Skocz do zawartości

Nalot, pył, drobinki na tafli wody


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, lukasz830302 napisał:

Dałem dodatkowo wczoraj gąbkę na koszyczek zasysający do kubełka.

Ale jestem skłonny kupić prefiltr i wsadzić go w szafkę. 
Mam mały zbiornik i nie chcę nic pakowac już do wody.

Rozumiem tylko mnie chodzi o to że brakuje tobie filtra mechanicznego(cyrkulatora) który zmiecie syfek z dna do zasysu czy to kubełka czy gęstej gąbki mechanika...

Mając tylko sam HW-302 będzie to trudne do zrealizowania...

Na razie masz młode rybki i tego nie zauważasz,ale poczekaj aż podrosną i sam dojdziesz do tego że brakuje jednak tej cyrkulacji w zbiorniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zatem filtr do środka polecasz? 
Na początku maja uruchamiam większy zbiornik (rozstrzyga się pomiedzy 150x50x50, a 120x40x50). O ile budżet jest mniej istotny, to miejsce już bardzo.. :( więc obawiam się ze padnie jednak na ten 120x40x50 i jeśli już mam kupić filtr wewnętrzny do tej mojej 112l to może już taki, aby był z myślą do tego większego zbiornika? 

Edytowane przez lukasz830302
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lukasz830302 napisał:

Jaki zatem filtr do środka polecasz? 
Na początku maja uruchamiam większy zbiornik (rozstrzyga się pomiedzy 150x50x50, a 120x40x50). O ile budżet jest mniej istotny, to miejsce już bardzo.. :( więc obawiam się ze padnie jednak na ten 120x40x50 i jeśli już mam kupić filtr wewnętrzny do tej mojej 112l to może już taki, aby był z myślą do tego większego zbiornika? 

Wiesz jeśli na tą chwilę nie żałujesz wydać około 56zł(razem z wysyłką) to proponuje zakup tego chinola http://allegro.pl/pompa-glowica-wielofunkcyjna-jp-024-1200l-h-gw-24m-i5209984191.html  +taką gąbkę http://allegro.pl/gąbka-uniwersalna-kwadrat-gradacji-drobnej-12x7cm-i5195102819.html  ...W ten sposób pozbędziesz się drobinek,pyłku pływającego w wodzie w 112l oczywiście odpowiednio musisz go ustawić żeby mieć dobrą cyrkulację wody w zbiorniku powodującą osiadanie się syfku w wiadomym miejscu czyli na gąbkach z obu filtrów...

Ale...

Jak piszesz że planujesz w najbliższym czasie zmianę zbiornika na większy to nie wiem czy jest sens kupować mechanika wewnętrznego (tu jest właśnie pies pogrzebany)...

Ogólnie tak szczerze od serca ;) Tobie napiszę żebyś zostawił wszystko jak masz w tej chwili w 112l  a w tym czasie będziesz myślał nad innym rozwiązaniem filtracji mechanicznej w nowym zbiorniku,bo biologiczną będziesz miał w obecnym HW-302 tylko musisz poczekać aż się porządnie ustabilizuje...

 Przemyśl to kolego bo około 2 miesiące czekania na zmianę baniaka to nie aż tak dużo czasu...Dasz radę :) 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcie po kilku dniach pracy kubełka z dodatkową watą w kubełku i gąbce na zasysaniu w akwa.
Zdjęcie tego może tak nie oddaje, ale woda wg mnie jest krystaliczna :). Do lewitacji (tożsamej w baniaku Decco ;) ) pewnie trochę brakuje, ale to jest to, co chciałem uzyskać ! :)
Utwierdzam się w przekonaniu, że trochę "winy" leży w szkle float z którego mam wykonane akwa, i uczucie ledwo zauważalnej zielonkawej poświaty wynika z koloru szkła. Baniak, który chcę postawić w maju będzie ze szkła opti white i myślę, że będzie znacznie lepiej. 

567d6b0e336d44f3e7146a76a13d4ebe.jpg

Edytowane przez lukasz830302
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, egon44 napisał:

Ogólnie tak szczerze od serca ;) Tobie napiszę żebyś zostawił wszystko jak masz w tej chwili w 112l  a w tym czasie będziesz myślał nad innym rozwiązaniem filtracji mechanicznej w nowym zbiorniku,bo biologiczną będziesz miał w obecnym HW-302 tylko musisz poczekać aż się porządnie ustabilizuje..

Ok, myślę, że tak postąpię. 

Czy mając na uwadze fakt, że na początku maja chce uruchamiać akwa większe (na 99% będzie to 120x40x50), to rozumiem, że do tego czasu mój obecny baniak się ustabilizuje i będę mógł przełożyć całą biologię (HW302 z zawartością) do dużego, tak? 
Z nowym baniakiem chcę mieć już wszystko porządnie przemyślane, nie chce pozorowanych działań przy starcie :). 

Moją obawę jednak wzbudza fakt, jak logistycznie (wręcz krok po kroku) przesiąść się sprawnie z małego baniaka do dużego. Chodzi mi o to, że chciałbym w dużym baniaku wykorzystać obecny HW-302, skały, dekoracje, podłoże (jeśli można to samo podłoże, czy lepiej przepłukać nowe?) no i ... ryby :)
Nie mogę znaleźć takiego wpisu na forum, który by opisywał "procedurę" przesiadki z jednego zbiornika na drugi.. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisy na forum są. Jeżeli nowe stanie w tym samym miejscu. 

To:

-odławiasz ryby np do dużego wiadra i tam podłączasz kubełek

-spuszczasz wodę

-wyjmujesz kamienie

-wyjmujesz piach

-stawiasz nowe na wybranym miejscu

-wkładasz podkład pod kamienie i kamienie

-wkładasz piach

-filtry/ falowniki

-woda bez chloru

-ryby

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- najpierw zastanów się czy akwa będzie stało w tym miejscu co stare.

- jeżeli tak to zrób jak Agnieszka wyżej pisze z tym ,że zamiast kubełka daj na ten czas  do wiaderka jakiś mały wewnętrzny ( wystarczy ).

- zastanów się czy długość węży którą masz wystarczy do nowego akwa . Jeżeli nie to  wcześniej zakup dłuższe ,żebyś potem nie kombinował.

- zastanów się nad tłem. Nie chodzi mi o wygląd tylko czy będziesz je przyklejał czy nie. Jeżeli będziesz przyklejał to zrób to z dwa dni wcześniej.

- nie zapomnij o poziomicy i przygotowaniu ewentualnych podkładów pod szafkę  do poziomowania.

- zaopatrz się w jakiś przewód elektryczny lub przedłużacze ,gdyby okazało się,że np. grzałka ma zbyt krotki teraz po przeniesieniu do tego akwa.

- starego piasku nie wyrzucaj..dodaj nowy ,który dobrze przepłucz a to zajmie trochę czasu

- wody nie wylewaj całej..dodaj tyle ile możesz, reszta nowa plus  jedną ampułkę prodibio biodigest

Jeżeli tak będziesz przygotowany to wg mnie w dwie godziny zrobisz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lukasz830302 napisał:

Ok, myślę, że tak postąpię. 

Również tak bym postąpił...

11 godzin temu, lukasz830302 napisał:

Czy mając na uwadze fakt, że na początku maja chce uruchamiać akwa większe (na 99% będzie to 120x40x50), to rozumiem, że do tego czasu mój obecny baniak się ustabilizuje i będę mógł przełożyć całą biologię (HW302 z zawartością) do dużego, tak? 

Dokładnie tak jak piszesz...

11 godzin temu, lukasz830302 napisał:

Moją obawę jednak wzbudza fakt, jak logistycznie (wręcz krok po kroku) przesiąść się sprawnie z małego baniaka do dużego. Chodzi mi o to, że chciałbym w dużym baniaku wykorzystać obecny HW-302, skały, dekoracje, podłoże (jeśli można to samo podłoże, czy lepiej przepłukać nowe?) no i ... ryby :)
Nie mogę znaleźć takiego wpisu na forum, który by opisywał "procedurę" przesiadki z jednego zbiornika na drugi.. 

Praktycznie wszystkie informacje podali powyżej Tobie kolega oraz koleżanka...

Ja przy zmianie podłoża oraz aranżacji w tym samym zbiorniku postępowałem dokładnie tak samo jak to opisują ;) ...

W sumie też to można uznać jako przesiadkę :) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 18.03.2017 o 12:01, AndrzejWalb napisał:

- wody nie wylewaj całej..dodaj tyle ile możesz, reszta nowa plus  jedną ampułkę prodibio biodigest

Jeżeli tak będziesz przygotowany to wg mnie w dwie godziny zrobisz wszystko.

Ok, załóżmy że punkt 0 to zakończenie wlewania wody i dodanie ampułki probidio oraz uruchomienie filtracji. 

W jakim czasie (konkretnie, ile godzin po wykonaniu powyższej czynności) mogę wpuścić ryby? Ile czasu musi "pochodzić" akwarium w tym przypadku, aby było zdatne do zasiedlenia?

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.