Skocz do zawartości

Start na WA - wysokie no2


eskaibea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym upewnić się, że wszystko zrobiłem ok i start przebiega tak jak powinien.

Aktualnie parametry wody: no2 - 0,6/0,8; nh4 - < 0,025; no3 - 10-15. Zbiornik wystartował 14 dni temu, natomiast te parametry utrzymują się od około 7 dni.

Na starcie parametry (po dodaniu WA) - nh4 - 0,8; no2 - 0,025; no3 - 5-10.

 

Wygląda niby ok natomiast zastanawia mnie wysokie stężenie no2 (że nie ustępuje). Coś z tym robić? Jakieś podmianki, dodawanie bakterii itd. Czy czekać cierpliwie, aż wyprodukuje się tyle bakterii, że no2 spadnie samo. Może dorzucić zeolit do kubełka? Na start go wyciągnąłem.

Edytowane przez eskaibea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałem, ale się niecierpliwie, bo w malawianie mają rybki te co chciałem :D To tak sobie pomyślałem, że spytam. Tak czy inaczej nh4 przy ostatnim badaniu (4 dni temu) było jeszcze na drugim stopniu skali czyli w okolicach 0,1. Wczoraj robiłem testy i zabarwia się słabiej niż 0,025. Można jakoś oszacować ile czasu do zamknięcia zostało, czy u każdego inaczej. W sensie bardziej kilku dni, tygodnia czy dwóch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eskaibea napisał:

Można jakoś oszacować ile czasu do zamknięcia zostało, czy u każdego inaczej. W sensie bardziej kilku dni, tygodnia czy dwóch?

Weż kolego Stoperan - może się uspokoisz.;)  weż tak w sensie 4 tygodni -pasuje? jak wyjdzie szybciej to będzie radość.

Jak tak przebierasz nóżkami to zapłać w Malawianie i niech czekają na ciebie ryby jakby gdzie indziej nie można było kupić.

Jak baniak dojrzeje to ci ryby wyślą.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.