Skocz do zawartości

Propozycja obsady do 240l dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam i czytam przez dwa ostatnie dni. Już mnie oczy bolą i tyłek od siedzenia ;) Na chwilę obecną składam się ku opcji: Labidochromis Caeruleus, Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano, Cynotilapia sp hara Gallireya Reef. Dwa pierwsze poza konkurencją jak dla mnie :). Od tego ostatniego (hara) szczerze mówiąc troche bardziej podoba mi się Labidochromis Mbamba bay ale trochę boję się jako początkujący za niego wziąć. Z tekstów i internetu wydaje mi się, ze Hara będzie trochę mniej problemowa dla mnie - choć zapewne jest tak jak piszecie,żze to dużo zalezy od konkretnej ryby. Labidochromis chisumulae chizumulu też mi się podoba ale prawie nic nie mogę znaleźć na je temat w necie i to mnie trochę odstrasza. Podoba mi się również Pseudotropheus sp. Acei ale on nie jest ak rozuiem terytorialny a jednego takiego chciałbym mieć. Podobnie zresztą jest z Labidochromis sp Perlmut

Generalnie strasznie trudny wybór bo wszystkie te rybcie ślicznie wyglądają- szczególnie w Waszych akwariach :). Jutro kolejna porcja czytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bezprym napisał:

Wybrałeś fajną obsadę, będziesz zadowolony.

Jestem tego samego zdania że obsada Labidochromis Caeruleus, Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano, Cynotilapia sp hara Gallireya Reef jest bardzo dobrym wyborem...

18 minut temu, pstaniszewski napisał:

Podoba mi się również Pseudotropheus sp. Acei ale on nie jest ak rozuiem terytorialny a jednego takiego chciałbym mieć.

Acei nie nadaje się do tego litrażu bo ryba dorasta do dość sporych rozmiarów a trzymanie jednego osobnika też mija się z celem...

Ten gatunek najlepiej prezentuje się w dużych grupach...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, egon44 said:

Jestem tego samego zdania że obsada Labidochromis Caeruleus, Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano, Cynotilapia sp hara Gallireya Reef jest bardzo dobrym wyborem...

Acei nie nadaje się do tego litrażu bo ryba dorasta do dość sporych rozmiarów a trzymanie jednego osobnika też mija się z celem...

Ten gatunek najlepiej prezentuje się w dużych grupach...

Jednego takiego chciałbym mieć - miałem na myśłe jeden gatunek taki bardziej terytorialny :) no na zdjęciach wygląda na dużą rybę. Może w przyszłości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hara u ciebie będzie rządzić ale w granicach rozsądku. W sam raz na taki litraż. Co do zakupu Har to skontaktuj się z użytkownikirm demasoni na tym forum lub MalawiMbuna na FB ostatnio kupywałem u niego samiczki.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pstaniszewski napisał:

Jednego takiego chciałbym mieć - miałem na myśłe jeden gatunek taki bardziej terytorialny :) no na zdjęciach wygląda na dużą rybę. Może w przyszłości :)

Acei nie jest aż taki terytorialny jak się Tobie wydaje ;) 

Jest to ryba trzymająca się z boku(toniowiec) i z tego co wiem to nie obiera rewirów....

 

1 minutę temu, Bezprym napisał:

Hara u ciebie będzie rządzić ale granicach rozsądku. W sam raz na taki litraż.

Właśnie uprzedziłeś mnie z wypowiedzią :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/27/2017 at 10:05 AM, egon44 said:

Spokojnie wszystko ogarniesz w jeden dzień jak się nie będziesz obijał ;) 

 

Co do obsady to załóż nowy temat w odpowiednim dziale a pomożemy bo jest jeszcze kilka propozycji obsad do tego litrażu :) 

 

20 hours ago, egon44 said:

Acei nie jest aż taki terytorialny jak się Tobie wydaje ;) 

Jest to ryba trzymająca się z boku(toniowiec) i z tego co wiem to nie obiera rewirów....

 

Właśnie uprzedziłeś mnie z wypowiedzią :) 

No chyba muszę się popracować nad logiczniejszym formułowaniem myśli :) Bo właśnie mi o to chodzilo i tak to odczytałem. Jako początkujący chciałbym mieć 3 gatunki (aby było kolorowo, ciekawie i obserwacja zachowań była głęboka). Yellow i mangano to moim faworyci. Ten pierwszy jak rozumiem w ogóle nie jest terytorialny a ten drugi jest ale "inaczej" czyli raczej ogólnie lata po akwarium niż zajmuje konkretny rewir i go broni. A ja też chciałem mieć terytorialnego zawadiakę ;) aby poczuć co to jest Malawi. No więc jako 3-ego wybieram Harę (choć Acei bardzo mi się podoba - ale oprócz wielkości to też nie jest terytorialny jak rozumiem).

Generalnie cieżki wybór jest i wszystkie są piękne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pstaniszewski napisał:

Labidochromis chisumulae chizumulu też mi się podoba ale prawie nic nie mogę znaleźć na je temat w necie i to mnie trochę odstrasza.

Kolega demasoni hoduje również te ryby, więc na pewno ma wiele spostrzeżeń na ich temat. Napisz do niego na PW.

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.