Skocz do zawartości

Łatwe czy Trudne ? :)


Żalik

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Żalik napisał:

Kurcze zaczęliście się kłócić a ODP brak ;P 

Nikt tu się nie sprzecza, my wymieniamy tylko poglądy.:) Tak jak kolega napisał , te ryby same się mnożą. W grupie którą posiadasz wygląda to podobnie. Jak coś, śmiało pytaj:D   pozdrawiam

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pozner napisał:

Są, ale raczej nie w mbunie. Mam teraz taki gatunek, ale to są wyjątki. Nie będą Ci się chciały rozmnażać (mało prawdopodobne), to zmienisz gatunek.

Problemy możliwe są przy rybach z odłowu.

Dokładnie są takie gatunki ale to są rzadko spotykane w naszych akwariach w takich przypadkach proponuje większą grupę danego gatunku i jednogatunkowo i to też nie gwarantuje sukcesu ,na pewno zwiększa jego prawdopodobieństwo

 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem akurat te gatunki które opisujesz,

Mphanga - bardzo łatwo i często (ok 6 miesięczne podchodziły do tarła)

z Saulosi sytuacja wyglądała podobnie natomiast Hara ( mam rok) i nic....  

wiadomym jest że ciężko określić samice w tym gatunku, 100% pewność w przypadku hary daje inkubująca samica

może u mnie ich brak ;-)  ...wciąż czekam

Edytowane przez timi
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎18 o 16:06, pozner napisał:

 Nie wiązałbym tych problemów z ingerencją człowieka. Tak ja na ten temat myślę. Przy non mbunie też bym zostawił samicę na dłużej, żeby poobserwować jej opiekę. Nawet specjalnie wprowadzałbym niepokój, ale przy mbunie nie widzę takiej potrzeby.

Powracam do opieki tych ryb bo to ciekawy temat. Nie żebym się czepiał ale uważam że warto również pozostawiać samice Mbuny ze swoimi młodymi. Dla mnie nie jest to zbędne gdyż w jakiś sposób ryby przejmują te pozytywne zachowania. Miałem samice Mbuny która opiekowała się młodymi i nie był to odosobniony przypadek, musimy tylko umożliwić to . Może jest tak że większość hodowców za szybko usuwa samicę co skutkuje zatraceniem tych pozytywnych zachowań. Masz prawo powątpiewać w moje Mbuny odnośnie opieki nad potomstwem ale znalazłem temat który potwierdzi to co napisałem. Jestem przekonany że wszelkie niedonoszenia i zatracenia opieki nad potomstwem to wina hodowców.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stan napisał:

U mnie venustusy i livingstonii za każdym razem pielęgnują młode po wypuszczeniu z pyska. Jednak robią to za tłem ( idealne ciche miejsce tam właśnie znajdują sobie samice) i tylko tam. 

Ile dni samice pilnują miejsca gdzie wypuściły młode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.