Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że nie będzie pokrywy - pisałem o pokrywie z plexy na belce by ryby nie chlapały na diody ale też nie będzie widać srebrnego alu profila  - wymyślasz jakieś zbędne problemy mam od kilku lat taką belę żywe aluminium nad Tanganiką i nic.

tu masz jednego co z pamięci wiem że ma i te diody i belkę 16cm i plexę pod tą belkę i zatyczki

http://allegro.pl/pleksi-do-obudowy-led-142-100-2mm-cieta-na-wymiar-i6809696272.html?reco_id=6b8c07e6-aa89-11e7-85d7-6c3be5bbf0c8&ars_rule_id=201

http://allegro.pl/radiator-profil-aluminiowy-led-160x18mm-l-10cm-i6762708189.html

jest jeszcze drugi na allegro co ma malowane na czarno i też komplety na wymiar cięte

http://allegro.pl/profil-aluminiowy-radiator-na-wymiar-czarny-160mm-i6953322200.html

chyba jednak zatraciłeś - szukałem ze 2 sekundy

jakbyś zamawiał od Mroczkowskiego to powołaj się na mnie  obiecał jakiś upuścik dawać.:D

ale jak ten profil to zapomnij o kolimatorach - nie wejdą pod plexę

Edytowane przez deccorativo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra na niego trafiłem, ale nie znalazłem tych 16cm, dzięki.

@spiochu, te matryce led które pokazałeś są wiodące, na nich by się dało wszystko, niestety obawiam się o ich trwałość. Jest tam jednak na zbliżeniu duże skomplikowanie elementów w takim małym ledziku. Co innego jak wyświetlają ruchome napisy nad sklepem, a co innego jak mają świecić 12h na full. Potem wymiana tego przy kilku spalonych wiązałaby się z kosztowną wymianą całej matrycy. Ale jest to bardzo bardzo fajny sposób i z pewnością najłatwiejszy do takiej symulacji. 

Dobra radiatory ogarnięte (w sensie skąd co i za ile), bo narazie mam za duży chaos w domu i brak miejsca magazynowego.

Ledy mogą być 3W zgodnie z sugestią @deccorativo. Czy taki profil 160mm*2000mm uciągnie cieplnie 200W bez żeber? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i nawet poszedłem krok dalej i wygrzebałem https://www.pololu.com/product/2557

Wygląda z opisów że te APA102C są łatwiejsze do sterowania i nie powodują migotania przy nagrywaniu (niestety przy SK6812 widać migotanie). Ja będę nagrywał filmy więc migotanie odpada. Te APA102C mają gotowe biblioteki do arduino. Nauczyłem się w tym roku programować Visual Basic na potrzeby u mnie w pracy, więc napisać program pod arduino też bym ogarnął. Zaczyna mnie ciekawić ta opcja, bo jest duuużo łatwiejsza w implementacji - przyklejasz paski, podłączasz arduino i resztę czasu spędzasz przy kompie. Naturalnie musiałoby to iść w parze z FS i niebieskimi. Choć w przewadze mogłyby to być te paski, a tamte dawały by tylko w afrykańskie południe. Do efektu chmur FS i Blue mogłyby się trochę ściszać i pierwsze skrzypce grałyby te paski... Trzeba to przetrawić. Ale challenge jest.No i byłoby to coś czego "jeszcze tu nie ma"... czy już ktoś ma? :P

Musimy pamiętać że to płytkie baniaki, więc nie ma aż takiego stresu z mocą, najwyżej zmontuje się szerszy radiator. No no, posunęło się to oświetlenie odkąd ostatnio miałem duże akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kol. @aurban6 się odezwie. Na PW napisał mi, że zaprogramowanie takiego tematu, to 4 godz. Większy problem to fizyczne zmontowanie tego. Zobacz jego temat. Jest w tym dobry.

Nie ma tego jeszcze nikt. Ja o tym myślę od dawna, ale jestem totalnym ignorantem. Może Tobie się uda i temat ruszy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mili Państwo, to jest chellange z takich jakie lubię: https://www.youtube.com/watch?v=UYvC-hukz-0

On operuje na 3 kolorach, oczywiście w kodzie trzeba będzie dopracować mieszanie, żeby wyszła chmura, ale zadania logiczne należą do moich ulubionych zajęć. Coraz bardziej mnie się podoba. 

Do tego stopnia, że miałem dzisiaj kłaść regipsy, a siedzę na necie! Muszę sobie kupić taki metrowy strip i płytkę do testów.

6 minut temu, pozner napisał:

Może kol. @aurban6 się odezwie. Na PW napisał mi, że zaprogramowanie takiego tematu, to 4 godz. Większy problem to fizyczne zmontowanie tego. Zobacz jego temat. Jest w tym dobry.

Z pewnością zgłębię, fajny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, makok napisał:

Choć w przewadze mogłyby to być te paski, a tamte dawały by tylko w afrykańskie południe. Do efektu chmur FS i Blue mogłyby się trochę ściszać i pierwsze skrzypce grałyby te paski... Trzeba to przetrawić. Ale challenge jest.No i byłoby to coś czego "jeszcze tu nie ma"... czy już ktoś ma? :P

Stary chłop a zwariował  - dyskoteki mu się zachciało i pierwszych skrzypiec ;)- mam to w 3 baniakach tylko nie falę ale nigdy rybom nie włączam bo je strasznie stresuje ( kiedyś raz sprawdziłem i nie wracam) . One tam w Malawi mają chmury i słońce i burze z piorunami ale dyskoteki nie znają. Popłoch się robi w baniaku  taki sam - jak siatka do baniaka..

FSA +RGB + Blue robisz na zasilaczu 32V i nie może to być driver tylko zasilacz stałonapięciowy by sterownik Romka działał a te dyskoteki wymyślacie  na taśmach na napięcie 5V albo 12V . na dodatek moc świetlna tego w porównaniu z FSA zupełnie pomijalna.

Godzinę temu, makok napisał:

Ledy mogą być 3W zgodnie z sugestią @deccorativo. Czy taki profil 160mm*2000mm uciągnie cieplnie 200W bez żeber? 

Jak napisałeś żeś HQIkowy  to od razu pojąłem że będzie trudno Waści dogodzić ale FSA zupełnie dobrze wygląda w porównaniu z HQI ale waty musi mieć solidne podobne do tych z HQI.

Jeśłi zejdziesz na ziemię i uznasz że chińczyka można obciążyć tylko na 80% tego co podaje to  łatwo policzyć że jak dioda ma 3,1V a wtedy płynie 700mA a tak one mają bo mierzyłem to wychodzi nie 3W a 2,17W  a jak uznasz że tylko na 80% jedziemy to ma 1,77W x 20 szt =  35,5W FSA na belkę. i odpowiednio pozostałe - wtedy gwarantuję że ten profil bez żeber wydoli na te światełko.  Jak wysterujesz na 100% to będzie można na belce jajka smażyć i szybko ledy ugotujesz.

Makok wiem że lubisz programowanie więc do akwarium rób światełko a z kolorowymi chmurami na pasku RGB eksperymentuj na stole jak ten gościu.

 

o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, deccorativo napisał:

Makok wiem że lubisz programowanie więc do akwarium rób światełko a z kolorowymi chmurami na pasku RGB eksperymentuj na stole jak ten gościu.

Żebyś wiedział że najpierw to przetestuję na stole. Akwaria staną zapewne dopiero w grudniu, także mam czas na zabawę. A i chmury nie będą kolorowe. :D Zawsze można potem dodać taki symulator chmur na drugiej "belce". Zabawa będzie przednia. Co do stresowania ryb to nie mówimy przecież o błyskawicach, czy dyskotece, tylko coś w stylu delikatnego przechodzenia z zimnych do słonecznych. Jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=5piTMLpVu3M

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.