Skocz do zawartości

Piasek kwarcowy granulacji 0.8-1.2mm oraz 0.7-1.2mm do filtrów piaskowych(basenowych)-zastosowanie w akwarium?


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, egon44 napisał:

Pomijam już kwestię kolorystyczną bo to też zależy od naszego gustu...

.....a potem od oświetlenia pod którym będzie.  Zobacz na mój Kreisell . Jest szaro - bialy przy 18000K  w przy 6500K był właśnie taki żółty jak Henryk pokazał na zdjęciu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AndrzejWalb napisał:

.....a potem od oświetlenia pod którym będzie.  Zobacz na mój Kreisell . Jest szaro - bialy przy 18000K  w przy 6500K był właśnie taki żółty jak Henryk pokazał na zdjęciu.

No masz rację Andrzeju.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak się będzie sprawował ten piasek w akwarium.

Teraz gdy akwarium już zalane od tygodnia i dojrzewa to szkoda mi coś kombinować z wymianą piachu na inny.

Może nie będzie tak tragicznie, wszystko się okaże z czasem podczas użytkowania baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kubeq napisał:

No zobaczymy jak się będzie sprawował ten piasek w akwarium.

Teraz gdy akwarium już zalane od tygodnia i dojrzewa to szkoda mi coś kombinować z wymianą piachu na inny.

Może nie będzie tak tragicznie, wszystko się okaże z czasem podczas użytkowania baniaka.

 

41 minut temu, luck83 napisał:

Też już mam zalany ten piach u siebie i nie ruszam tego. Czas pokaże jak to będzie działało z rybami.

A czy według was koledzy ten nowy piach ma ostre końce w porównaniu do np Kreisela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam dywagacje kolorystyczno oświetleniowo  kontynentalne bo to kwestia gustu i tradycji polskich wyrobów..

Informuję jak wygląda ten piasek w porównaniu do Kreisella 099  w świetle słonecznym czyli ok 6500K i koniec. Wiadomo że przy 3000K będzie żółty a przy 18000K niebieski.

Trochę śmieszne te wasze oczekiwania jak się sprawdzi na rybach - co powiedzą wam że kaleczy im wewnątrz pysk i skrzela.

Jakby to było akwarium z neonkami to bym nie pisał że to mielona skała kwarcowa a nie piasek.

U nas każdy doświadczony akwarysta malawijski wam napisze że mielona skała bez względu czy to czarna bazaltowa czy inszego koloru się nie nadaje bo ma ostre krawędzie i kaleczy ryby od wewnątrz bo zawsze go mielą w pyskach.

Teraz pytacie czy tylko troszke ostry czy tak bardziej ostry.

Moim zdaniem za ostry i koniec.

Foto piasku Kreisell 099 z bliska ;)

piasek.jpg.89e36aac9d637bdd1d8427390a6ea694.jpg

 

tak samo z bliska ta mielona skała kwarcowa

piaasej.jpg.ff12cb44c29c6db7048e44d7b011f33f.jpg

 

o czym tu dyskutować

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie w stylu "zaczepnej salwy z armaty" ;) - Czy w naturze, ryby zawsze mają idealnie okraglutki piasek frakcji 0,8-1,2mm, bez jakichkolwiek niespodzianek i zanieczyszczeń...?
Myślę że nie. Owszem, należy dążyć do zapewnienia rybom jak najlepszych warunków.. Ale w przypadku tego piasku nie wyrokujmy, może nie będzie tak źle, jak by wskazywała pewna logika.

Może zadajmy pytanie, dla zaspokojenia wiedzy, w jakiej technologii produkuje ten piasek?

(jak go pozyskuje)

Proszę też nie zrozumieć nie właściwie mojej powyższej wypowiedzi.
Nie chodzi o to, aby potraktować ryby jako króliki doświadczalne, , ale o to, że ten piasek okaże się mam nadzieję dla nich dobry a nasze obawy niezasadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, luck83 napisał:

Czy w naturze, ryby zawsze mają idealnie okraglutki piasek frakcji 0,8-1,2mm, bez jakichkolwiek niespodzianek i zanieczyszczeń...?

...nie , nie mają. 0.8 - 1.2  to gradacja taka , która w naszych zbiornikach dla naszego komfortu estetycznego  nie powoduje zmętnienia wody takiego jak w jeziorze. Nikt nikomu nie zabrania gradacji o wiele mniejszej ale niech nie liczy na to ,że będzie miał wodę kryształ w akwarium.

 

11 minut temu, luck83 napisał:

Ale w przypadku tego piasku nie wyrokujmy, może nie będzie tak źle, jak by wskazywała pewna logika.

...to nie jest wyrokowanie. Po prostu poleca się piasek ,który jest sprawdzony a nie piasek ,który być może będzie OK. Osobiście, gdybym miał wybrać sprawdzony a ryzykować taki ,który ewentualnie może być OK  a z założenia nie będzie, bo ma ostre ranty wybrałbym ten sprawdzony. Tu nawet nie chodzi o wyrokowanie a o doradzenie czegoś do czego mamy przekonanie. Jeżeli Wsze ryby nie będą się nim okaleczać i stwierdzicie ,że wszystko jest OK to jak najbardziej te rady będą słuszne.

Edytowane przez AndrzejWalb
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.