Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jestem na początku przygody z malawi. Ciężko mi się jeszcze rozeznać w gatunkach. Chciałabym wprowadzić dwa gatunki ryb i moje pytanie jakie?

Myślałam o pseudotropheus demasoni i maylandia estherae. Rozumiem że to ryby z rodzaju mbuna i muszą mieć sporo kamieni? Póki co, uzyskałam informację że nie koniecznie taka obsada będzie dobra, ze względu na agresję.

 

Opublikowano

Napisz co jeszcze Ci się podoba po za Demasoni i Red red,  wtedy będzie punkt zaczepienia. Kamienie na pewno w dużej ilości. 

Zamiast zbrojników możesz wpuścić synodontis petricola. 

Opublikowano

Przepraszam ale jestem na innym forum akwarystycznym i jakoś tam się przyzwyczaiłam.....przejrzyściej mi się wydaje. Nie to żebym marudziła:), muszę się przyzwyczaić.

Generalnie wszystkie pyszczaki  mi się podobają, więc ciężko mi powiedzieć które konkretnie.

Wolałabym chyba mniej ryb ale większe tak 10-13 cm, to chyba jedyne kryterium jakie przychodzi mi do głowy.

Nie muszę mieć żadnych typowo przydennych, pytałam o zbrojniki z ciekawości. Poza tym odstrasza mnie od synodontisów, metoda rozrodu.

Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, Anusia napisał:

Poza tym odstrasza mnie od synodontisów, metoda rozrodu.

Co konkretnie Cię odstrasza w rozmnażaniu tej ryby, jeśli można zapytać ?

Edytowane przez Kubeq
Opublikowano

Co do obsady proponuję:

Metriaclima Msobo Magunga 2+4, pięknie umaszczony na granatowo samiec z żółtymi cytrynowymi samicami i dla kontrastu Cynotilapia Hara Gallireya Reef 2+4 z pięknym białym samcem i lekko niebieskimi samicami. Dwa gatunki, a będzie wyglądało jakby pływały cztery. 

Opublikowano

O synodontisach czytałam że podrzucają ikrę pyszczakom. A ponieważ ich larwy wykluwają się pierwsze, to wyżerają ikrę albo nawet larwy pyszczaków. Czy to błędne informacje?

Mortis baaardzo mi się podoba taka obsada :e_biggrin:

Opublikowano
49 minut temu, Anusia napisał:

 

Mortis baaardzo mi się podoba taka obsada :e_biggrin:

Cieszę się, że w jakiś sposób mogłem pomóc.

 Uważam, że mając po dwa samce z gatunku,  trzeba stworzyć im spore gruzowisko tak aby objęły swoje rewir, a samice miały miejsce by schronić się przed nadmierną napastliwością samców. Jeśli samcom uda się dogadać to taka obsada   powinna zadowolić Twoje oczy...powiem nieskromnie. 

Może jeszcze ktoś jeszcze innego fajnego podrzuci. 

Opublikowano

Z pewnością zapewnię im dużo kryjówek. Zawodowo rzeźbię w glinie i mam parę pomysłów jakie budowle im zrobić;). Oczywiście wszystko jak najbardziej zbliżone do natury. Czaszki, statki czy zamki to nie do akwarium....:wacko:

Opublikowano
2 godziny temu, Anusia napisał:

O synodontisach czytałam że podrzucają ikrę pyszczakom. A ponieważ ich larwy wykluwają się pierwsze, to wyżerają ikrę albo nawet larwy pyszczaków. Czy to błędne informacje?

Pierwsze słyszę. Nie wiem dokładnie jak rozmnażają się Synodontisy, ale wiem, że nie jest łatwo je rozmnożyć w warunkach akwariowych. Malawijskich Synodontisów nie udało się jeszcze rozmnożyć. O ile się orientuję, to tarło odbywa się raz w roku, w nocy (nocny tryb życia) i to w określonych okolicznościach. Pyszczaki prowadzą dzienny tryb życia i w dzień dochodzi do tarła. Inna sprawa to sposób tarła pyszczaków. Nie widzę możliwości, żeby Synodontis "podrzucił" swoją ikrę. Tak więc nie masz się czego obawiać i zawracać sobie tym głowy. To tak a propos Synodontisów. 

Propozycja Karola fajna.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.