Skocz do zawartości

Zewnętrzny flitr mechaniczny dla Malawi na HW602A/603A i UNIPUMP1500 - 1400l/h


deccorativo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję że nie zaśmiecę tego ciekawego tematu który ostatnio też mnie zainteresował.

Czy nie lepiej zamiast chińskiego HW nie zastosować do tej pompy kubełków z aquaela?

Chodzi mi po głowie minikani, multikani, midikani...wszystkie są przystosowane pod pompę zewnętrzną. 

Myślałem o oryginalnym podłączeniu tej pompy pod asap ale z tego co widzę ciężko będzie zamówić odpowiednie gąbki do tego kubła.

Chciałbym czyścić mechanika nie częściej niż raz w miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sajlen napisał:

Czy nie lepiej zamiast chińskiego HW nie zastosować do tej pompy kubełków z aquaela?

Chodzi mi po głowie minikani, multikani, midikani...wszystkie są przystosowane pod pompę zewnętrzną. 

Wiesz oczywiście że możesz tą pompę(unipomp 1500) zastosować do ww. kubełków tylko rozchodzi się o to jaki będzie rzeczywisty sik z wylotu który spowoduje zmiatanie zanieczyszczeń z dna...

17 godzin temu, sajlen napisał:

Myślałem o oryginalnym podłączeniu tej pompy pod asap ale z tego co widzę ciężko będzie zamówić odpowiednie gąbki do tego kubła.

Chciałbym czyścić mechanika nie częściej niż raz w miesiącu.

Gąbki docięte na wymiar dostaniesz tutaj -

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=24104182&order=m

Zadzwoń do nich lub wyślij e-maila a dotną taką jaką potrzebujesz i wystawią na aukcji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, egon44 napisał:

Wiesz oczywiście że możesz tą pompę(unipomp 1500) zastosować do ww. kubełków...

Nie do końca jestem przekonany, czy średnica węży unipumpa (16/22) jest taka sama jak wspomnianych kubełków. To dokładnie należy sprawdzić.

To może ja jeszcze się wtrącę. Czy @egon44uważasz, że zamiast mini, multi i innych kani nie lepiej dać po prostu korpus 10 calowy z 3/4 calowymi króćcami na wąż 16mm? Może wtedy sik będzie realny? Co na ten temat uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jerry_jerry napisał:

To może ja jeszcze się wtrącę. Czy @egon44uważasz, że zamiast mini, multi i innych kani nie lepiej dać po prostu korpus 10 calowy z 3/4 calowymi króćcami na wąż 16mm? Może wtedy sik będzie realny? Co na ten temat uważasz?

Myślę że sik z korpusu narurowego będzie lepszy niż z ww. kubełków ale to już trzeba zapytać kolegów którzy takie rozwiązanie stosują co prawda podpięte do kubełków ale jak to będzie się sprawdzało z pompą Unipump 1500 tego nie wiem...

Musiałby taki patent sprawdzić ktoś kto posiada taką pompę no i korpus ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie:-) jako że powoli przygotowuje się do postawienia nowego baniaka 180x50x55 zastanawiam się czy taki mechanik + jakiś falownik ogarnie takie dno jak myślicie? Do kupna nowego akwarium jeszcze daleko ale chce sobie powoli wszystko obczaić. Myślałem oprzeć filtrację na dwóch filtrach zew. Do tego doszedłby jeszcze jakiś biolog. Z początku myślałem o kaseciaku ale nie ukrywam że wolałbym mieć sprzęt schowany w szafce. Fluval fx6 odpada ze względu na cenę. Do narurowca też nie mam przekonania.
 

Edytowane przez darek_vn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.