Skocz do zawartości

Tło modułowe Aliexpress - alternatywa dla czarnego pcv


Rekomendowane odpowiedzi

US i Allegro scisle wspolpracuja. W kazdej chwili moga miec zestawienie wszystkich transakcji danego uzytkownika.

Planowałem robić tło z PCV ale jak patrze na te moduły to naprawde zastanawiam się czy nie zrobić jednak takiego dla strukturalnego. Przykleic je i ladnie spasowac do plecow to nie problem. Trudniej bedzie ladnie okleic kaseciak...

Czy oklejajac kaseciaka takim tlem nalezy przymocować go na stałe do tylnej szyby czy moze byc wersja mobilna na hakach do wzmocnienia? W planach mam podluzny kaseciak o wymiarach okolo 350x110x470 h.

Edytowane przez d3sign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia w oklejaniu kaseciaka modułami tła, niemniej jakieś tam pojęcie o kaseciakach zdobyłem, więc się wypowiem.

Kaseciak oklejony cienkim modułem będzie troszkę jak to mawia @pozner basztą, ale są sposoby aby to zniwelować.

Nie oklejać kaseciaka równo tylko zrobić troszkę dłuższe to tło na widocznej od frontu ścianie, tworząc za nią niewielki załom a całość można zamaskować odrobinę poprzez odpowiednie rozmieszczenie oświetlenia nad kaseciakiem, resztę efektu maskowania uzyskasz przy pomocy kamieni. Ja jednak dochodzę do wniosku, że najlepiej się prezentuje zwykłe czarne pcv i latem planuję usunąć moje tło strukturalne. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, d3sign napisał:

Przykleic je i ladnie spasowac do plecow to nie problem. Trudniej bedzie ladnie okleic kaseciak...

Pleców kolego nie ma. Kleisz poszczególne moduły tła na klej Soudal All Fix Turbo na 5 kropek kleju bezpośrednio do tylnej szyby pod wzmocnienie wzdłużne, a dlatego bez pleców bo zazwyczaj w tak długim baniaku są spinki i to nie jedna. Fakt trzeba najpierw ładnie spasować kolejne moduły by łączenia zniknęły.

Kaseciak też kleisz pod wzmocnienie w jednym z rogów bo baniak będzie z erybki ( bo z Ząbek do Marek rzut beretem) a tam wzmocnienia wzdłużne po całej długości baniaka - i dobrze.

A tu masz przykład schowanego kaseciaka ( kaseciak jest na tej fotce - Krzysio na bank napisze by pokazać z boku tą betonową ścianę o dziwo idealnie pasującą do tej kostki brukowej ) :D. bo właśnie przyszły pozostałe 4 szt tych modułów tła. Razem mam 8 szt do baniaka 480 x 110 x  50 h  albo taki 360x 110x 65h  ten chyba lepszy - za 80$ czyli nie wiele ponad 320 zł.

O gustach nie dyskutuję.

20170324_094357.thumb.jpg.53466fa29428c507d25e941584b79772.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, michal_j napisał:

będziesz wyjmował tło z 666l ?

Coraz bardziej dojrzewam do tej myśli, jednak to nie będzie zwykłe wyjęcie tylko mega ostrożne połamanie go i poodrywanie od pleców.

Rozważam zwykłe czarne pcv lub może skuszę się na tło od chinola. Ale uprzednio wproszę się do Henia na herbatkę i obadam jak to wygląda zalane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, deccorativo napisał:

bo baniak będzie z erybki ( bo z Ząbek do Marek rzut beretem)

Baniak już jest i nie z erybki a od Marka Reniewicza:)

Mysle ze na razie zostane przy czarnym PCV. To akwarium nad ktorym teraz pracuje bedzie pierwszym tak duzym baniakiem wiec poki nie nabiore wprawy pojde po namniejszej linii oporu. Zobacze jak to wyglada i najwyzej jak za rok zdecyduje się na tlo strukturalne to zrobie zmiane. Poza tym chcialbym odpalic zbiornik do majowki a zamowienie tla z Chin moze opoznic caly proces.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej dojrzewam do tej myśli, jednak to nie będzie zwykłe wyjęcie tylko mega ostrożne połamanie go i poodrywanie od pleców.

Rozważam zwykłe czarne pcv lub może skuszę się na tło od chinola. Ale uprzednio wproszę się do Henia na herbatkę i obadam jak to wygląda zalane



Z rybami w środku czy będziesz robił restart?

Trochę karkołomna robota...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.