Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Drodzy forumowicze prosze was o porade i rade. Chce zamiast piasku koralowego położyć na moim dnie akwarium otoczaka białego lub czrnrgo. Prosze o opinie i ewentualnie jakoś fotke albowiem nigdzie nie znalazłem. Pozdrawiam. http://allegro.pl/kamienie-ozdobne-otoczaki-biale-otoczak-3-5cm-20kg-i6784329846.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bisti30 napisał:

Chce zamiast piasku koralowego położyć na moim dnie akwarium otoczaka białego lub czrnrgo.

..też rozumiem ,że chcesz położyć same kamienie zamiast piasku.  Owszem..wygląda ładnie...Ale czy praktyczne dla lubiących kopać pyszczaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, AndrzejWalb napisał:

Owszem..wygląda ładnie...Ale czy praktyczne dla lubiących kopać pyszczaków?

Wybacz, ale po raz kolejny spytam, skąd ta opinia, że pyszczaki lubią kopać. To że kopią nie musi oznaczać, że to lubią, albo że jest to im do czegoś potrzebne. Oczywiście mam na myśli mbunę i zakładam, że też tą grupę masz na myśli. Myślę, że ryby nic nie stracą na takim wystroju.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof...skąd wiem? Z obserwacji moich pyszczaków.... Nie wszystko musi być napisane..czasami wystarczy obserwować. Nie istotny jest powód takich zachowań dla mnie..wystarczy fakt ,że to robią i w naturze iw akwariach

16 minut temu, pozner napisał:

Myślę, że ryby nic nie stracą na takim wystroju.

..skąd wiesz ,że nie stracą?

A może lubią kopać ( może muszą )  wtedy kiedy chcą wykopać dołek w piasku  i zaprosić samicę do tarła?

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AndrzejWalb napisał:

Nie istotny jest powód takich zachowań dla mnie..wystarczy fakt ,że to robią i w naturze iw akwariach

12 minut temu, pozner napisał:

Myślę, że ryby nic nie stracą na takim wystroju.

..skąd wiesz ,że nie stracą?

Czy w naturze to robią, tego nie wiem. Na żadnym filmie z jeziora tego nie zaobserwowałem. A uważam, że nie stracą, bo nic w ten sposób nie zyskują. Nie wiem dlaczego to robią w akwarium, ale nie traktowałbym tego w kategoriach upodobań. Może właśnie ten piach im przeszkadza?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, AndrzejWalb napisał:

Oj Krzysztof......gdybym nie znał Twojej "przewrotności" to byśmy się tu "spinali" :):):)

Bez przesady:) i to nie jest z mojej strony przewrotność. Moje następne mbunarium zamierzam zaaranżować właśnie bez piasku. No, może tylko tyle, żeby zasłonić dno w szczelinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pozner napisał:

Moje następne mbunarium zamierzam zaaranżować właśnie bez piasku.

...czyli taki zwane "sterylne". Kiedyś w ten sposób trzymałem palety  bo obawiałem się chorób ale i tak do piasku wróciłem ze względów dla mnie estetycznych. A mbunarium bez piasku jak najbardziej ma rację bytu jeżeli chodzi o parametry wody.  Krzysztof....robimy tu koledze OT za co przepraszam i kończę, wszak mi nie wypada:)

..właściwie pisząc "srterylne" myślałem ,że w ogóle nic nie będzie na dnie. Ale jest to pewnego rodzaju porównywalne do tego co chcesz zrobić.

Edytowane przez AndrzejWalb
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.