Skocz do zawartości

325L. 130x50x50 wystrój akwa Dziubek


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam oficjalnie ;)

Akwarium jak w temacie 325 litrów, 130x50x50 ,

tło z czarnego spienionego pcv, 

Filtracja to kaseciak symetryczny z tego samego materiału co tło... W środku pompa jebao dc3000, trochę grysu koralowego, reszta ngbc i na dniach tmbt... no i kilka gąbek... Czasami włączam napowietrzacz, ale jest dość głośny i czasem tak mnie irytuje,że go odłączam...

Oświetlenie to po 6 szt modułów białych i RGB na sterowniku Romka.

Dwie grzałki 100 W.

W akwarium docelowo mają pływać

Metriaclima sp. msobo magunga,

Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano, 

Pseudotropheus elongatus chewere

 

Załączam zdjęcia akwarium oraz zdjęcie kamyków które niedługo się w nim znajdą... i tu mam mały dylemat... pod piachem nie ma nic... gołe szkło i się zastanawiam czy w jakiś sposób nie wsadzić pod piach spienionego pcv? Troszkę to będzie kłopotliwe, ale lepiej teraz niż później żałować... Czy po prostu kłaść na piachu?

Aktualnie w akwarium są dwie ryby: stary Alto i wielopregi ... Pozostały po tanganice...

 

 

 

 

IMG_20170909_191119071.jpg

IMG_20170909_191108086.jpg

IMG_20170909_191058319.jpg

IMG_20170909_162737970.jpg

Opublikowano

Dziubek..to co pokazałeś to pewnie pozostałość po Tanganice.. Póki masz okazje bo nie masz ryb to zrób wszystko na spokojnie. Daj na spód spienione pcv czy też  coś innego typu kratki o których pisze egon. Zastanów się nad aranżem...Szkoda ,że nie podajesz parametrów ani powodów używania ngbc i tmbt. Jest to dział "przedstaw się" to nie będziemy pisać o szczegółach technicznych....Lepiej byłoby gdybyś umieścił zdjęcie już gotowego zbiornika z naszego biotopu bo to nie robi jakiegoś wrażenia..a potencjał masz to ciekawego aranżu.

  • Lubię to 1
Opublikowano
1 godzinę temu, egon44 napisał:

Zamiast spienionego PCV możesz dać pod kamienie kratki PCV...Chodzi mi o kratki co się daje do zlewu 

nie jest problemem co dać ... tylko jak to dać :)... 

1. wybrać cały piach w wiadro(a), włożyć "podkład" i z powrotem wsypać piach ...

2. podzielić pcv na dwie części,  zgarnąć piach na bok, położyć pierwszą część pcv i  przesunąć piach na pierwszą część, następnie położyć drugą część pcv i rozgarnąć piach na całe akwarium ... uda się to??

3. odpuścić i położyć kamyki na piachu tak jak jest...

wg mnie najłatwiejsza będzie opcja trzecia, najtrudniejsza chyba druga... a która będzie najwłaściwsza?

Opublikowano
1 godzinę temu, AndrzejWalb napisał:

Dziubek..to co pokazałeś to pewnie pozostałość po Tanganice..

tak jest...

1 godzinę temu, AndrzejWalb napisał:

Póki masz okazje bo nie masz ryb to zrób wszystko na spokojnie

tak chcę ...

1 godzinę temu, AndrzejWalb napisał:

Szkoda ,że nie podajesz parametrów ani powodów używania ngbc i tmbt. Jest to dział "przedstaw się" to nie będziemy pisać o szczegółach technicznych...

podaję, ale nie tu :), powody to ...  głównie brak czasu na częste podmiany... a może lenistwo ...

1 godzinę temu, AndrzejWalb napisał:

Lepiej byłoby gdybyś umieścił zdjęcie już gotowego zbiornika z naszego biotopu bo to nie robi jakiegoś wrażenia..a potencjał masz to ciekawego aranżu.

tak zrobię , jak tylko będzie :)

  • Lubię to 1
Opublikowano
7 godzin temu, Dziubek napisał:

nie jest problemem co dać ... tylko jak to dać :)... 

1. wybrać cały piach w wiadro(a), włożyć "podkład" i z powrotem wsypać piach ...

2. podzielić pcv na dwie części,  zgarnąć piach na bok, położyć pierwszą część pcv i  przesunąć piach na pierwszą część, następnie położyć drugą część pcv i rozgarnąć piach na całe akwarium ... uda się to??

3. odpuścić i położyć kamyki na piachu tak jak jest...

wg mnie najłatwiejsza będzie opcja trzecia, najtrudniejsza chyba druga... a która będzie najwłaściwsza?

Wiesz nie chcę walić OT w tym temacie(tutaj się tylko przedstawiamy) bo zaraz jakiś moderator nas pogoni :) (no chyba że poprosisz go aby twój temat przeniósł do ''podstaw'')

Ale...

Jeśli nie chcesz wybierać całego piachu z zbiornika to 2 opcja będzie najlepsza moim zdaniem więc bez problemu się z tym uporasz w godzinkę bez obijania ;) 

Oczywiście wodę musisz spuścić przynajmniej to wysokości piasku biorąc pod uwagę wyporność PCV w wodzie...

 

Opublikowano
34 minuty temu, egon44 napisał:

Wiesz nie chcę walić OT w tym temacie(tutaj się tylko przedstawiamy) bo zaraz jakiś moderator nas pogoni :) (no chyba że poprosisz go aby twój temat przeniósł do ''podstaw'')

Jak wsadzę kamyki to może mi będzie potrzeba zmian w aranżacji :)...

To może ja bym poprosił o przeniesienie do działu Tło, podłoże, dekoracje, ... 

Z góry dzięki :)

Opublikowano (edytowane)

    ...możesz to ogarnąć bardzo sprawnie i szybko. Rozumiem ,że te dwie rybki z Tanganiki znikną z Twojego akwa? Jeżeli tak to odlej wodę tyle ile możesz a resztę wylej. Wyjmij piasek , włóż PCV w całości  lub  w dwóch kawałkach gdyby wzmocnienie poprzeczne przeszkadzało .Ustaw kamienie , nasyp piasku wlej starą wodę i nalej kranówy . Dobrze by było gdybyś tę kranówę lał przez węgiel. Wlej dwie ampułki prodibio biodigest ( nie musisz do filtra ). Można do wody w okolicach zasysu. Tych bakterii nie przedawkujesz  a bardzo Ci pomogą szybko odzyskać równowagę w akwa. Nie będzie to restart. Bakterie  nitryfikacyjne siedzą przede wszystkim w piasku ( podłożu) i w filtrze ( wkłady) A tego nie będziesz zmieniać dlatego nie musisz obawiać się ,że robisz restart do zera. W sumie to tylko wymiana wody. W/w bakterie powinny zapobiec temu ,że będziesz miał pierwotniaki. A jeżeli nawet to kwestia kilku dni i same znikną bez żadnych kombinacji. Parametry już na drugi dzień powinny być takie ,że śmiało będziesz mógł wpuszczać ryby. Zrób to póki masz okazję..później nie będziesz musiał sobie tym zawracać głowy. Kiedyś też tak zrobiłem dokładnie jak opisałem gdy zmieniałem żwirek na piasek:) . Nawet jak teraz nie będziesz stawiać kamieni na podkładki to jednak warto mieć coś na dnie.

Zmętnienie spowodowane mieszaniem piasku zniknie Ci do dnia następnego.

Edytowane przez AndrzejWalb
Opublikowano (edytowane)
Dnia 10.09.2017 o 10:41, AndrzejWalb napisał:

...możesz to ogarnąć bardzo sprawnie i szybko.

tak zrobię :) trochę nie wiem w którym wątku pisać ... 

może zmienię temat , znaczy dodam słowo wystrój ... i ten będzie o wystroju, a tamten o wodzie ...

Edytowane przez Dziubek

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Sprzedam w bardzo dobrym stanie dwa filtry AQUAEL ULTRAMAX 1500 wraz z pudełkami i akcesoriami.  Cena za oba to 500 zł. Przesyłka w cenie. Oferta tylko tutaj i tylko dla osób z forum.   🍻  
    • @Duckdub coś nie działa  
    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.