Skocz do zawartości

Akwarium po latach .


rafalniski

Rekomendowane odpowiedzi

Po konsultacji z panem Jackiem zdecydowałem się na obsadę w składzie:
Pseudotropheus Saulosi,
Iodotropheus Sprengerae,
Cynotilapia Afra Jallo reef,
Melanochromis maingano.
Na początek będzie w sumie ok 45 maluchów 3-4 cm do późniejszej redukcji do docelowych ok 25 sztuk. 

28 minut temu, egon44 napisał:

Kamienie idealnie pasują do tła kolorystycznie i za to plus ode mnie :) 

Między innymi dlatego korzeń wyleciał z akwarium bo nie pasował do reszty :-)

28 minut temu, egon44 napisał:

Z drugiej strony gruzowisko moim zdaniem trochę wygląda jak mur obronny(bez urazy oczywiście)...Może zrób małe korekty w ustawieniu czyli np.dwa gruzowiska po bokach(jedno wyższe a drugie niższe) gdzie te 4 kamienie z środka przerzucisz na gruzowisko z prawej strony...

Ustawienie skał było celowe :) 
Starałem się zostawić przepływ z tyłu i z przodu, żeby nie zaburzać cyrkulacji wody.
Obawiam się, że jak zacznę budować wyżej to nie wiem czy uda mi się na tyle ustabilizować konstrukcję, żeby się nie zawaliła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafalniski napisał:

Gdzieś wyczytałem, że dobrze jest na dobę przed zarybieniem dodać do akwarium 1 kroplę WA - co o tym sądzicie?

Nawet wiem gdzie i kto takie rady dawał :confused:

Sądzę że nie należy słuchać wszystkich dziwacznych rad osób postronnych tylko trzymać się szablonu jak się go zastosowało.

Nie ma tam po skończeniu dojrzewania żadnych innych rad poza wpuszczeniem ryb.

Wpuszczasz 45 rybek - myślisz że one za mało same dadzą amoniaku i to natychmiast że chcesz jeszcze im na dzień dobry trujący amoniak  w WA dolewać - zastanów się .

Nie wolno przed wpuszczeniem ryb do akwarium dolewać WA , start biologii robimy raz i to wystarcza.

Tak samo jak nie ma szkodliwego działania Purolite A520E na błony śluzowe ryb .

- też ktoś to gdzieś wyczytał.;)

Lepiej posłuchaj rad Andrzeja i pomieszaj tymi kamieniami bo jest mur.:D

może ujmij na środku i rzuć tam tak od niechcenia te drobne co są z lewej.

chyba wtedy cyrkulacja będzie jeszcze lepsza.

 

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, deccorativo napisał:

Nie wolno przed wpuszczeniem ryb do akwarium dolewać WA , start biologii robimy raz i to wystarcza.

Zrozumiałem - temat odpuszczam :)

12 minut temu, deccorativo napisał:

Lepiej posłuchaj rad Andrzeja i pomieszaj tymi kamieniami bo jest mur.:D

Ok, powalczę wieczorem, mam tylko nadzieję, że mi się konstrukcja nie zawali :) 
Rozumie, że raczej należy unikać opierania skał o tło i zostawić swobodny przepływ?

Przy okazji jeszcze jedno pytano - mam dwa wloty do filtra, czy oba mają sięgać dna, czy jeden może, albo nawet powinien być wyżej?
Na foto tego nie widać, ale po lewej stronie mam ten kwadratowy koszyk a po prawej rurkę ssącą.

Edytowane przez rafalniski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten mur zbudowany jest na piasku - nie stoi na fundamencie z podkładek ?;)

Co do wlotów to chyba oba mają za zadanie łykać g... z piasku to wiadomo gdzie mają sięgać.

Czemu na drugim nie ma koszyka - ma przysysać rybki i zrobić kotnik w kuble?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czemu ma się zawalić jak ujmiesz kilka kamienie ze środka. Śmiało działaj bo myślałem że mur bez fundamentu zbudowany

:D.

Tak na prawdę ustawianie cyrkulacji gdzie zasysy a gdzie wyloty to ryby ci pokażą - nie ma jednej zasady a zawsze mozolna i czasochłonna metoda prób i błędów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.