Skocz do zawartości

Skromne 106l początek


Zenek24

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, egon44 napisał:

@Zenek24 no teraz to jest super ;) 

Tak jak Henryk pisze daj czas zbiornikowi na ustabilizowanie się parametrów a z czasem osiągniesz swoją oazę spokoju :D 

Masz w tym prefiltrze Eheima watę czy oryginalne gąbki?

Rozumiem że układając kamienie zachowałeś odstęp od tylnej szyby?

Nie zaburza tobie cyrkulacji czasem ten kamień z tyłu dokładnie ten co jest za tymi dwoma dużymi po prawej stronie?

W prefiltrze są te gąbki ale przy podmianie wymienię je na wate.

Odstępy zachowane na luźna rękę. Cyrkulator jest skierowany nad ta skala więc nie koliduje tylko nie wiem czy nie za bardzo do góry go skierowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Zenek24 napisał:

W prefiltrze są te gąbki ale przy podmianie wymienię je na wate.

Sugerował bym gąbki od razu wymienić na watę a jutro sam zobaczysz co będzie ;):D 

16 minut temu, Zenek24 napisał:

Odstępy zachowane na luźna rękę. Cyrkulator jest skierowany nad ta skala więc nie koliduje tylko nie wiem czy nie za bardzo do góry go skierowałem.

Spoko tylko pytałem...

Zostaw jak jest no i wymień gąbki na watę jak wyżej napisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2017 o 11:57, egon44 napisał:

Sugerował bym gąbki od razu wymienić na watę a jutro sam zobaczysz co będzie ;):D 

Spoko tylko pytałem...

Zostaw jak jest no i wymień gąbki na watę jak wyżej napisałem...

Gąbki wyjęte 2 dzien  włożyłem watę i jakiejś diametralnej różnicy nie widzę ale jest troche lepiej pewnie potrzeba czasu na efekty. Do panelu ledowego dokleilem listwy z tubondu z przodu i z tyłu. Teraz światło daje na sam przód i nie razi, tył zaciemniony. Nadal bawię się z ta cyrkulacja bo kupki leza na przodzie zbiornika ale co jakis czas cos tam podnosi. Cyrkulator dałem trochę niżej. Siku z filtra nie mierzylem bo daje zdrowo musiałem go trochę zdlawic bo pralka się robiła. Mam dylemat z zakryciem zbiornika bo mam szybę nakrywkowa ale nie na całości :/ a rybulki bardzo żywe i boję się że może któraś wyskoczyć. Myślę ogarnąć płytę z plexi zamiast tej szyby tylko wyciąć rogi na rury i narazie by było. Podmienialem 30l wody i lałem przez ustrojstwo jakieś 15min te 30l nie za szybko? To wychodzi około 2l/min. Gdzieś czytałem że leja 6l/min nawet 8l trochę się zdziwiłem bo nie chciałem przesadzić. Fotkę wrzucę wieczorem bo teraz słońce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zenek24 napisał:

Gąbki wyjęte 2 dzien  włożyłem watę i jakiejś diametralnej różnicy nie widzę ale jest troche lepiej pewnie potrzeba czasu na efekty.

Dokładnie czas zrobi swoje przecież Rzymu też od zaraz nie zbudowano ;) 

Nie przekarmiaj też ryb bo też jest najczęstszy powód zanieczyszczenia wody...Zbiornik masz 106l(parząc na opis tematu)  i wydaje mi się że 30l to zdecydowanie za dużo na podmiankę i może stąd też masz mętną wodę...Ja np. w zbiorniku 120l podmieniam 10-15l wody...

30 minut temu, Zenek24 napisał:

Podmienialem 30l wody i lałem przez ustrojstwo jakieś 15min te 30l nie za szybko? To wychodzi około 2l/min. Gdzieś czytałem że leja 6l/min nawet 8l trochę się zdziwiłem bo nie chciałem przesadzić.

Moim zdaniem jest ok...

Leję podobnie wodę przez ustrojstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, egon44 napisał:

wydaje mi się że 30l to zdecydowanie za dużo na podmiankę i może stąd też masz mętną wodę...Ja np. w zbiorniku 120l podmieniam 10-15l wody...

Podmiana była taka bo testy robię codziennie i no2 za wysokie było. Metnosc wody spadła po podmianie. Lalem amquel plus i bakterie probio. Bo coś źle wystartowało. Rybki brałem od kolgi kwiq. W kotniku mialy już ciasno a ja nad warunkami pracuje cały czas. Kwiq doradził lac kordona jak no2 będzie rosło no i oczywiście bakterie bo zapewne się nie osiedlily. W późniejszym etapie podmianki będą po 10l oczywiście jak wszystko się ustabilizuje. Narazie wydaje się że sytuacja z wodą idzie w dobra stronę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie po dłuższej przerwie chciałbym pokazać i opisac jakie zaszly zmiany od mojego poprzedniego komentarza. Baniak biologicznie ustabilizowany. Miałem wysyp brunatnic ale szybko bo po tygodniu zrobiły miejsce zielonym. 2 samice saulosi zaczęły inkubowac młode jedna chyba polknela druga nadal nosi i lada dzień powinna wypuścić młode. To tyle z pozytywów bo choć nie przekarmiam to kupki zbierają się między skałami i tylko zostaje odmulanie co tydzień przy podmianie. Cyrkulacja niby tak ustawiona że zamiata nawet piachem. Przejrzystość wody trochę mało zadowalająca jakieś tam drobinki plywaja. Jedynie filmu bakteryjnego się pozbyłem bo wylot ustawiony przy tafli. Może coś doradzicie z tymi kupkami i może coś na bardziej klarowna wodę? Dodaje parę zdjęć 

20171017_163448.jpg

20171017_163457.jpg

20171017_163541.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wylot z kubła jest naprzeciw cyrkulatora? Chyba że to nie cyrkulator to wtedy przepraszam.

Niby kubełek mniej poruszy wodę, jednakże spotykają się w akwarium dwa prądy, przez co syf za bardzo nie wie gdzie lecieć, więc leci na dno, między kamienie, i tam zostaje.
W każdym swoim akwarium ustawiam cyrkulację w jedną stronę. I to nie ważne czy jest kubeł, dwa kubły, kubeł i wewnętrzny bądź cyrkulator, woda leci w jednym kierunku. Jedynie wlot do mechanika zawsze musisz umiejscowić w najspokojniejszym miejscu. U Ciebie teraz woda hamuje gdzieś w środku baniaka przez ustawienie kubła vs cyrkulator.

Co do klarowności wody - włóknina JBL do prefiltra (1kg starczy na wieki, kosztuje 40-50zł), jeśli to Ci nie wystarczy/nie zda egzaminu - węgiel aktywny. Polecam Aquael bo ma spore kawałki a nie ,,drobny mak" przez co łatwo znaleźć dla niego jakiś woreczek, albo miejsce w kuble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.