Skocz do zawartości

Skromne 106l początek


Zenek24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie  wszystkich forumowiczów

To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość :) jestem świeżak w malawi 

Prezentuje póki co świeżo zalany zbiornik wystartował wczoraj.

Opiszę trochę zbiornik co tam włożyłem do środka i mniej więcej jak to widzę 

Szkiełko: full optiwhite 1503563347040-456911973.thumb.jpg.20ba9698c8ddb17338131ccd9401be8e.jpg106l 75dl. 40szer. 35wys., Wystrój: piach wiślany, kamień wapień koralowy tzn spaghetti czerwone Sprzet: filtr zew. aquanova 1200 ceramika, bioballe, gąbka, fizelina, grzałka Jager 75w, oświetlenie belka led 32w różne barwy.

Obsada: hm myślałem nad pyszczakami afra bardzo ładne i nie duże choć podają wszędzie że wymagają większego akwa więc temat jeszcze otwarty tym bardziej że akwarium fazie dojrzewania. 

Wystrój miał być docelowo inny mniej czerwonego spaghetti np w jednym rogu a w drugim miał być biały wapień ale wydaje mnie się że jeden kolor będzie lepiej wyglądał.

Proszę o jakieś sugestie, porady odnośnie pomysłu, całości bo w tematyce malawi dopiero zaczynam i raczej moja wiedza jest okraszona do przeczytania kilkunastu postów o malawi ale mam nadzieję że wszystko idzie w dobra stronę 

Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Dla porównania przed i po zmianach w aranżacji :)

20170909_100648.jpg

Edytowane przez Zenek24
Dodanie zdjęcia po zmianach aranżacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pleziorro napisał:

Akwarium za małe do Malawi,

Ostatecznie może być. Jest 5cm. krótsze od 112-stki, ale za to szersze o 5cm., więc te 6 l. odpada z góry;) Jeśli nie jesteś przekonany do tego wystroju, to zmień na inne (gładkie) kamienie. Mogą być otoczaki, sempertynit, wapień, piaskowiec, dolomit...właściwie każdy kamień, ale gładki (tak jak to wygląda w jeziorze). Ale jeśli podoba Ci się taki morski wystrój, to zostaw. Niezbyt stabilnie wygląda ta konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pozner napisał:

Ostatecznie może być. Jest 5cm. krótsze od 112-stki, ale za to szersze o 5cm., więc te 6 l. odpada z góry;) 

Oczywiście, jeśli przyjąć, że to "nasze ustawowe" minimum dla Malawi to 112l. to zmniejszenie go o 6l nie robi wielkiej różnicy.

Mam w tej kwestii swoje prywatne zdanie :) i uważam, że trzymanie naszych ryb w zbiorniku o wymiarach dna mniejszych niż 100x40 to jednak troszkę na siłę i niezbyt korzystnie dla naszych podopiecznych, a za takie minimum uważam zbiornik 160l.

A skoro kolega widzę próbuje zrobić  wystrój "morskie malawi" to zaproponowałem pójść w solniczkę.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem akwa objetosciowo nie zbyt pod malawi bo za małe. Niestety narazie na takie mogłem sobie pozwolić. Spodziewałem się negatywnych spostrzeżeń odnośnie wielkości akwa ale pozner trochę zalagodzil sprawę dzięki :) Brałem pod uwagę właśnie saulosi bardzo ładne pyski ale czy można by spróbować z afra jalo reef 1+4? A skały? Konstrukcja wytrzyma wszystko sprawdzone ładnie się zazebilo nie ma prawa drgnac choć wygląda to dość niepewnie. Siedziałem nad tym że 3godz Tylko zmartwiłem się tymi skałami są trochę ostre i faktycznie może być problem ryby mogą się kaleczyc nie wziąłem tego pod uwagę:/ ale nie chciałbym tego zmieniać ładnie to wygląda. Niestety w solniczke pieniężne nie dam rady póki co. Widziałem gdzieś malawi z tymi skałami co mam trochę się zdziwiłem teraz że nie pasują do biotopu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

Ja bym dał do takiego maleństwa harem Saulosi standardowo. A jeżeli to ma być faktycznie akwarium biotopowe a nie podróba morskiego to wywal ten wapień i daj kamień pasujący do biotopu Malawi. Jaki to koledzy wyżej już napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem właśnie zrobic taką imitacje morskiego bo ryby z malawi są ładnie ubarwione prawie jak morskie ryby. Raczej nie było by to odzwierciedlenie typowo biotopowe (taki mój pomysł) ale czy dobry to nie wiem napewno wizualnie prezentuje się to dość ciekawie jak dla mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór i nikt tu nie będzie narzucał Tobie swojej woli. Rybom to wszystko jedno jaki będzie kamień, byle nie był ostry i nie puszczał nic złego do wody. A reszta to kwestia gustu. Polecam zerknąć na naszą galerię Top 20:)

Ja tam wapienia nigdzie nie widzę , ani też podróby solniczki;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.