Skocz do zawartości

Farba faust


Lenek

Rekomendowane odpowiedzi

swoją drogą to ciekawe czy glony nie "wgryzają się w taką farbę"? bo może woda jej nie rozpuszczać, ale... :P


jest gdzieś jakieś miejsce w necie, gdzie można kupić fausta wysyłkowo? trochę mam daleko do praktikera a jechać żeby zobaczyć że wycofali mi się nie chcę :wink:



wysyłkowo szukałem i w sumie nie bardzo, może na allegro. Co do Praktikera to jeszcze jest, nie nap, że nagle zniknie z półek, ale przynajmniej we Wrocławiu świeżych dostaw nie ma co się spodziewać. Ostatnio kiedy szukałem były jeszcze wszystkie kolory oprócz czerni matowej, ale z połyskiem były 2 czy 3 puszki.


Romku, Jagodo, wątek przejrzałem już wcześniej, trzeba będzie wypróbować tą Śnieżke, noo, ale to chyba przy następnym tle, bo do tego wykorzystałem pigmenty z zmixowane z brązowym faustem :0 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu dziesiatkow postow na forum na temat farb domalowania tla postanowilem sprawdzic jakie sa fakty.


1 Farba Faust to Marka wlasna sieci Praktiker i tylko tam jest (jeszcze) dostepna. Ale siec Praktiker zerwala wspolprace z jej dystrybutorem niemiecka firma Ostendorf. I teraz farba jest tam tansza (puszka 11 PLN brak niestety kolorow) bo ja wyprzedaja. I tu moja uwaga mowimy tu o farbie Emalia Akrylowa Wodorozcienczalna a nie o Emali Ftalowej (blizniacze puszki bardzo podobne) ftalowka bardzo toksyczna!!!

2 Na szczescie (co wykazalo moje sledztwo ) firma Ostendorf jest tylko dystrybutorem i dostarczala w Polsce farby do 2 sieci Niemieckich Markeow budowlanych czyli Praktiker i OBI. Z OBI juz nie wspolpracuja od 2004r.

3 Po kilku telefonach znalazlem nowego dystrybutora oraz producenta farb sprzedawanych pod Marka Faust w Polsce. Nowym dystrybutorem w polsce jest Niemiecka firma Dufa

a producentem tez Niemiecka firma Meffer AG – Farbwerke

4 Farba ta jest dostepna w Polsce tylko w OBI jako ich marka wlasna CLASSIC Emalia barwna AKRYLOWA puszki wyglad identyczne jak Faust (pojemnosc itd nie szatagraficzna)

cena 19.99 puszka 375ml.

5 Toksycznosc tej farby. Po konsultacji z przedstawicielem producenta dowiedzialem sie ze farba ta nie ma co prawda aestow na kontakt z woda pitna ale jest ona praktycznie nieszkodliwa. Nie zawiera metali ciezkich i po wyschnieciu nie jest szkodliwa tylko jaskrawe kolory (ze wzgledu na pigmenty moga wydzielac nieszkodliwe fluocostam). Nie posiada atestow dlatego ze blaknie w wodzie. Ma za to wszyskie atesty na nietoksycznosc TUV PZH i innych organizacji. Jak sie dowiedzialem nie wszystkie farby akrylowe wodorozcienczalne sa rownie nieszkodliwe, szczegolnie te tanie zawieraja toksyczne pigmenty.

No to tyle mam nadzieje ze nie zanudzilem i wszystko wyjasnilem 

Jesli ktos chce posiadam fotki (ukradlem etykiete od farby z OBI ), adresy i telefony do dystrybutora i producentow. No to tyle. Uff i znalazlem tez alternatywe dla CR 65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, krisq, należy Ci się pochwała :D brawo :D to na pewno przydatna informacja dla wielu forumowiczów. Jeśli mogę Cię prosić, wyślij mi na maila foty tej etykiety z OBI. Przymierzam się do tła, może zastosuję taka farbę. Mój mail sision_84@o2.pl lub sision1@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak malowałem farbą dekoral koloru niebieskiego, wczoraj kupiłem czarną bo będę robił nowe tło z ceresitu i będę malował śmiało bez obaw. Za 1 razem testowałem ja malując kawałek styropianu i włożyłem go do 60L z paroma rybkami typu gupik itp. Wynik tego tak jak pisałem wcześniej używam go od paru lat i niema problemu. Jedynie co, to ja czekam około 3,4 dni na wyschniecie niby na puszcze pisze bodajże 24h, ale ja wole poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie - co z malowaniem gotowego (kupnego) tła?

testowaliscie cos takiego? przymierzam sie do tla z pianki MD, struktura mi odpowiada ale kolor nie bardzo. mam zamiar je przemalowac.. no i kwestia tego czy farba na pianke (lub opcjonalnie plastki) nie spowoduje wydzielenia jakichs "ciekawych" szkodliwych substancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.