Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W wątku

poprosiłem Was o wsparcie merytoryczne w kwestii akwarium Malawi Dziękuję serdecznie za wszystkie uwagi i oczywiście czekam na kolejne. Jesli chodzi o obsadę to zakładam tutaj nowy wątek aby był porządek. Moja pierwotna propozycja była następująca:

"" Jeśli chodzi o obsadę to myślałem  o

a)Chindongo saulosi/Pseudotropheus Saulosi (może forma barwna „coral” ) 2+6,

B) Iodotropheus sprengerae 2+6.

c) No i kusiłoby mnie aby dodać jeszcze Labidochromis Caeruleus 1+3. Jak czytam fora to w większości wypadków optujecie za 2 gatunkami w takiej wielkości akwarium ale 3 też nie są wykluczone. Jest to dobry pomysł? Oczywiście zapewne reaguję standardowo jak na początkującego malawistę czyli chcę mieć jak najwięcej różnych gatunków w jednym akwarium"

Wyprowadziliście mnie z błedu łączenia saulosi z Caeruleus bo bedzie zbyt żółto i również wyleczyłem się z formy coral jako jednak sztucznej a nie naturalnej rybki. To co zaproponowaliście w zamian Caeruleus to m. in.:

a) "Cynotilapia Zebroides Cobue - Samice są mniej urodziwe, ale mają swój urok, za to samiec wniesie bardzo dużo życia i koloru do akwarium"

B) "Jako trzeci  polecam Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano. Dojdzie Ci piękny niebiesko czarny kolor..Do wcześniej wymienionych haremów też będzie ok. "

Dzisiaj zacznę czytać o tych dwóch rybciach (choć na pierwszy rzut oka mało moge znaleźć w necie o Cobue - Maingano jest więcej info chyba. Ale będę wdzięczny za wszelkei inne propozycje do rozważenia dla początkującego malawisty :)

Opublikowano

A ja zaproponuję

Chindongo saulosi lub Metriaclima Msobo Magunga.

 

Labidochromis sp Perlmut

 

Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano.

 

Lub

 

Pseudotropheus johanni

 

Labidochromis sp Perlmut

 

Cynotilapia sp hara Gallireya Reef.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Opublikowano

Moim skromnym zdaniem, skoro już wspomniałeś o Zebroidesach cobue ( moich ukochanych )to pięknie samiec prezentowałby się  w towarzystwie Maingano i Yellow. 3 brzydkie samice nie rzucałyby się w oczy przy takiej obsadzie, a samiec bardzo by się wyróżniał. Nie jestem jednak przekonana co do trzech gatunkow w takim litrażu- tu muszą się wypowiedzieć bardziej doswiadczeni

Opublikowano

Labidochromis yellow jak i perlmutt nie są terytorialne a maingano terytorialny inaczej więc znakomicie się sprawdzą jako dodatek do terytorialistów. Przy moich propozycjach tylko jeden gatunek byłby ściśle terutorialny więc trzy gatunki do tskiego litrażu są ok.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Opublikowano

Czy Maingano w takim litrażu i do tego jeszcze dwa gatunki to nie będzie za dużo ?Ja mam tą rybę w zbiorniku 135x50x50 i chociaż ryby mają dopiero 6-7cm to ja już mam wrażenie, że ten zbiornik będzie za mały jak podrosną.Nie chodzi mi o agresję tej ryby, ale o jej temperament, moje Maingano pływają dwa razy szybciej i dwa razy więcej niż reszta obsady( Yellow i rdzawy)Może się mylę bo jestem początkujący,ale ja w tym litrażu tą rybę dałbym dwugatunkowo.

Opublikowano

Maingano nie obiera stałego rewiru, przynajmniej tak jest u mnie więc dwa gatunki dodatkowo dadzą radę w takim litrażu. Trzymam je z Auratusami i Harą specjalnej agresji z jej strony zewnątrzgatunkowo nie widzę. Czasami pogoni jakąś rybę to wszystko. Co innego wewnątrzgatunkowo z 7 sztuk zostału 3 sztuki ale to normalka. Zawsze m9żna zrezygnować z Maingano na rzecz Johanni samiec prawie identyczny a do tego dochodzi żółty kolor samic.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Opublikowano
23 hours ago, anna said:

Moim skromnym zdaniem, skoro już wspomniałeś o Zebroidesach cobue ( moich ukochanych )to pięknie samiec prezentowałby się  w towarzystwie Maingano i Yellow. 3 brzydkie samice nie rzucałyby się w oczy przy takiej obsadzie, a samiec bardzo by się wyróżniał. Nie jestem jednak przekonana co do trzech gatunkow w takim litrażu- tu muszą się wypowiedzieć bardziej doswiadczeni.

Próbuję cpś znaleźć w necie na temat tej  Cynotilapia Zebroides Cobue ale jakoś kiepsko mi idzie. Wizualnie dosyć mi się podoba ale nie mogę nigdzie znaleźć czy jest terytorialna o będzie problem razem z Maingano (jako trzeci wtedy bym dołożył chyba Chindongo saulosi ) czy też nie?

Opublikowano
Godzinę temu, pstaniszewski napisał:

Próbuję cpś znaleźć w necie na temat tej  Cynotilapia Zebroides Cobue ale jakoś kiepsko mi idzie. Wizualnie dosyć mi się podoba ale nie mogę nigdzie znaleźć czy jest terytorialna o będzie problem razem z Maingano (jako trzeci wtedy bym dołożył chyba Chindongo saulosi ) czy też nie?

Cobue to terytorialna ryba i bardzo dobrze pasuje do obsady z maingano. Jeśli wybierzesz cobue i saulosi, wtedy będziesz miał dwa terytorialne gatunki. 

  • Lubię to 1
Opublikowano
9 minutes ago, przemo-h said:

Cobue to terytorialna ryba i bardzo dobrze pasuje do obsady z maingano. Jeśli wybierzesz cobue i saulosi, wtedy będziesz miał dwa terytorialne gatunki. 

Czyli jak rozumiem raczej zestaw Cobue, maingano, yellow - wtedy mam niebeiski, granta i żółć - z zbliżonymi wymaganiami pokarmowymi oraz z 1 "terrytorialistą"?

  • Lubię to 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Mało prawdopodobne żeby rura spustowa i rewizja się zapchała przy prawidłowej konstrukcij komina.😀
    • To jest dokładnie ten sposób przez Ciebie opisany, tyle że dodałem celem wzmocnienia wielki płat gazy wykąpany w ,,zalewie z betonu,,  Odlewy są wielkie i będą miały po 2-3 wloty.  Będą pomalowane śnieżką i zabezpieczone żywicą epoksydową. Następne konstrukcje będą wykonane z siatki rabatowej - też opisany sposób na tym forum   Tyle że będą to już typowe głazy. No i ostatnie odlewy będą ze styropianu na tło, przyklejone do szkła za pomocą silikonu.
    • Elegancko, to bedą skorupy żeby ryby mogły wpływać do środka? Robiłem takie tylko prostszą metoda   
    • Produkcja modułów ceresit cr 65 plus duża gaza - to wszystko smarowane na folię zgodnie z techniką już podawaną na tym forum:
    • Witajcie.  jak rozwiązać taki przypadek.  gdy zatkają się rurą spustowa i rewizja spadająca woda do sumpa nie poleci. Mam w ostatniej komorze sumpa pompę i dolewkę z kranu na elektrozaworze. W takim przypadku woda z ostatniej komory cała poleci do Akwa i przeleje zbiornik a dodatkowo czujnik z dolewki będzie cały czas dolewać wodę do komory a pompa dalej będzie przelewać Akwa.  macie jakiś pomysł jak taki przypadek rozwiązać ?
    • Zestaw jest ok, dorzuciłbym do tego yellow i kilka maingano. Oprócz fire fish można też dorzucić te aulonocary łaciate OB i scieanochromis fryeri. Biorąc Twoje i moje propozycje razem to by wyszło 9 gatunków, ilości sztuk w poszczególnych gatunkach zależą od Twoich preferencji kolorystycznych, przykładowo jeśli ma być więcej jasnych jaskrawych kolorów to więcej sztuk brać yellow, red red, fire fish i OB a reszta w mniejszych ilościach jako dodatek innych barw lub odwrotnie jeśli preferujesz inne barwy w przewadze lub ma być wszystkiego po trochę.
    • A taki zestaw: po 10 sztuk młodych ryb: Acei, Red Red, Złocisty, Mpanga no i bardzo chciałem Fire Fish - popilnuje mi zarybienie 
    • Co do obsady to Twoje akwarium nadaje się dla wszystkich pyszczakow z zastrzeżeniem żeby nie mieszać największych drapieżnych z mniejszymi gatunkami i najdelikatniejszych z tymi " normalnymi". Wybierz te które się najbardziej podobają zwracając uwagę na kolor samic bo u niektórych gatunków samice są szare lub brązowe.
    • Witam wszystkich To będzie moje pierwsze akwarium w tym klimacie. 220x70x70 powstaje  w chwili obecnej w Sea Garden - termin realizacji  końcówka sierpnia. Przednia i lewa szyba opti, komin z 4 otworami czarny plus czarna szyba. Całość zabudowana czarnym lacobelem. Do filtracji mam 2 kubełki  - Aquel Ultramax 2000 oraz chińczyk SunSun hw-304. Akwarium będzie umieszczone w narożniku salonu na południowej ścianie - brak bezpośredniego oświetlenia słonecznego przez cały dzień. Dekorację spróbuję na początek wykonać sam - zakupiłem 25kg Ceresita cr 65 i od jutra ruszam z ,,produkcją,,  :). To będzie moje 3 akwarium - mam jedno 190x60x60 oraz 120x50x50 które zapełnione są pielęgnicami różnego rodzaju :). To akwarium ma pełnić rolę dekoracyjną. I tu moje pytanie - jak obsada będzie najlepsza do tego ,,zadania,,?  Wodę z wodociągów mam bardzo twardą - na wejściu do domu mam zmiękczacz oraz filtrację zakończoną filtrem węglowym. Dodatkowo mam RO. Więc raczej z wodą i jej parametrami nie powinno być problemu.
    • Tak zadałeś ogólne pytanie, że nic Ci nie podpowiemy. Warto posiadać chociaż minimalną wiedzę o akwarystyce zanim kupi się ryby. To temat tak szeroko opisywany na tym forum i wielu innych, że można napisać nie jedną książkę, zresztą nie jedną napisano. My nawet nie wiemy, czy Ty chcesz posiadać akwarium z naszym biotopem czy jakiekolwiek inne.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.