie masz ryby to poszukam ci alternatywy do tego kosmicznie drogiego Juwela. o Rafale pisaliśmy razem. 1
milanista Opublikowano 10 Października 2017 Autor #4 Opublikowano 10 Października 2017 Naprawdę wartościowe forum z takimi wartościowymi ludzmi,dziękuje.Spróbuje sam zrobić oświetlenie led w moim baniaczku.Pieziorro i Deccorativo możecie pomóc w dobraniu ilości diod i kolorów i odpowiedniego zasilacza?Czy te diody będą miały chłodzenie?Moja obsada to Saulosi 14szt,2 Maingano i może się skusze na Maisona reef.(Mam 3 Sciemnochromisy ale sprzedaje)Ogólnie to Saulosi jest priolitetową rybą.Skontaktuje się z @RomanoLindanoza sterownikami
deccorativo Opublikowano 10 Października 2017 #5 Opublikowano 10 Października 2017 (edytowane) Najprostsze rozwiązanie podał ci Plezi , a @egon44 wstawił taki temacik w dziale Oświetlenie. W ogóle to poszperaj w tym dziale po tematach - może cię coś zainteresuje. Napisz jakie lubisz klimaty - ciemne jasne jak z HQI , środek oświetlony a boki ciemne - to nie jest sklep - tu robisz swoje DIY pod swoje ryby i swoje gusta . Jak wybierzesz a nie jest napisane i coś nie jest jasne to pytaj - podpowiemy. Edytowane 10 Października 2017 przez deccorativo 1
Pleziorro Opublikowano 10 Października 2017 #6 Opublikowano 10 Października 2017 Moduły się nie grzeją, są ciepłe, ale nie gorące, więc pod pokrywą nie musisz mieć dodatkowego chłodzenia. Ja kupowałem moduły samsunga, i mam je w obu baniakach, w mniejszy baniaku mam jednogatunkowo Saulosi. Moduły umieściłem na dwóch belkach i są one u mnie bliżej przedniej szyby, dodatkowo dokleiłem od strony tylnej szyby dodatkowe osłonki, przez co światło pada tylko w przód i do dołu, tworząc piękną głębię czarnego tła, zrobiłem tak bo małe akwarium mam 140x40, więc dość wąskie, taka czerń sprawia wrażenie nieskończoności polecam. Jeśli rozmawiamy o akwarium z Twojego profilu, to proponuję około 12-13 modułów RGB https://polskiled.com.pl/modul-goq-samsung-3xled-150-stopni-rgb,3,3461,2940 oraz około 15 modułów https://polskiled.com.pl/modul-goq-samsung-3x5630-150-stopni-bialy-zimny,3,3461,2935 Do tego ze sporym zapasem watów będziesz mógł kupić zasilacz https://polskiled.com.pl/zasilacz-led-modulowy-cl-ip20-12v-5a-60w,3,4243,4246 nie zapomnij o przewodach dwu i czterożyłowych https://polskiled.com.pl/przewod-pol-led-1-metr-2x0-75mm2,3,3543,3879 oraz https://polskiled.com.pl/przewod-pol-led-4x0-3mm2-rgb-1-metr,3,3543,2423 oraz kablu do zasilania bo będzie trzeba ciąć jakieś stare urządzenie w domu https://polskiled.com.pl/przewod-2m-2x0-75mm2-z-wtyczka-euro-bialy,3,3543,3285 Na koniec wisienka na torcie, czyli produkt Romka, nie musisz go męczyć na PW, możesz oficjalnie kupić przez jego stronę:https://sklep.palabras.pl/sterownik/25-leddimmerpro.html Całość nie wymaga lutowania, ja pierwsze ledy lutowałem, kolejne to jak kolejne dziecko, mniej się człowiek cacka... więc tylko odizolowałem i skręciłem przewody od modułów z przewodami do sterownika i zastosowałem izolację termokurczliwą i tak działa od półtora roku... p.s. Moduły są połączone ze sobą przewodami fabrycznie, wiec nic nie łączysz już poza przewodami do sterownia, dalej wszystko łączy się za pomocą przyłączy zaciskowych na śrubkę , coś jak Lego Technics dla staruchów. Moduły mają też klasę szczelności IP68 więc nawet jak mi wpadła kiedyś belka do baniaka to tylko ryby się zdziwiły a zestaw działa do dziś, one mają od spodu taśmę 3m która trzyma bardzo mocno i nawet nasze wysoce alkaliczne opary nie mają wpływu na mocowanie. Poniżej wstawiam filmik jak wygląda oświetlenie mojego Sauloskarium: 1
egon44 Opublikowano 10 Października 2017 #7 Opublikowano 10 Października 2017 Witaj! Oprócz tego co napisali koledzy to możesz też moduły zamocować w sposób jaki zrobił to kolega @marcin73m w tym temacie Oczywiście mam na myśli lekkie oświetlenie zbiornika po bokach +głębia czarnego tła... Jest tyle możliwości że w głowie się nie mieści a Ty musisz jedynie się tylko zdecydować co tobie się podoba Z mojej strony śmiało mogę polecić moduły Led oczywiście w parze z sterownikiem naszego klubowicza Romka... 1
milanista Opublikowano 10 Października 2017 Autor #8 Opublikowano 10 Października 2017 Po tych wszystkich postach które napisaliście pozostaje mi tylko zakupić wszystko i montować.Moja świadomość się poszerzyła w nowym temacie,wielkie dzięki jeszcze raz! Zaczynam też kompletować rzeczy na tło 3D ze styropianu,więc jak mi się uda to będzie też tło.Oświetlenie zakupie gdy będę w Polsce na świętach,do tego czasu mam nadzieje że zrobię wypasione tło :)Teraz zastanawiam się nad aranżacją oświetlenia,czy nad całym akwarium czy z ciemniejszymi bokami.Jaki jest Wasz gust ?
deccorativo Opublikowano 11 Października 2017 #9 Opublikowano 11 Października 2017 12 godzin temu, milanista napisał: Jaki jest Wasz gust ? Każdy ma swój A jaki jest twój? to tak rób.
milanista Opublikowano 11 Października 2017 Autor #10 Opublikowano 11 Października 2017 Jak bym wiedział jak wygląda akwarium oświetlone tylko w środku to bym nie pytał :)Widziałem na zdjęciach ale to nie oddaje tego co widzisz na żywo
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się