Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam prośbę do szanownych kolegów i koleżanek. Jak sugerowalibyście montaż modułów w pokrywie ABS typu Wromak - zdjęcia i opisy poniżej.

pokrywa.jpg

Krótki opis o co chodzi:
Po demontażu obecnej widocznej powyżej świetlówki chciałbym zamontować moduły Samsunga. Wg. opisu mają one kąt świecenia 150.
Martwi mnie trochę montaż ich w dnie pokrywy w miejscu gdzie jest obecnie świetlówka z uwagi na korytko statecznika, które od dna pokrywy ma wysokość 5cm i co za tym idzie teoretycznie zetnie mi kąt świecenie modułów.
Z drugiej strony mogę zamontować je bezpośrednio na korytku, ale czy moduły nie będą za blisko lustra wody? W sumie mają IP68 i mogą być nawet pod wodą, ale jak radzilibyście najlepiej to rozwiązać?

Myślałem też, aby w korytku wyciąć kanał i wpuścić tam profil aluminiowy, do którego przyklejone byłyby moduły.

pokrywa2.jpg


 

Opublikowano
59 minut temu, jello napisał:

Mam prośbę do szanownych kolegów i koleżanek. Jak sugerowalibyście montaż modułów w pokrywie ABS typu Wromak - zdjęcia i opisy poniżej.

Sugeruję tak jak ja mam.

Każdy moduł obsmarkany silikonem wokół przewodów przyklejony na taśmę 3M a dodatkowo złapany silikonem ( bo na samej taśmie mi odpadły) i wklejone w tym polu - jak najwięcej w tym załamaniu przednim pokrywy skierowane nieco ku tyłowi.

Jeden otwór do karmienia wystarcza , na dwie ręce nie karmimy - tu wersja dla leworęcznego :D

pokrywa2.thumb.jpg.f3097ffad44e6910aad86c3b05821893.jpg

Opublikowano

@deccorativo widziałem już zdjęcie Twojej pokrywy z modułami. Chcialem mimo wszystko puścić je w jednej linii z bocznymi marginesami aby uzyskać efekt zacienionych boków jak u kolegi @egon44

Dlatego prośba o info czy przyklejanie ich w miejscu świetlówki przy korytku statecznika (zaznzczone na zdjęciu na czerwono) nie obetnie mi kątu świecenia. Czy jednak lepiej kleić na korytku (na zdjęciu na niebiesko).

Opublikowano

@jello jeśli chcesz uzyskać mój efekt to może zrób tak jak ja kiedyś zrobiłem w takiej samej pokrywie(aktualnie mam inną własnej roboty z PCV)...

Użyj kawałka blachy z nierdzewki gdzie do niej przykleisz moduły a następnie blaszkę zamocujesz do pokrywy...

Zadanie spełnia ale nie wygląda to zbyt estetycznie(ale kto patrzy pod pokrywę :) )

17911000_1283915178370525_1573173134_n.thumb.jpg.460a457d7d5e16c5c8f190115d370fb9.jpg

 

Opublikowano

Zbiornik mam 100cm długości a blaszka ma około 30 cm długości...

Ogólnie to blaszkę wycinałem tak na oko :P żeby tylko moduły przykleić na jej powierzchni...

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Bardzo pomysłowa jest ta blaszka z ledami chyba zrobię taką samą. Obecnie mam dwie świetlówki Sylvania 10000k i oświetlenie jest  okey ale.... miejsca dławików są już poprzepalane i niedługo wpadną do wody. Chyba zmuszony jestem przejść na ledy.

W związku z tym proszę o małą podpowiedź jakiej barwy oraz jakiej mocy kupić ledy żeby tak samo świeciły ?

Opublikowano
4 godziny temu, krzymyt napisał:

Bardzo pomysłowa jest ta blaszka z ledami chyba zrobię taką samą. Obecnie mam dwie świetlówki Sylvania 10000k i oświetlenie jest  okey ale.... miejsca dławików są już poprzepalane i niedługo wpadną do wody. Chyba zmuszony jestem przejść na ledy.

W związku z tym proszę o małą podpowiedź jakiej barwy oraz jakiej mocy kupić ledy żeby tak samo świeciły ?

Jakie wymiary ma twój zbiornik?

Poza tym to ten temat cię zainteresuje 

 

Opublikowano

Taka sama długość 100 cm jak Twojego zbiornika. Myślę o obniżeniu kosztów budowy i  zrezygnować ze sterownika + led RGB.

Chciałbym mieć takie światło jak na zamieszczonej fotce Twojego akwarium,może troszkę bardziej doświetlone boki.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.