bakus_44 Opublikowano 8 Maja 2017 #1 Opublikowano 8 Maja 2017 (edytowane) Witam. Chciałem przedstawić moją nową okupioną litrami potu aranżację zbiornika. Akwarium 720l [200x60x60] front OW Filtracja: narurowiec napędzany pompą IBO beta 25/60 [3 mechaniki, 4 biologi, 2 korpusy na purolite] Cyrkulacja: Sobo WP-400M - polecam, robi robotę! Oświetlenie: 14x moduł samsung 11000K + 13 x moduł RGB + 10x moduł samsung blue [jeszcze nie zamontowane] oczywiście na sterowniku Romana Pokrywa: DIY ze spienionego pcv 10mm i białego Tubondu w połysku Stelaż obudowany również własnoręcznie na magnesy. Dekoracja: Około 300kg serpentynitu przywiezionego w większości z wrocławskiej kopalni. Wnoszenie 60kg skał po schodach, a potem wkładanie ich do akwarium stanowiło nie lada wyczyn, ale udało się- wyszło moim zdaniem nie najgorzej. Co do obsady to tym razem planuję zapomnianą już przeze mnie mbunę o dość znacznym stopniu agresji: -stadko 25szt chindongo demasoni -metriaclima chilumba maison reef- 10szt młodziaków -metriaclima zebra gold kawanga- 8szt -metriaclima msobo magunga 20szt (niestety w Tan-Malu już nie mają- ostatnie 5szt, dr Pawlak też nie- zastanawiam się czy wziąć z Malawi Śląsk, chociaż mam z tym dostawcą negatywne wspomnienia), ewentualnie zamiast msobo- melanochromis johanni, interruptus lub coś innego w układzie wielocamcowym z zółtymi samicami, chociaż zółte samice msobo nie mają sobie równych. Co sądzicie? ryzykować z Malawi Śląsk? Zależy mi na jakości ryb. Edytowane 8 Maja 2017 przez bakus_44 8
eazeo83 Opublikowano 8 Maja 2017 #2 Opublikowano 8 Maja 2017 Wszystko zrobione ze smakiem, schludnie! Gratuluję. Jeśli chodzi o Malawi Śląsk to bazując na swoim doświadczenia mogę szczerze polecić. U mnie nie było problemów. Po ryby byłem sam. Samo miejsce z akwariami czyste, zadbane. Jeśli chodzi o jakość ryb to w większości są to pokolenia Fx więc o certyfikatach nie ma mowy, choć ostatnio widuję u niego na allegro ryby WF i F1. 1
marcin73m Opublikowano 8 Maja 2017 #4 Opublikowano 8 Maja 2017 moje zdanie już znasz, nie będę więcej słodził, bo... sam wiesz 1
klekot666 Opublikowano 8 Maja 2017 #5 Opublikowano 8 Maja 2017 Proporcja skały-akwarium zachowana . SUPER! 1
egon44 Opublikowano 8 Maja 2017 #6 Opublikowano 8 Maja 2017 Bardzo ładna aranżacja! 31 minut temu, bakus_44 napisał: metriaclima msobo magunga 20szt (niestety w Tan-Malu już nie mają- ostatnie 5szt, dr Pawlak też nie- zastanawiam się czy wziąć z Malawi Śląsk, chociaż mam z tym dostawcą negatywne wspomnienia), ewentualnie zamiast msobo- melanochromis johanni, interruptus lub coś innego w układzie wielocamcowym z zółtymi samicami, chociaż zółte samice msobo nie mają sobie równych. Co sądzicie? ryzykować z Malawi Śląsk? Zależy mi na jakości ryb. Żeby nie robić reklamy napisałem priv odnośnie metriaclimy msobo magunga... 1
iquitos68 Opublikowano 8 Maja 2017 #7 Opublikowano 8 Maja 2017 (edytowane) Bardzo ładny zbiornik, świetna robota :-) Ja u siebie zrezygnowałem wogole z białych ledow i mam tylko niebieskie z tyłu i RGB z przodu. Edytowane 8 Maja 2017 przez iquitos68 1
bakus_44 Opublikowano 8 Maja 2017 Autor #8 Opublikowano 8 Maja 2017 2 godziny temu, egon44 napisał: Bardzo ładna aranżacja! Żeby nie robić reklamy napisałem priv odnośnie metriaclimy msobo magunga... Dzięki. Polecony przez Ciebie sprzedawca ma narazie niespełna 2cm narybek po rodzicach z odłowu. Moje Maison reefy i kawangi będą miały 4-6cm- nie wiem czy ich nie zjedzą. Malawi śląsk oferuje ryby 6-7cm, z których można już dobrać docelowy harem, ale ich jakość pozostaje pod znakiem zapytania. Ciężka decyzja....
jaras Opublikowano 8 Maja 2017 #9 Opublikowano 8 Maja 2017 I tak ma wyglądać prawidłowe akwarium pod Mbunę. Super 1
Bezprym Opublikowano 8 Maja 2017 #10 Opublikowano 8 Maja 2017 Ja z ryb od Malawi Śląsk jestem zadowolony gdybym miał zamawiać drugi raz nie zastanawiałbym się mimo różnych opinii. Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się