Skocz do zawartości

Szafka pod akwarium


adamuskus82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W związku z budową  szafki rtv (wymiary 180x45x55) na której jednocześnie będzie może stać akwarium proszę was o następującą radę.Powiedzcie czy półkę dać w jednym całym odcinku i wtedy przegrody pionowe będą dzielone czy jednak półki dać dzielone a przegrody pionowe w całości?Szafka będzie  zrobiona cała ze sklejki: blat 35mm ,przegrody ,boki,spód 25mm i plecy z 18mm.

20170529_154058.jpg

Całość będzie mniej więcej tak wyglądać.Tylko inna kolorystyka.Dolna część zamiast szuflad będzie mieć klapy otwierane do ziemi.

defeff7d40a09e8728429155ba4c.jpg

Edytowane przez adamuskus82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spiochu napisał:

Ta szafka jest do kitu bo nie utrzyma akwarium 180x55 ;) Musisz ją zrobić szerszą :D
A na poważnie - o wiele łatwiej będzie Ci zrobić ściany jako całość a półki jako dzielone.

Wysłane z telefonu
 

Właśnie też tak myślałem ale wolałem się upewnić.Czy półki dzielone zrobić na stałe czy ruchome?Akwarium prawdopodobnie będzie miało albo 170x50x55 lub 180x50x55 ale to jeszcze nic pewnego.Żona  wyraziła zgodę  na większe  akwarium ale narazie zna tylko wymiary szafki.Już jak stawiałem 300l (120cm) to było małe piekło w domu bo takie duże a jak się dowie jakie duże chce teraz wstawić to może mnie  spakować:e_sad:.Powiedz mi proszę jaka odległość dzieli twoje akwarium od telewizora.

Edytowane przez adamuskus82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mam identyczne i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście regulacja wysokości przy pełnym obciążeniu jest prawie niemożliwa. Ale nóżki solidne i w 100% spełniają swoją rolę.

Wysłane z mojego Samsung Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, adamuskus82 napisał:

Mam jeszcze pytanie odnośnie nóżek regulowanych ale maks. do 6cm wysokości.Jakie byście polecili?Co powiecie na takie http://www.akcesoria.meble.pl/p59883,nozka-a0683-360-udzwig-500kg-wys-4-5cm-z-regulacja-czarna-wurth.html

swego czasu jak rozważałem zrobienie szafki drewnianej brałem pod uwagę takie

http://www.akcesoria.meble.pl/p56417,regulator-poziomu-h-15mm-wpuszczany-w-plyte.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie regulatory i są ok. Choć przyznam, że regulacja przy postawionym pustym akwarium była już problematyczna, musiałem unosić szafkę łomem, żeby móc wykręcać gwint.

Telewizor jest 116 cm nad podłogą, ok 10 cm nad akwa. Bałem się, że będzie za wysoko i trzeba będzie zadzierać głowę do góry ale jest całkiem ok.

Ja zrobiłem wszystkie półki na stałe ale teraz uważam, że to bez sensu, zrobił bym teraz dwie środkowe na stałe. W sumie i tak szafkę trzymają plecy więc nie ma prawa się bujać na boki. Acha, tylko u mnie każda przegroda ma swoje plecy, które wchodzą w nią. Plecy nie są jedną całością przykręconą od tyłu do szafki.
1cc819fec1b814868af350141755bd9f.jpg

Wysłane z telefonu



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.