Skocz do zawartości

Malawi by Kubeq


Kubeq

Rekomendowane odpowiedzi

Kubeq - poczekaj

kaseciak to taka cegła w baniaku - tu ją schowałem ale ona jest

Kolega eljot Darek ciągle mi przypominał że to jednak cegła w akwarium - no trudno się z nim nie zgodzić.

Jak temat wypali to wreszcie nie będzie cegły w baniaku i argument Darka odpadnie.

Więcej odpadnie argument że kaseciak zajmuje miejsce w akwarium i to dopiero będzie zdziwienie

Połowa sklejona  - jutro dokończę no i próby wodne i się wszystko wyjaśni czy sukces czy klapa.

Wieczorem nie kleję bom ślepy:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2017 o 18:43, Kubeq napisał:

Spoko, cierpliwie poczekam. Czas mam, nigdzie mi się nie spieszy w sumie.

No i Nobel:D

Od 2 dni pracowała w wannie nowa filtracja i oceniam wstępnie ją na doskonałą dla nas w Malawi.

Podstawowe cechy ?

1/ Dareczku - nie ma cegły !!!!! i nie zajmuje miejsca w akwarium wcale:lol:

2/  no i woda nie opuszcza szkiełka  ale nie jest to kaseciak ani inna filtracja grawitacyjna.

2/ Jest ciszej niż na pompach w kaseciakach - może Seba by teraz usnął w pokoju z taka filtracją, ale ma narurowca więc zapewne pozostanie.

3/  Filtracja ma wszystko co ja uważam że powinna mieć kompletna filtracja w Malawi, czyli jednocześnie robi biologię  na 1l ceramiki, mechanikę na 2 rodzajach gąbki + wata + mata węglowa , cyrkulację 4000l/h , klaruje chemicznie wodę na węglu aktywnym ,  usuwa biologicznie NO3 oraz PO4  na IRBiopellet XL 250ml , usuwa glut z biopolimerów - 4 szt świderków w złożu , usuwa mgiełkę w wodzie jaką daje biopolimer a najważniejsze że daje sik ok 4000l/h z mocy 12,5W  i jak dla mnie jest bezgłośne .

4/  Co dziwne  całość kosztuje mniej niż HW304a a na prawdę wali w realu te 4000l/h .

Temat pomału opisuję i oczywiście ujawnię -:) tytuł ?

"Kamień filtracyjny Decco"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja - 14.03.2017

Akwarium zamówione w eRybce razem ze stelażem, rozmiar taki jak planowałem, czyli160x60x60.

Teraz 4 tygodnie czekania i obmyślania spraw technicznych, choć po cichu liczę że się trochę szybciej uwiną :)

Chyba się jednak zdecyduje na turbo-kaseciaka, liczę na waszą pomoc przy planowaniu tego przedsięwzięcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.