Skocz do zawartości

Obsada do nowej 1289 L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :!:


Na samym początku chciałbym wszystkich pozdrowić :D , jestem nowy na forum :) A teraz przejdę już do rzeczy, więc w przeciągu 2 tygodni w mojej sypialni powinno stanąć akwa 1289 L o wymiarach 305/65/65cm.

Jako, że nigdy nie miałem akwa z biotopem Malawi w tak dużym zbiorniku :roll: zwracam się do was z wielką prośbą. Otóż proszę o rade, pomoc w obsadzie tego zbiornika. Chciałbym, żeby wszystkie ryby żyły w jako takiej harmonii. Oczywiście wiem, że pyszczaki to bardzo terytorialne ryby, ale nie chce, aby któraś z ryb siedziała za filtrem :?


Za filtrację odpowiadać będę 2x EHEIM PROFESSIONEL III 2180 :) i jakiś wydajny wewnętrzny. Oświetlenie 8x36 wat t8


Mam nadzieję, że mi pomożecie :D

Pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie przepraszam, że tak pozno ale w tygodniu nie zawsze mam czas :? Co do gatunków, które mi sie bardzo podobają to zrobiłem liste:


1.Labeotropheus trewavasae chilumba

2.Labidochromis sp. mbamba

3.Pseudotropheus flavus

4.Melanochromis johannii

5.Cynotilapia afra

6.Pseudotropheus elongatus "mpanga"

7.Pseudotropheus saulosi

8.Iodotropheus sprengerae

9.Pseudotropheus socolofi

10.Pseudotropheus polit

11.Melanochromis auratus

12.Pseudotropheus demasoni

13.Melanochromis cyaneorhabdos maingano


13....pechowa? Mam nadzieję, że nie :D Docelowo chciałbym mieć 1+3, u niektórych gatunków 2+5.


Czekam na wasze odpowiedzi, mam nadzieję, że ktoś zainteresuje się tematem i mi doradzi :)

Pozdrawiam :D :!:


Ps. Akwa będzie miało 320 cm długości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden wewnętrzny to za mało co do obsady to tu ilu akwarystów tyle porad bo każdemu podoba się coś innego,


ja osobiście bym zredukwał liczbę gatunków do sześciu siedmiu ale dał haremy mniej więcej 3+7 czy jak by wyszło 4+6 tez by poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra wewnętrznego to przy tej długości dałbym 2 głowice Powerhead 802 i do tego duże gąbki.

Powinny dać radę :D

Co do obsady , to może coś z non mbuny?


Ale jeśli chcesz mbuniaki to może coś takiego:

Pseudotropheus demasoni 3+7

Melanochromis auratus 1+5

Labeotropheus fuelleborni 3+7

Pseudotropheus saulosi 3+7

Maylandia estherae OB 3+7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie równiez kręci Mbuna :D A co do obsady to najbardziej chciałbym mieć te gatunki:Labeotropheus trewavasae chilumba, pseudotropheus elongatus "mpanga", pseudotropheus demasoni albo saulosi, Melanochromis cyaneorhabdos maingano, pseudotropheus polit, Iodotropheus sprengerae, Cynotilapia afra....wiem wiem, że ich dużo, ale strasznie ciężko się zdecydować :roll:


Myślicie, że bez drapieżnika sie nie obędzie :?:

Pozdrawiam :!: i dziękuje, że zainteresowaliście się tematem i chcecie mi pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za Mbuną, ale zgadzam się z marsem - ilu nas się wypowie, to każdy będziemiał swój pomysł. Z tego, co podałeś:

Labeotropheus trewavasae chilumba

pseudotropheus elongatus "mpanga

Melanochromis cyaneorhabdos maingano

pseudotropheus polit


I do tego coś żółtego może?zżeby nie było za dużo niebieskiego/granatowego. TO jest moje zdanie oczywiście :wink:

Może z Maylandii? np Aurora lub Barlowi


Ciekawą rybą jest Labidochromis perlmutt.


A może z innych barw jeszcze:

Greshakei lub Hongi (ja stawiam na Greshakei :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.