Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy filtórw Sunsun z serii HW


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

To prawdopodobnie w pokrywie i kuble 603 są gwinty 1/2"

Weż pokrywę od 603  pod pachę i przejdz się do hydraulicznego i spróbuj wkręcić taki zawór pełnoprzelotowy 1/2"

http://allegro.pl/zawor-kulowy-1-2-ze-srubunkiem-i-dlawica-mocny-i6023452327.html

a z drugiej strony zaworu to masz tera tyle dowolności że nawet i wąż 25mm może być ale tu masz dokładnie  na wąż 18mm

http://allegro.pl/krociec-koncowka-na-waz-18mm-z-gwintem-1-2-z-omg-i6808622114.html

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem z prefiltrem załatwiony. Ostatecznie zdecydowałem się odstąpić od umowy ze sprzedającym i odesłać towar. Zostawię tak jak myślałem od samego początku czyli pozbywam się wewnętrznego mechanika i w jego miejsce wchodzi 304A. Jak do 60zł jakie zapłaciłem ze 603 mam doliczyć modyfikacje tj. jeździć po sklepach hydraulicznych, płacić za benzynę lub kupować na allegro i dołożyć do tego jeszcze z 50zł to łagodniej rzecz ujmując mam to gdzieś. Nie pasuje to trudno, zwracam i zostawiam sam kubeł. Jeżeli mnie mój dotychczasowy Eheim pracujący jako biolog zdenerwuje to zakupię HW-302 tylko po to a zawsze mam zapas gdyby coś się stało.

W związku ze swoimi decyzjami mam pytanie do @JemioloSeba. Piszesz:

Dnia 2.06.2017 o 09:00, JemioloSeba napisał:

Używałem 304A przez pół roku. Później przeszedłem na kaseciaka. U mnie radził sobie całkiem nieźle. Przy samych gąbkach przepływ bardzo dobry. Proponuję wypełnić go od dołu grubszymi gąbkami a na wierzchu ułożyć gąbkę 45ppi. Gąbkę najlepiej kupić w kwadracie i dociąć na wymiar. Coś takiego polecam:

http://allegro.pl/wklad-filtracyjny-gąbka-50x50x3-cm-ppi-45-czarna-i6510041779.html

Kup gradację 45ppi na wierzch i 20 na spód. 

304 ma 4 koszyki. Czy mój plan na jego wypełnienie (zgodnie z Twoimi radami) ma sens?

- Kosz nr 1 (od dołu) - pusty;

- Kosz nr 2 - gąbka 20ppi - Jedna czy dwie warstwy?

- Kosz nr 3 - pusty;

- Kosz nr 4 - gąbka 45ppi - Jedna czy dwie warstwy?

- Kosz nr 4 - jedna warstwa wkładu klarującego wodę - oryginał - biała włóknina - nie jest to wata;

No i jeszcze pytanie o konserwację. Co ile czasu go czyściłeś?

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zostawił bym tak jak napisałeś. Wszystko wyjdzie w praniu i wtedy będziesz ewentualnie modyfikował. Jeśli chodzi o czyszczenie to zaryzykuję i powiem, że z miesiąc będziesz miał spokój o ile będziesz w miarę regularnie czyścił prefiltr.

Rozważałeś dziwne opcje z prefiltrami HW ale nie wiem czy szukałeś na na forum rozwiązania z korpusami narurowymi? Swego czasu wiele osób miało u siebie takie rozwiązanie - ja zresztą też. Miałem podłączone na zasysie 2 korpusy równoległe z wkładami sznurkowymi (teraz wybrałbym gąbki 45pii). Wtedy masz narurowco-kubeł :) Do czyszczenia odkręcasz korpusy a kubła nigdy nie ruszasz. Zobacz ten temat:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2017 o 16:35, JemioloSeba napisał:

Jeśli chodzi o czyszczenie to zaryzykuję i powiem, że z miesiąc będziesz miał spokój o ile będziesz w miarę regularnie czyścił prefiltr.

Przez prefiltr rozumiesz koszyk na zasysie? Z racji moich słabych doświadczeń z wyciąganiem gąbki do czyszczenia (dlatego też mechanika wyrzucam na zewnątrz aby nie robić przy każdym czyszczeniu burzy w akwa) planowałem zasys zostawić czysty.

Dnia 9.06.2017 o 16:35, JemioloSeba napisał:

Rozważałeś dziwne opcje z prefiltrami HW ale nie wiem czy szukałeś na na forum rozwiązania z korpusami narurowymi? Swego czasu wiele osób miało u siebie takie rozwiązanie - ja zresztą też. Miałem podłączone na zasysie 2 korpusy równoległe z wkładami sznurkowymi (teraz wybrałbym gąbki 45pii). Wtedy masz narurowco-kubeł :) Do czyszczenia odkręcasz korpusy a kubła nigdy nie ruszasz.

Oczywiście rozwiązania z korpusami znam. Pewnie przyjdzie taki czas kiedy to otwieranie kubła do wyczyszczenia dwóch gąbek przyprawi mnie o zdenerwowanie i wtedy będę dalej szukał swojego sposobu na filtrację. ;)

Wielkie dzięki za pomoc. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jerry_jerry napisał:

Przez prefiltr rozumiesz koszyk na zasysie? Z racji moich słabych doświadczeń z wyciąganiem gąbki do czyszczenia (dlatego też mechanika wyrzucam na zewnątrz aby nie robić przy każdym czyszczeniu burzy w akwa) planowałem zasys zostawić czysty.

Tak. To miałem na myśli. Jeśli jednak nie chcesz to nie zakładaj. Sam sprawdzisz jak czy takie rozwiązanie Ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podłączyłem HW jako mechanika. Aktualnie jestem z niego bardziej niezadowolony niż szczęśliwy. Sik co prawda ma fajny i co najważniejsze pozbyłem się wyciągania brudnej gąbki z akwarium ale są też pewne wady. W związku z grubymi wężami (o czym wiedziałem przed zakupem) prawidłowe i proste ułożenie rurek (zasysu i wylotu) graniczy z cudem - przyssawki praktycznie nie są w stanie ich utrzymać. Dlatego też na chwilę obecną obie opierają się o akwarium a niżeli są trzymane przez przyssawki. No i głośność. :cry: Masakra. Filtr wydaje się odpowietrzony. Co prawda przy potrząsaniu (przez węże ruchy są dosłownie kilku centymetrowe) co jakiś czas kilka bąbli poleci ale warczy to jak odkurzacz. Po pierwszym uruchomieniu byłem załamany (nie tylko ja bo i żona pierwsze o co spytała to: "O tak zawsze będzie chodził?"). Dlatego też otworzyłem go jeszcze raz i wszystko posprawdzałem. Nadal jest tak samo. Zamontowałem go w piątek więc pomyślałem, że dam mu czas na ułożenie. Do dnia dzisiejszego bez zmian. :confused: Wieczorem go zdemontuję jeszcze raz krok po korku posprawdzam. Powrócę na kilka dni do swojego starego mechanika (Aquael 1500 z prefiltrem Eheim - pasują do siebie idealnie i przy następnym wyciąganiu nie narobię syfu) a 304 będę testował poza. Jak nic się nie zmieni to wyślę na gwarancję a w ostateczności sprzedam. Poniżej zamieszczam film z jego pracy (najlepiej słuchać na słuchawkach). Pytanie do obecnych lub byłych posiadaczy tego wynalazku. Też tak macie/ mieliście? Może to jego normalna praca?!

Sam filtr wykonany ok. Części pasują do siebie a i wygląd też całkiem si.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten filtr 1 dzień w akwarium, niestety pracował tak samo i poleciał na strych a później na śmietnik. Węże to po prostu tragedia.

Co do gwarancji to ja usłyszałem coś w stylu" te filtry tak pracują, jak Pan chce cichy to trzeba kupić markowy"

Edytowane przez MDRAGON87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go zalać całego wodą, zamknąć i dopiero go uruchomić.Mój HW 302A chodzi prawie bezgłośnie a też tak warczy jak jest zapowietrzony. Co do węży to przed montażem dobrze jest wymoczyć przez chwilę w gorącej wodzie

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.