Skocz do zawartości

Akwarium po latach .


rafalniski

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja 30.06:

data pH KH GH NH4 NO2 NO3 Uwagi
30.05 7,6 12 12 0,1 <0,01 <0,5 Test kranówki
16.06 7,6 10 12 0,1 <0,01 <0,5 Po zalaniu akwarium
16.06 20 kropel WA - NH4 pomiędzy 0,6 - 1, dodanie 2 ampółki Prodibio
wieczorem zmiana w filtrze (+grys wapienny) + 1 ampółka Prodibio
20.06 7,6-7,8 8 10 0,2-0,4 0,025 0,5-1  
24.04 - - - 0,1 0,05 1  
27.06 7,8 7 9 0,1 0,05 1-5  
30.06 - - - 0,1 0,05 1-5   
Edytowane przez rafalniski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, rafalniski napisał:

Od tygodnia NO2 stoi na 0,05, a NO3 bardzo powoli rośnie (obecnie jest ciut ponad 1).
Czy wszystko jest ok?

Zapal sobie papieroska :Dnapisz co z tą stęchlizną ?

Przejdz się do najbliższego zoologa i niuchnij czy to stęchlizna czy zapach nitryfikacji - bo to zasadnicza różnica, ale czasami nie oglądaj tam ryb.

Ryby masz kupić rasowe, nie kundle :D

.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierosów nie palę, ale relaksuję się przy whisky :-)
Ale wracając do tematu zapachu - nie jest to typowa stęchlizna, żona twierdzi, że nie mam węchu i woda pachnie jak typowe akwarium :-)
Jutro podejdę do zoologa i będę wąchał :-)
A co do rybek to oczywiście planuję zakup z hodowli :-)

Edytowane przez rafalniski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rafalniski napisał:

A co do rybek to oczywiście planuję zakup z hodowli :-)

No to kupuj:D na co czekasz?:D

Żona z tym twoim węchem ma rację:) więc odpuść tą wizytę w zoologu ale testy na NH4 to niech żona odczytuje  - chyba także świat postrzegasz  troszku na zielono:D. Może też pozostałe testy kropelkowe niech żona odczytuje.

Tylko bez urazy - my chłopy często tak mamy.

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, deccorativo napisał:

No to kupuj:D na co czekasz?:D

Czyli że już gotowe? Mogę wpuszczać rybki?

Godzinę temu, deccorativo napisał:

testy na NH4 to niech żona odczytuje  - chyba także świat postrzegasz  troszku na zielono:D. Może też pozostałe testy kropelkowe niech żona odczytuje.

Testy przeprowadzam komisyjnie ;-) zaangażowane są dwie córki i żona, przy czym żonę doprowadzam siłą :) 
Muszę przyznać, że do tej pory moje odczyty zgadzały się zresztą komisji :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafalniski napisał:

Czyli że już gotowe? Mogę wpuszczać rybki?

Testy przeprowadzam komisyjnie ;-) zaangażowane są dwie córki i żona, przy czym żonę doprowadzam siłą :) 
Muszę przyznać, że do tej pory moje odczyty zgadzały się zresztą komisji :biggrin:

Tak od 2 postów ci to piszę a ty nie załapujesz:D

Tak gotowe a nawet było gotowe od 27.06.

Piękny start na WA w 11 dni .:D

Tą stęchlizną mnie zmyliłeś, gdybyś nie użył tego słowa to bym sygnalizował dojrzałość baniaka wcześniej.

Nie wiem czy test na NH4 robisz żle czy taka jego uroda ale w kranie ci pokazywał 0,1ppm , po zalaniu 0,1 i teraz też 0,1.

Myślałem że masz zielono w oczach ale jak 3 Damy :Dpotwierdzają wynik - to ja się wycofuję.

Dla pewności nie mierz już NH4:D tylko po wpuszczeniu ryb tylko NO2 i NO3 ale tak spokojnie co 3-4 dni na początku .

Możesz asekuracyjnie kupić takie koło ratunkowe na świeży baniaczek - Kordon AmQuel Plus 118 ml i mieć w szafce jakby co .

Życzę całej rodzince powodzenia w hodowli i czerpania przyjemności z pasji malawijskiej.

A - nie odpuszczaj żonie i nawet siłą  w angażowaniu się w karmienie, pomiary i tym podobne - wiesz - będzie łatwiej uzyskać aprobatę na taki baniaczek 800l  a tam dopiero będzie ryb i kolorów.:D

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, deccorativo napisał:

Piękny start na WA w 11 dni .:D

WOW tego się nie spodziewałem :D
Zakup rybek ustalam obecnie z p. Jackiem z Żor - planuję zakup od razu całej obsady.
Ale zanim wpuszczę rybki mam jeszcze kilka pytań:
1. Czy powinienem zmienić coś w filtrze? Przy zakupie dostałem ZeoMAX Plus - czy mam go teraz włożyć? Czy zostawić w filtrze grys wapienny, który dodałem przy starcie?
2. "COŚ" białego mi urosło na korzeniu - podejrzewam, że to są jakieś glony i to nic strasznego, ale wolę się upewnić :) Akwarium było cały czas zasłonięte podczas startu.

20170701_133846_resized.thumb.jpg.01c6348d97f7c2893319572694eb81fc.jpg

20170701_133909_resized.thumb.jpg.33c060e46cefb1acec084a71cb0e2cee.jpg

Edytowane przez rafalniski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, rafalniski napisał:

1. Czy powinienem zmienić coś w filtrze? Przy zakupie dostałem ZeoMAX Plus - czy mam go teraz włożyć? Czy zostawić w filtrze grys wapienny, który dodałem przy starcie?

...teraz kiedy osiągnąłeś parametry wody pozwalające na wpuszczenie ryb to no nic nie kombinuj z wkładami. Wrzuć ryby ,odczekaj z miesiąc - dwa i jak będziesz  chciał zmienić wkłady to nie rób tego w ten sposób ,że wymieniasz  wszystko naraz . Zrób to etapami...Jak masz kosze to wymień wkład w jednym koszu a za tydzień w drugim. Przy każdej takie zmianie warto dodać do wody  ampułkę prodibio biodigest. Warto wtedy nawet wlać ją prosto do filtra skoro będziesz  miał otwarty.

 

49 minut temu, rafalniski napisał:

2. "COŚ" białego mi urosło na korzeniu - podejrzewam, że to są jakieś glony i to nic strasznego, ale wolę się upewnić :) Akwarium było cały czas zasłonięte podczas startu.

.....te coś białe na korzeniu to normalny objaw przy nowym korzeniu w akwarium.. Z biegiem czasu  ta "pleśń" zniknie. Możesz też ją ściągać mechanicznie robiąc podmianę wody. Ale i tak będzie teraz powracać....cierpliwie czekaj i się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.