Skocz do zawartości

kamerka sportowa.. do akwarium


crav

Rekomendowane odpowiedzi

temat mi totalnie obcy, a zaciekawiło mnie nagrywanie ryb...znajomi z rowerów maja gopro, ale to nie ten przedział cenowy ;];]

ktoś korzystał z LAMAX X8 Electra 4K?? 

da rade to w wodzie na dłuższą metę ? będzie było widać ryby czy kwadraty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gopro3 black, ostatnio mnie tknelo wlasnie zeby to zrobic. Nie widzialem nigdy filmikow ze srodka baniaka wiec chcialem się tym pochwalic na forum. Jako ze do nurkowania w morzu jej uzywalem wiedzialem ze bedzie dobra jakosc. Niestety po zamoczeniu w akwarium nie moglem się z nia już skontaktowac po wifi ? Za duzy slup wody a szyba 15mm chyba ma za slaba przepuszczalnosc. Po dlugich kombinacjach udalo się. Musialem dac rybkom czasu zeby się oswoily z kamera i potem jak zaczely skubac skaly i wcinac glony wlaczylem nagrywanie. Nagralem ogolnie ponad 1.5h filmu i po przejzeniu w komputerze nawet minuta nie nadawala się do przetworzenia. Slaba ostrosc, rybki sa raz blisko a raz daleko, kamera nie wyostrza tak jak bym chcial a pozatym chyba rybki byly zbyt blisko. Ogolnie probowalem kilka razy i za kazdym razem klapa, na tym skonczyly się moje przygody z podwodnym filmowaniem. Jezeli chodzi o gopro do wersji 3 to chyba się nie da nic fajnego zgrac. Fakt ze mam jeszcze narybek 4cm, moze przy wiekszych osobnikach jest inaczej - moze wiecej da się uchwycic. Nie mniej jednak moze jeszcze kiedys się tego podejme. 

To tyle jezeli chodzi o gopro, innych nie probowalem. 

Edytowane przez mlody.czub
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywalem zarowno gp3 black jak i gp5 black, obie kamery spisywaly się na medal. Filmik w 1080@50fps wyszedl znakomicie. W zasadzie nie ma wiekszej roznicy pomiedzy obiema kamerami. Mialem tez do testow Olympusa, ale ta kamerka wypadla w ogole mega slabo, nie tylko w akwariach. Kupowanie taniej alternatywy dla gp uwazam za zmarnowana kase. To już lepiej nagrac telefonem przez szybe.

ps. Moje filmy sa do obejrzenia w watku o Czarnej perle 2 i 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pozner napisał:

Rafał, Zbyszkowi chodzi o filmy podwodne.

Dokladnie. Ja tez uzywam gp3 do wszystkiego i jakosc powala, niemniej jednak w akwarium jakos to nie zgrywa się tak jak powinno, a wlozenie reki i latanie z kamera po baniaku jakos nie jest tym co chcialem zrobic. Ogolnie leprzej jakosci filmy wychodza przez szybe - tak to ujme. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, mlody.czub napisał:

wlozenie reki i latanie z kamera po baniaku jakos nie jest tym co chcialem zrobic.

Jakiś czas temu nakręciłem filmik telefonem Sony, tak z ciekawości. Jakość zadowalająca, ale ryby spłoszone, więc uznałem, że to bez sensu. Co innego kamerka na stałe zamontowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pozner napisał:

Rafał, Zbyszkowi chodzi o filmy podwodne.

Ja wiem o co chodziło, i tak właśnie napisałem :)

 

 

8 minut temu, mlody.czub napisał:

Dokladnie. Ja tez uzywam gp3 do wszystkiego i jakosc powala, niemniej jednak w akwarium jakos to nie zgrywa się tak jak powinno, a wlozenie reki i latanie z kamera po baniaku jakos nie jest tym co chcialem zrobic. Ogolnie leprzej jakosci filmy wychodza przez szybe - tak to ujme. 

Czy ja wiem czy ta jakość z akwarium taka "nie powalająca" ? Jak na małe pudełeczko to chyba nie znajdziesz lepszej kamery w tych pieniądzach do robienia materiału pod wodą.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pleziorro napisał:

Ja wiem o co chodziło, i tak właśnie napisałem :)

 

 

Czy ja wiem czy ta jakość taka "nie powalająca" ? Jak na małe pudełeczko to chyba nie znajdziesz lepszej kamery w tych pieniądzach do robienia materiału pod wodą.

 

Takie filmiki tez mi wychodzily. Bylem bardziej nastawiony na detale. Ustawilem kamere na kamien na ktorym czesto wyjadaja glony i spodziewalem się detali istnie z animal planet ?, jednak takowych nie dostalem. Ogolnie nadal uwazam ze z zewnatrz baniaka lepiej wychodza filmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pleziorro napisał:

Ja wiem o co chodziło, i tak właśnie napisałem :)

 

 

Czy ja wiem czy ta jakość z akwarium taka "nie powalająca" ? Jak na małe pudełeczko to chyba nie znajdziesz lepszej kamery w tych pieniądzach do robienia materiału pod wodą.

 

O coś takiego mi chodziło... To gp3 tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest szeroki kąt i głębia ostrości w nieskończoność, więc ciężko będzie uzyskać Animal Planet :) tam jednak troszku więcej kosztują kamerki niż 600$ ;). 

Wracając jednak do Crava, jeśli chodzi o konkretny model Lamax to nie mogę się wypowiedzieć, jednak widziałem i porównywałem inną kamerę "stylizowaną" na Go Pro, o ile przy dobrym świetle jakość nagrania była akceptowalna, to przy gorszym już nie. W Akwarium raczej nie masz halogenów więc tego światła jest dość mało wbrew pozorom, stąd moje stwierdzenie że nie warto inwestować w taniochę.

ps. Tak to GP3 Black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.