Skocz do zawartości

Parametry w baniaku


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Test JBL może nie być miarodajny, u mnie przykładowo nigdy nie pokazywał odcieniu niebieskości tylko zieloności :) dopiero jak kupiłem test Saliferta to się przekonałem że PO4 mam grubo ponad 1.

Nie namawiam może jakoś specjalnie do kupna nowego testu, bo jakby mleko już się rozlało a na fotkach pokazałeś piękne ogrody sinic :). Ale na przyszłość jak byś chciał znać dokładniejszy wynik Po4 to polecam Saliferta.

Wracając do Twojego problemu, to w zasadzie już Ci napisano, mniej świecić, a teraz w ogóle nie świeć, skoro nikt nie patrzy na akwarium. Sam doszedłem do tego, że nawet nie zaatakowane sinicami akwaria lepiej jest niedoświetlić i świecić tylko wtedy gdy ktoś patrzy. Przykładowo u mnie oba baniaki się świecą od 8 do 22 ale od rana ledy mam skręcone na 20%, w zasadzie to tylko dają półmrok, rozjaśniam od 17 do 22 kiedy to domownicy się krzątają i korzystnie jest pokazać piękno ryb.
Powodzenia z walką :)

Opublikowano
2 minuty temu, Pleziorro napisał:

Przykładowo u mnie oba baniaki się świecą od 8 do 22 ale od rana ledy mam skręcone na 20%, w zasadzie to tylko dają półmrok, rozjaśniam od 17 do 22 kiedy to domownicy się krzątają i korzystnie jest pokazać piękno ryb.

Powodzenia z walką :)

Mam podobną sytuację ?

Do 13:00 świeci 7W LED na 300l, o 14:00 dochodzi kolejne 18W, o 15:00 kolejne 20W, a od 21 do 24 następuje stopniowe zmniejszanie wygaszanie w odwrotnej kolejności. Póki co glonów praktycznie brak, mimo, że fosfor wg JBLa pokazuje w okolicach 0 (czyli bardzo możliwe, że jest go zdecydowanie więcej), a od dobrych dwóch tygodni azot mam mniej niż 5mg/l.

Opublikowano (edytowane)

Mamy trochę czasu zanim @pitik1247 wróci z kraju do Wiednia i pokaże co zastał  ale poza cennymi wskazówkami które dostał na czas sinic i zielenic do wykonania to temat parametrów wody w dziele WODA moim zdaniem został wyczerpany .

Gościu ma aktualnie już dobre parametry a cała akcja ratowania ryb w surowym baniaku zakończona chyba sukcesem - teraz nastąpił czas stabilizacji biologii i to widać na fotce ( chyba pierwszej ).

Nie miejsce tu @Deadi na podawanie swojego stosunku do stosunków jakie miewał @pitik1247 ale on nigdy nie podał przez ten cały miesiąc jakie miewał stosunki bo nigdy przedtem nie podał wyniku PO4  a NO3 podał  coś między 1 a 10 ppm :D a potem nawet 1ppm . Temat  od razu skupił się na ratowaniu jego ryb bo od razu wyszło z parametrow że baniak surowy a z rybami i słusznie bo to był priorytet.

To że z fotki wynika że w kilka dni cała szyba mu zarosła pięknymi zielenicami świadczy że aktualnie ma dobre stosunki i potwierdził to parametrami wody , a te stare ogromne sinice sprzed kilku tygodni świadczą tylko że kiedyś miał złe stosunki.

Pomijając  tak drażliwe i sinico- genne kwestie jak :

- oświetlenie i czas świecenia

-jedynej filtracji chyba nadal tylko na BioFlow 3.0 z sikiem poniżej 700l/h  bo nie widzę by kolega posłuchał i dał tam AqC2000 z drobną gąbką, chyba po prostu nie chciało mu się wyciąć tego BioFlow co każdemu innemu się udało bez 20 szwów na kolanie.;)

 

- karmienie  temat nie znany

- temperatura wody nie znane

- cyrkulacja wody - nieznane

- filtracja mechaniczna - nieznane

to wszystko inne działy lub kontynuacja  rozpoczętych przez autora wcześniejszych tematów.

Trzeba poczekać aż się ustosunkuje do powyższego:D jak wróci.

 

 

 

 

Edytowane przez deccorativo
  • Lubię to 1
Opublikowano
W dniu 16.10.2017 o 21:28, pitik1247 napisał:

 

Tak ryby zachowuja się normalnie . Mechanik już pracuje weaz z ceramika do filtra wlozylem 1 kapsulke baktozynu i wlałem 1 ampułke tych bakterii doszla tez końcowka natleniajaca do juwela i natleniam tez tym z aquaela 

Aha i temperatura jest 27.9 odpowiednia czy zmniejszyc

 

Kolega ma już Aquaela od dawna w akwarium. Temperaturę też podał. Z całą resztą to musi być w domu i obserwować, jak to funkcjonuje.

Opublikowano

Na dzien dzisiejszy wyglada to tak . I zauwazylem ze pysie chętnie skubia te glony z podłoza już prawie znikły jest jeszcze troche na przedniej ale nie duzo i na bocznych troche wiecej i na kamieniach i roslinach  . Tak wiec dzis nie dostały nic innego oprocz tego co uskubały. I co do filtra bio flow to nie mam 3 tylko bodajże 8.0 jak dobrze pamietam.i przepływ 1500 pisze na pompie już kiedys o tym pisałem ??? I jakie parametry wam podac ? IMG_20171106_182635.thumb.jpg.a3030a144807f91fb31239d511f0d7f3.jpg

Opublikowano

Glonami się nie przejmuj. Sam widzisz, że ryby lubią te glony. Trochę to wygląda na sinice, ale kiepsko to ocenić po tym zdjęciu. Zastanawiające są te bąbelki powietrza z filtra. To nie jest normalny objaw. Musi gdzieś być zaciągane lewe powietrze. Chyba że źle oceniam zdjęcie.

Opublikowano
4 godziny temu, pozner napisał:

Glonami się nie przejmuj. Sam widzisz, że ryby lubią te glony. Trochę to wygląda na sinice, ale kiepsko to ocenić po tym zdjęciu. Zastanawiające są te bąbelki powietrza z filtra. To nie jest normalny objaw. Musi gdzieś być zaciągane lewe powietrze. Chyba że źle oceniam zdjęcie.

Mam tak specjalnie zrobione mam założoną te koncowke do napowietrzania . A jak to przeszkadza moge wyłaczyc 

Opublikowano
Godzinę temu, AndrzejWalb napisał:

..sam oceń czy Ci optycznie przeszkadza. Ale zmniejsza przepływ filtra.

Troche mnie to denerwuje ale myslalem zeby ryba wiecej dotleniac dzis wylacze i zobacze co się bedzie dzialo 

Opublikowano (edytowane)

Najbardziej optymalne pod kątem efektywnym i optycznym to natlenianie poprzez ruch tafli wody - w zupełności to wystarczy, więc wszystkie wyloty jakie masz ustaw kilka cm pod taflą wody tak byś miał na powierzchni takie małe fale.

Poza tym na moje oko tam nadal jest dużo za dużo światła - zwłaszcza w tym stanie baniaka.

Edytowane przez Deadi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.