Skocz do zawartości

Moje Malawi nr 2 - 120x40x50 - 240 litrów


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.03.2017 o 13:48, lukasz830302 napisał:

Wiem, że muszę dołożyć drugi filtr mechaniczny do środka. - Czy filtr Aquael Turbo Filter 1000 jest godny polecenia?

Bardziej sugerował bym celować w przepływ filtra mechanicznego 2000l/h...bo ten  Aquael Turbo Filter 1000 będzie za słaby...

Dnia 21.03.2017 o 13:48, lukasz830302 napisał:

a) podłoże - chcę przełożyć z obecnego akwarium żwirek (w obecnym 112l mam biały grys dolomitowy w granulacji 1-2 mm), zastanawiam się, czy nie zmieszać go z piaskiem kwarcowym Kreisel z Castoramy o frakcji 1mm i taką mieszankę wyłożyć na dno .. - jak myślicie? Mam drugi worek tego 1-2mm, więc albo dam całość jednolitej granulacji, albo zmiksuję (ta druga opcja bardziej mnie kusi).

Nie polecam mieszać piasku z tym grysem...

Miałem dawno temu w zbiorniku grys dolomitowy i też wpadłem na pomysł żeby wymieszać to z piaskiem kwarcowym,niestety jak ryby zaczęły kopać to ten piasek znalazł pod grysem i nie wyglądało to za ciekawie...Więc dałbym albo sam grys,albo piasek kreisel...Albo skusisz się na piach mieszany z żwirowni o różnej granulacji oraz kolorystyce  który posiadam w swoim zbiorniku :D 323927683_1_1000x700_pyszczaki-chindongo-saulosi-dawniej-pseudotropheus-wodzislaw-slaski.jpg.c8932c11ff1acac6f50aad09706a35be.jpg

2 godziny temu, lukasz830302 napisał:

Myślę o tym również.
Obawiam się pstrokacizny i zlewania się tła z dekoracjami/skałami i chyba dobrym rozwiązaniem była by albo czarna folia na tylnej szybie od zewnątrz, albo spienione czarne pcv od wewnątrz.

daj czarne tło z spienionego pcv do wewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, egon44 napisał:

Nie polecam mieszać piasku z tym grysem.

OK, słusznie. Mam jeszcze worek 10kg tego żwirku białego 1-2mm, dokupię z 2-3kg i z tego zrobię podłoże. 
 

2 godziny temu, egon44 napisał:

daj czarne tło z spienionego pcv do wewnątrz...

Skłaniam się coraz bardziej ku temu. Koszt niewielki, dotnę na wymiar w Castoramie i gotowe. Mam aktualnie folię za tylną szybą w 112 i bywa że efekt lustra przytłacza. 

2 godziny temu, egon44 napisał:

Bardziej sugerował bym celować w przepływ filtra mechanicznego 2000l/h

jak dobrze rozumiem, alternatywnie, jeśli nie zastosuję prefiltra kubełkowego w szafce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lukasz830302 napisał:

jak dobrze rozumiem, alternatywnie, jeśli nie zastosuję prefiltra kubełkowego w szafce? 

Moim zdaniem nawet jak dasz prefiltr kubełkowy przed HW-302 to i tak będzie Tobie potrzebny filtr mechaniczny który ogarnie cyrkulację w zbiorniku oraz będzie zasysał zanieczyszczenia z podłoża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lukasz830302 napisał:
Dnia 22.03.2017 o 14:20, egon44 napisał:

daj czarne tło z spienionego pcv do wewnątrz...

Skłaniam się coraz bardziej ku temu. Koszt niewielki, dotnę na wymiar w Castoramie i gotowe. Mam aktualnie folię za tylną szybą w 112 i bywa że efekt lustra przytłacza. 

Wpadłem na pomysł, żeby dać czarne spienione PCV i na to przykleić ściankę z czarnych płaskich łupków.
I moje pytanie - czy "standardowy" sylikon akwarystyczny będzie odpowiednim spoiwem, czy zastosowac inny preparat? - Jeśli inny, to jaki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, fajne, ale nie do końca współgra z moją nową koncepcją baniaka ;)
Czarne łupki mam już zamówione, są cieniutkie, mają po 2 do 7-8 mm i myślę, że uda się skomponowac z tego świetne tło. 
A wyglądają dokładnie tak:
f6ed7428464681ffa8f161aa660e.jpg.341b5e58ef47545c9a4a905a32a19390.jpg


A taką ściankę mniej więcej chcę uzyskać (charakter, klimat ścianki):

tloakwa1.jpg

Edytowane przez lukasz830302
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.