Skocz do zawartości

Pokarm kupiony od hodowcy rybek


rafalniski

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, deccorativo napisał:

D-alio dajesz codziennie na wieczór?

Może źle się wyraziłem, pokarmy o których pisałem podaję raz rano i raz wieczorem, przy czym codziennie inny pokarm w cyklu 3-dniowym czyli np.:
1 dzień:  rano O.S.I. SPIRULINA FLAKES, wieczorem - Tetra Pro Algae,
2 dzień: rano - O.S.I. CICHLID FLAKES,  wieczorem - Tropical Malawi Mix,,
3 dzień: rano - Naturefood Premium Cichlid S, wieczorem - TROPICAL D-ALLIO PLUS.
I tak dalej przez kolejne 3 dni.
Czasami zmieniam kolejność pokarmów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Mateusz - to nie w granulacji miałeś problem tylko dałeś pokarm premium gdzie na opakowaniu jest napisane .

Podawać połowę dawki  niż innych pokarmów  a ty to zignorowałeś i przekarmiłeś ryby , bo tak to skoncentrowany i pełny pokarm że łatwo przedobrzyć.  Dlatego nowicjuszom polecamy raczej zaczynać od płatków a nie od granulek bo optycznie płatków jest znacznie więcej niż granulek a w kaloryczności właśnie odwrotnie . Potrzebna jest własna dyscyplina akwarysty i raczej mniej niż więcej.

Niby piszą żeby urozmaicać pokarmy i dawać wiele róznych z róznych firm.

Tak jak radzi Mateusz - kończy ci się Malawi Mix i go odrzuć i niczym nie zastępuj potem to samo z Tetrą a wprowadz trzy rzeczy

1/ d-alio tylko raz w tygodniu

2/ raz w tygodniu jeden dzień głodówka bo to nie maluszki.

3/  te 2 pokarmy OSI i Naturefood  oraz raz w tygodniu d-alio moim zdaniem w zupełności wystarczą, ale jak chcesz możesz dać następny pokarm premium np wybarwiający choć każdy z tych co masz jest wybarwiający jak ryby zdrowe i w doskonałej kondycji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest też w tym, że często jestem służbowo poza domem i żona karmi wtedy rybki. Niestety pomimo próśb nie zawsze stosuje się do skromnego dawkowania szczególnie granulek. To między innymi dlatego zdecydowałem się przejść na płatki :-)

Teraz wprowadzając kolejny granulat chyba będę musiał go chować przed każdym wyjazdem :-)

Ale tak na poważnie, czy jest jeszcze jakiś inny pokarm w płatkach, który mógłbym ewentualnie włączyć do diety?

Czy jest jakaś przesłanka ku temu żeby podawać D-allio tylko raz w tygodniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale.;) Ja szybko ostawilem granulki. Wydaje mi się  (napiszę jeszcze raz ze wydaje mi się) iż płatkami ciężej przekarmic. Granulki mogą peczniec i zaczynają się problemy. Ja ze swojej strony polecam spiruline Ocean Nutrition. Stosuje ja już jakiś czas i jest rewelacyjna. Płatki duże i to są dopiero platki. U mnie OSI na poczatku pudełka było ok ale później to już mąka - gdzieś już nawet pokazywalem różnice w tych dwóch pokarmach. Ostatecznie raczej zakupie jeszcze coś ON a OSI będę stosował sporadycznie. Z tego co widziałem to ON ma specjalne pokarmy dla pielegnic malawi - jakieś mięsko itd. 

Poniżej link do stronki. Sam zobacz co tam mają. ;) Jak coś to pisz i zakupimy coś razem.

http://www.oceannutrition.eu/en/By-Water2.aspx?TYPE=Freshwater

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.