Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Poza wyglądem ogólnym, szczególnie interesuje mnie jak zamontowane macie drzwiczki?

A jak chcesz mieć zamontowane? Na zewnątrz czy wpuszczane? Z gałkami i cichym domykiem czy bez i z otwieraniem "na dotknięcie" ? Ze światłem włączanym automatycznie po otwarciu drzwi?

Oczywiście to pytania na które musisz sobie odpowiedzieć, jak kolega wyżej napisał, teraz możesz praktycznie zrobić co tylko sobie zamarzysz i to od Ciebie zależy jak ma wyglądać. :)

 

Wysłane z telefonu

 

 

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

czas na aktualizację :)

stelaż zamówiony jak przyjedzie wrzucę fotkę, zrobiony będzie z profilu zamkniętego 30x30x2. Żonka wybrała płytę do obicia :)

wybrała także kamienie do akwarium (dolomit różowy) oraz na szybko została ułożona pierwsza aranżacja.

Proszę o opinie sugestie (z lewej strony w narożniku będzie filtr wewnętrzny

IMGP3285.thumb.JPG.272c1062cfc080b244702dfad9e4d676.JPGIMGP3284.thumb.JPG.b6a37b9b09c2b9af8b1cd8cb7f76edbc.JPG

widok z boku

 

IMGP3286.thumb.JPG.c917ca8fb3e70db6b7cd9d283f9fe37f.JPG

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano (edytowane)

stelaż pod akwarium gotowy - kątownik 30x30x2 wg wyliczeń ma spokojnie wytrzymać 400 kg

oczywiście spawacz musiał dodać coś od siebie, jest wyższe niż zakładano o 2,5 cm :(

IMG_1334.thumb.JPG.a82a4a949265a9f59e363059840f3b4e.JPG

czas zamówić formatki do obicia ...

 

Edytowane przez RadziuMaja
Opublikowano

Aranż bardzo fajny. Jeśli z lewej strony ma być filtr wewnętrzny, to ustaw tam jakiś wysoki kamień lub utwórz jakąś konstrukcję z kamieni, żeby go przysłonić. Chyba że oświetlenie tak ustawisz, żeby był przycieniony.

Opublikowano
9 godzin temu, pozner napisał:

Aranż bardzo fajny. Jeśli z lewej strony ma być filtr wewnętrzny, to ustaw tam jakiś wysoki kamień lub utwórz jakąś konstrukcję z kamieni, żeby go przysłonić. Chyba że oświetlenie tak ustawisz, żeby był przycieniony.

To było na próbę, będziemy kombinować już w zbiorniku. Wrzucimy fotkę do oceny :)

Opublikowano

Kolejne pytanko

jak szybko i sprawnie przejść z baniaka pojemności 112l na 240l

chodzi mi w jaki sposób zalać do pełna wodą.

do 240 wsadzę podłoże oraz filtrację ze 112 oraz wodę ok 100l co zresztą? nalać w co się da wodę dzień wcześniej i dodać odstaną?

Opublikowano

Ja radzę tak.

Wylej cała wodę ze 112tki do kanalizacji bo poza wysokim azotanem, azotynem, fosforanem , siarczanem i wszystkim zbędnym w nowym akwarium to ta stara woda nic nie ma z nitryfikacji. Tylko sobie nowy baniak na dzień dobry zasyfisz.

Potem zgarnij warstwę 1-2cm piasku w jeden róg i zostaw go na koniec.  Jak kamienie ustawione na podkładkach to syp najpierw płukany piasek nowy - potem ten ze 112 z dna a na koniec równo po całym wierzchu nasyp ten z rogu baniaka. Nie mieszaj piasku.

Przełóż stare złoża do nowego filtra i  lej wodę z kranu ale przez ustrojstwo aż  do wierzchu.

Jak nie pomyślałeś wcześniej by się przygotować do tej zamiany baniaków bez stosowania chemii - to za karę lej wodę kubełkami do każdego dodając Seachem Prime wg instrukcji .

Wlewasz Prime - zamieszać i od razu niesiesz i wlewasz do nowego baniaka - bo on uzdatnia kranówę usuwając chlor , jego pochodne, metale ciężkie i inne dziadostwa w kilka sekund czego zupełnie nie robi odstana woda.

Potem włącz filtrację i wlewaj wg instrukcji Seachem Stability.

Nie wolno stosować innej pary uzdatniacz + system biologiczno-bakteryjny tylko oba tej samej firmy.

Jak to zrobisz jak napisałem za 2 dni możesz wpuszczać pełną obsadę ryb.

Opublikowano (edytowane)

Moim zdaniem powinieneś część starej wody zostawić. Ryby w tej wodzie żyły i były do niej przyzwyczajone. Nie bez powodu zaleca się wpuszczania nowych ryb, dolewając stopniowo do worka z rybami wody z akwarium. Po to się to robi, żeby ryby przyzwyczaiły się stopniowo do zmiany warunków i zminimalizowania ewentualnego szoku. Gdyby wszystkie ryby były nowe, to nie miałoby znaczenia. Resztę wody możesz dolać z uzdatniaczem.

Inne zdanie mam też co do piachu. Moim zdaniem nie ma znaczenia i sensu selekcja tego piachu. Bakterie szybko osiedlą się z powrotem na podłożu. Ryby kopią, cyrkulacja przenosi piasek, a na biologię nie ma to wpływu.

Edytowane przez pozner

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dawno się nic nie działo w tym temacie, a to z powodu mojej choroby. Która mnie dopadła w czerwcu zaczęło się, od przeziębienia potem zapalenie płuc i tak mnie trzymało praktycznie do końca sierpnia. Nie ruszałem się właściwie z łóżka i schudłem ponad 20 KG do tej pory nie wiem co mnie tak uczuliło. Więc moje prace ograniczyły się tylko do karmienia, ale ryby przetrwały moją nie dyspozycje bez problemu. Teraz od kilku dni obserwuje mnóstwo młodzików za równo żółtych jak i pomarańczowych. 
    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.