Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

witam

pragne zalorzyc akwarium z malawi

zbiornik 240 l prosze o pomoc w obsadsie ryb ilosciowej i gatunkowej bardzo prosze o pomoc ktore sa roslinozerne a ktore miesozerne 

pozdrawiam ANIA

Edytowane przez AndrzejWalb
Opublikowano (edytowane)

Witaj Aniu , fajnie że do nas zawitałaś.

Temat zacznij od przeczytania przykładowych obsad do zbiorników 200-260l  a masz tych propozycji bez liku

wystarczy wejść tu i spisać sobie obsady do 240l

Jedyny problem w tym że masz nazwy a nie widzisz ryb ale net jest pełen fotek.

Zaproponowane tu obsady uwzględniają wszystkie wymagania ryb ich ilość, agresję , preferencje żywieniowe itp.

Poszczególne gatunki są podawane haremami czyli pierwsza cyfra -ilość samców druga cyfra ilość samic np 1+4

Jak okrzepniesz i zachorujesz na chorobę malawi -to potem sama sobie możesz eksperymentować z obsadami, jednak teraz radzę trzymać się wzorców a i tak jest ich tak wiele że coś sobie dobierzesz.

Potem jak już obsadę ustalisz - rozejrzyj się po możliwościach zakupu ryb w Norwegii a najlepiej pytaj naszych Norwegów.

 

Edytowane przez deccorativo
Opublikowano

Najpopularniejszą obsadą do takiego akwarium jest;

Pseudotropheus cyaneorhabdos "maingano" (do niedawna to był Melanochromis...a może jest odwrotnie;))...najważniejsze jest maingano

Chindongo saulosi (do niedawna Pseudotropheus)

Cynotilapia hara Gallireya Reef 

Podałem alternatywne nazwy, gdyż z takimi możesz spotkać się w handlu. Kupuj tylko w renomowanych hodowlach. Pyszczaki potrafią się krzyżować, więc łatwo jest trafić na mieszańce.

Opublikowano

@anna171 witam Cię Aniu na forum bardzo serdecznie. Zmieniłem Twój tytul tamatu bo wygladalo to jak wołanie o pomoc w sprawie życia lub śmierci:) Tak będzie lepiej..

...dobrze będzie jak podasz rozmiary zbiornika. Podejrzewam ,że to 120x40x50 . Taka informacja jest o tyle istotna , w naszym biotopie zwracamy szczególną uwagę na rozmiar dna zbiornika.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.