Jump to content

Nie widać ryb


michal8002

Recommended Posts

Witam z półtora miesiąca temu kupiłem młode maingano i yellow parametry mam książkowe testy kropelkowe Jbl ryby są zdrowe (tak wyglądają) mam w baniaku wapień filipiński pełno dziur i zakamarków i one tylko tam siedzą prawię w ogóle ich nie widać od czasu do czasu jakaś się pojawi.Jak jest czas karmienia to woda się kotłuje zjedźą i znikają.Dlaczego są takie płochliwe czy to przejdzie? Oświetlenie mam jedną świetlówkę power glo temperatura wody 27/28 c baniak jest dojrzały(żeby nie było pytań) już sam niewim co robić czekać i patrzeć na pusty baniak i ryby oglądać tylko w porze karmienia ? w sumie mam ich po 7 szt z każdego gatunku.Mają 3do5 cm

Link to comment
Share on other sites

Musisz poczekać. To są maluchy, ich zachowanie jest czysto obronne. W naturze takie maluchy muszą być ostrożne. Nie wiem jak je karmisz, ale może warto zwiększyć częstotliwość karmienia. Małe porcje kilka razy dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Ja jak miałam maluchy w oddzielnym akwarium to zachowywały się jak u Ciebie. Pojawiały się tylko na karmienie, a tak to prawie nie było ich widać. 

Gdy postanowiłam przenieść je do dużego akwarium miałam trochę obawy czy wśród dorosłych ryb ten stan jeszcze się nie pogorszy. A okazało się, że jest wręcz przeciwnie. Maluchy stały się dużo bardziej śmiałe i pływają wśród dorosłych dużo pewniej niż jak były same.

Musisz uzbroić się w cierpliwość. Gdy podrosną staną się na pewno pewniejsze siebie i zaczną się pokazywać. 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi muszę w takim razie uzbroić się w cierpliwość a karmię je suchym pokarmem mam 8 rużnych 4 szt O.s.i 3szt Sachem i 1 Naturefood staram się im urozmaicić dietę.Nie będę pisał jakie bo każdy może się domyślić.?Bo już się zastanawiałem na zmianą obsady haha.Każdy kto do mnie przychodzi podziwia baniak i pyta się a kiedy ryby kupuje ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.