Skocz do zawartości

ciekawostka...Bagrus meridionalis


crav

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, crav napisał:

ale muszę przyznać, że piękny...

....ładny. Ryba, która prowadzi czysto nocny tryb życie, więc ciężko by było jej stworzyć odpowiednie schronienie na dzień. Dla mnie trzymanie tej ryby w akwarium to fanaberia. Chyba że to jest x tysięcy litrów. Podobne odczucia mam w stosunku do Arowany. Nie ma możliwości stworzenia jej odpowiednich warunków w domowym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie posiadam 6 synodontis njassae, większość koło 20 cm i jeden z 25cm, mam 2 kominy w tym jeden większy i z mojej obserwacji maja się nieźle...

myślę, że odpowiednie stworzenie kilku ciemnych grot pomaga nie tylko sumowcą...

Dostępne są Bagrus meridionalis 10 - 12 cm myśle, że na kilka lat będę mogł na nie popatrzeć...

fanaberia? cóż może...myślę, że minimalne zaplecze doświadczenia mam i ogromną ciekawość do tej ryby...wiem też kiedy się poddać 

Dla mnie fanaberia jest kupienie 240 oraz kupowanie ryb w zoologu jak leci i pytanie na forum co to jest...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, crav napisał:

Dla mnie fanaberia jest kupienie 240 oraz kupowanie ryb w zoologu jak leci i pytanie na forum co to jest...

To jest nieświadomość. 

 

8 minut temu, crav napisał:

aktualnie posiadam 6 synodontis njassae, większość koło 20 cm i jeden z 25cm, mam 2 kominy w tym jeden większy i z mojej obserwacji maja się nieźle...

20-25cm. to nie 70cm.

 

9 minut temu, crav napisał:

Dostępne są Bagrus meridionalis 10 - 12 cm myśle, że na kilka lat będę mogł na nie popatrzeć...

A co potem? Co z nimi zrobisz? Pozostaje patelnia :) Będę czekał. Jako wieloletni akwarysta, jestem cierpliwy :)...O ile mnie zaprosisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co planuje mi wystarczy...może nie dla 150cm bagrusa, a i tak już użyłem wszystkich argumentów ;]

ps 

kupowanie akwarium i ryb bez zdobycia wcześniej wiedzy na ten temat to nieświadomość ?

ew mamy inne zdanie w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, crav napisał:

kupowanie akwarium i ryb bez zdobycia wcześniej wiedzy na ten temat to nieświadomość ?

ew mamy inne zdanie w tym temacie...

W sumie masz rację. Nikt nie broni przed uzyskaniem tej świadomości. Z tą świadomością to hobby zyskuje na atrakcyjności. 

Małe OT. Od dawna chodzi za mną stworzenie aqua-paludarium. Żelaznym gatunkiem w tym akwarium będzie Smukleń pryskacz (Copella arnoldi). Jemu jestem w stanie stworzyć odpowiednie warunki, ale tym wielkim pielęgnicom...i generalnie wielkim rybom, ciężko jest zapewnić odpowiednie warunki. Tu świadomość powinna przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.