Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
21 godzin temu, Turin napisał:

Jeżeli użył bym akwarium o wymiarach blatu to wyszedł by kolos 147x65x80h, a wysokość właśnie mi odpowiada,

Ten wymiar dla Malawi to żaden kolos tylko co najwyżej mało-średnie a jak zrobisz tego kolosa to zapewniam że za chwilę się strasznie skurczy:D jak wpuścisz tam nasz ryby.

Listewki właśnie te przykręć od spodu zaraz za belką.

Podpowiedziałem co bym sam na twoim miejscu zrobił ale nie mam zamiaru na siłę cię przekonywać i odwodzić od pojęć -" kolos" czy "w zupełności mi wystarczy" bo to banały prawione przez świeżaka malawijskiego i jeśłi załapiesz tego bakcyla to prysną jak bańka mydlana w kilka sekund.

Opublikowano
Dnia 20.05.2017 o 13:59, Turin napisał:

Hmm @spiochu czytałem wiele razy, że w Malawi wysokość jest mniej ważna niż powierzchnia dna, więc wysokość zwiększa koszt akwarium + zwiększa ogólny litraż co może doprowadzić do konieczności używania droższego filtra z większą cyrkulacją. Przypomnę, że to stelaż z drewna, dodatkowo robiony przez amatora:) 

Może kiedyś będę chciał jeszcze większe akwarium, ale chce się uczyć powoli. Przy obecnych wymiarach i tak było by ponad 400 litrów co bardzo mnie satysfakcjonuje :)

Pomyślmy bad dopracowaniem obecnego stelaża. 

Wymiary akwarium które można użyć to 147x65x50h i to netto wychodzi 453 litry w zupełności mi wystarczy.

Pytanie co do grubości szkła, jakie powinno być 8mm czy więcej?

Ja też powoli zaczynalem przygodę z akwarystyka dokładnie 2 lata temu że standardowym akwarium 240l. Bardzo szybko zrobiło się bardzo malutkie i teraz jestem w trakcie realizacji baniaka 1400l. i Tak jak pisałatwo deccorativo ile masz miejsca to rób taki baniak bo po kilku miesiącach i tak będzie za maly.

Opublikowano (edytowane)

Dzięki za opinię.  

Mała aktualizacja, zakupiłem drewno do stelaża 150x50x60h:)

 

 

IMAG0619.jpg

Teraz wszystko oszlifuje i pomaluje impregnatem, potnę idealnie. W miarę postępów będę dodawał zdjęcia.

Edytowane przez Turin
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano (edytowane)

Oto efekt prawie gotowego stelaża, brakuje tylko blatu + szkło 150x50x50 dziś odbieram, już nie długo moje pyszczaki zmienia dom:) Trochę to trwało ale wakacje mnie zatrzymały.

 

IMAG0733.jpg

Jest akwarium:

 

IMAG0736.jpg

Pytanie czy blat kuchenny 28mm będzie dobry? 

Czy proponujecie jeszcze jakieś wzmocnienia lub grubszy blat? 

Czy wystarczy blat chudszy np. płyta mdf 18 mm?

Pytania o blat już nie ważne. Kupiłem 38 mm blat roboczy o wymiarach 155x55 cm i jestem zadowolony.

IMAG0739.thumb.jpg.b3deb555b39ceaa13c02c653ddd10030.jpg

+ efekt już z akwarium: 

IMAG0741.thumb.jpg.49365c2181a373a4fe7e1b3dda90fb86.jpg

Edytowane przez Turin
  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 22.05.2017 o 11:58, Turin napisał:

Dzięki za opinię.  

Mała aktualizacja, zakupiłem drewno do stelaża 150x50x60h:)

 

 

IMAG0619.jpg

Teraz wszystko oszlifuje i pomaluje impregnatem, potnę idealnie. W miarę postępów będę dodawał zdjęcia.

Ile cię kosztował materiał <drewno> ??

 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.